Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Máj je síce lásky čas, avšak čo v prípade, že sa z vášho vzťahu vytratila vášeň a iskra? Pokles libida býva najčastejšie v dlhotrvajúcom vzťahu. Na vine ale môže byť aj viacero iných faktorov. Od zdravotných problémov, cez nadváhu, či stres v práci, až po nízke sebavedomie, alebo nezhode medzi partnermi. Základom je samozrejme, aby to chceli riešiť obaja a chýbať by nemala komunikácia. Nie v podobe hádok, či výčitiek, ale rozumný rozhovor. Ak je snaha riešiť znížený sexuálny záujem, tak môžu nastúpiť praktické rady. S nimi pomôže aj tá časť ezoteriky, ktorá siaha po prírodných afrodiziakách. A ktoré to sú?

 

Odporúčame prečítať: Aké sú liečebné účinky konkrétnych stromov?

 

Najprv trochu z histórie. Prečo slovko „afrodiziakum“? Kto si čo to pamätá z hodín dejepisu, alebo literatúry, môže si spomenúť na antickú bohyňu lásky, na Afroditu. Po nej naši predkovia nazvali prípravky, ktoré ľuďom pomáhali v spálni rozdúchať vášeň a zvyšovali tak sexuálnu túžbu u žien aj mužov. Mnohé z nich sa zachovali až do dneška a odskúšať si ich tak môžeme na vlastnej koži.

Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Zdroj: Shutterstock®

Potraviny ako afrodiziaká

 

Vo všeobecnosti by sme mali zaradiť na svoj jedálniček viac ovocia a zeleniny. Tie obsahujú vitamíny, minerály, aj antioxidanty podporujúce imunitu, ktorá ide ruka v ruke aj s naším libidom. Najlepšie je ich konzumovať čerstvé, teda v surovej podobe, pri tepelnej úprave zvoľte radšej varenie na pare. Cenné látky podporujúce práve žiadostivosť obsahujú aj oriešky, pohánka, sója, špenát, či avokádo.

 

Z ovocia už naši predkovia vyzdvihovali najmä banány a jablká. Vo Francúzsku boli preslávení slimáci, ale aj zelerová polievka. Stredomorské krajiny nedajú dopustiť na mušle. Arabky zvykli používať ďatle, ktoré svojím mužom prelisovali do kávy.

 

Za veľmi erotickú pomôcku sa považuje dodnes aj čokoláda - čím vyššie percento kakaa tým lepšie. Napriek vôni libido zvyšuje aj cesnak a pikantný chren.

 

Z korenín by ste sa mali spoľahnúť na čerstvé čierne korenie, klinčeky, vanilkové struky, rozmarín, chilli, alebo zázvor. Vynikajúcim dochucovadlom je aj med, ktorý rovnako dokáže rozihrať zmysly.

 

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Býk nemal dopustiť

Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Zdroj: Shutterstock®

Bylinky ako afrodiziaká

 

Spomínali sme si už rozmarín ako korenie, ale vo svojej čerstvej podobe je ešte lepší. Rozmarín je možné pridávať do kúpeľov, ale tiež do červeného vína. Vo víne vraj podobne účinne pôsobí aj šafran. Z byliniek je to ďalej aj indický ženšen, ktorý pomáha nielen ako silné afrodiziakum, ale zároveň zlepšuje pamäť a pôsobí proti stresu. Libido stimuluje aj kotvičník, damiána, či maca, ktorú dostanete aj spracovanú v podobe prášku, či toboliek. Pre obe pohlavia povzbudivo pôsobí aj mätový čaj.

 

Odporúčame prečítať: Ako si vyložiť rôzne sny o láske?

Prírodné afrodiziaká – ako vniesť do spálne vášeň?

Zdroj: Shutterstock®

Vône ako afrodiziaká

 

Vonné éterické oleje môžu byť skvelým pomocníkom pri zníženom libide. Zaobstarajte si napríklad vôňu ruže, ktorá znižuje depresie, ale má aj afrodiziačné účinky. Stačí pridať pár kvapiek do kúpeľa alebo aromalampy, alebo si rovno užiť masáž vonným olejčekom. Na výber máte aj jazmín, ktorý navodzuje erotické predstavy a prebúdza tvorivosť aj erotickú fantáziu, o niečo pokojnejšiu, no stále nežnú atmosféru prináša vôňa ylang-ylang a rozmarín.V spálni vás povzbudí aj škorica, bergamot, santalové drevo a pačuli.

 

Odporúčame prečítať: Jarné práce podľa lunárneho kalendára

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.05.2016 07:24

zaujimavy clanok

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

06.05.2016 07:36

cesta ku šťastiu... zaručená

Vaše meno:

Tatiana Chovancova

Tatiana Chovancova

29.04.2019 22:03

u nas cili, cokolada a melon a k tomu spanielske musky zo superlove a paraaada ;) zvacsa vecer ako lusk ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE