Indiánsky horoskop – Ďateľ (21.6. – 21.7.)

Aj takéto na prvý pohľad v prírode nenápadné stvorenie, zohrávalo vo svete Indiánov dôležitú rolu. Videli v nich bytosť, ktorá má liečiteľské schopnosti. Tak ako ďateľ svojou usilovnou prácou dokáže zbaviť strom škodlivých červov, tak osoba narodená v jeho znamení dokáže pomáhať ľuďom, najmä ľudským dušiam. Títo ľudia sú veľmi dobrí rozprávači, ale ešte lepšie dokážu počúvať. Sú mimoriadne empatickí, dobrosrdeční a priateľskí. Ak si vás obľúbia vedzte, že získate spriaznenú dušu na celý život. Za každých okolností vám budú ochotní pomôcť. Sú vernými a dôveryhodnými priateľmi.

 

Ďalšou charakteristickou črtou tohto znamenia je súcit. Pokiaľ ste láskaví k nim, vedzte, že vám to určite oplatia. Ak im však spôsobíte krivdu, zo svojho života vás navždy odpíšu.

 

Odporúčame prečítať: 

Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - VLK (19.2. – 20.3.)

Indiánsky horoskop - SOKOl (21.3. – 19.4.)

Indiánsky horoskop - BOBOR (20.4. - 20.5.)

Indiánsky horoskop - JELEŇ (21.5. – 20.6.)

Indiánsky horoskop - ĎATEĽ (21.6. – 21.7.)

Indiánsky horoskop - LOSOS (22.7. – 21.8.)

Indiánsky horoskop - MEDVEĎ (22.8. – 21.9.)

Indiánsky horoskop - HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Indiánsky horoskop - HAR (23.10. - 23.11.)

 

Indiánsky horoskop – Ďateľ

Zdroj: Shutterstock®

Indiánske znamenie – ĎATEĽ

 

Dátum narodenia: 21.6. – 21.7.

 

Rýchla charakteristika: Ďateľ patrí k naozaj veľmi citlivým bytostiam. Je nežný, aj láskavý. Zároveň starostlivý a v prípade potreby vie rozprestrieť ochranné krídla a zobrať pod svoju opateru svojich najbližších.

 

Živel: Imaginárnu ruku nad nimi drží vodný živel. Práve voda posilňuje v tomto znamení jeho hlboké emócie, dodáva im senzitívnu povahu, ale tiež šiesty zmysel. K vode sa zároveň pridružuje južný vietor, ten rovnako pridáva dôraz práve na citový život.

Indiánsky horoskop – Ďateľ

Zdroj: Shutterstock®

Aký je Ďateľ?

 

Verný. Nájdete v ňom priateľa na celý život, v role pracovníka je oddaný a lojálny. V úlohe dieťaťa, či súrodenca láskavý a tolerantný. Ako polovička chce byť láskou na celý život a robí pre to všetko. Ako sused je nápomocný, ako známy sa raz dva môže stať vašou blízkou osobou. Ďateľ je jednoducho dobrák. Možno občas pôsobí ako samotár, v takýchto chvíľkach však len oddychuje. Ďateľ má rád pokoj, vyhľadáva harmóniu, relax a šťastie je jeho životným štýlom. Keď nepotrebuje samotu na meditáciu, tak sa najlepšie cíti v spoločnosti svojich blízkych. Pravidelné návštevy nie sú uňho doma ničím netradičným. Rád sa tiež zoznamuje. Zastáva názor, že ľudia by si mali pomáhať.

 

Je vnímavý k bolesti a smútku druhých. Dokáže vycítiť, kedy chcete o svojich problémoch hovoriť, a kedy vám stačí len objatie. Jeho vnútorný pokoj pôsobí na mnohých ako balzam na dušu. Obdarí vás tiež svojou trpezlivosťou a oddanosťou.

Indiánsky horoskop – Ďateľ

Zdroj: Shutterstock®

Ďateľ v láske

 

Byť partnerom tohto znamenia je obrovským šťastím. Keď sa totiž Ďateľ zamiluje, berie to naozaj vážne. Pre svoju polovičku je ochotný urobiť čokoľvek, je zároveň veľmi tolerantný, chápavý a nemá problém robiť kompromisy. Podobný prístup očakáva aj od svojho partnera / partnerky. Dokáže však byť natoľko trpezlivý, že mnohé prehrešky prehliada. Ale len v prípade, ak cíti lásku aj z tej druhej strany. V mladšom veku je občas naivný a preto sa neraz spáli. Postupom času a naberaním životných skúseností, ale presne vie,  s akými ľuďmi nechce mať nič dočinenia. Váži si domov, rodinu, uctieva tradičné hodnoty, avšak nezachádza do extrémov. Pre svojich najbližších chce vytvoriť harmonický domov plný lásky a radosti.

 

Ďateľ v práci

 

Zodpovednejšieho pracovníka by ste hľadali len málokde. Ďateľ pristupuje k pracovným povinnostiam priam perfekcionisticky. Nenecháva nedokončenú robotu, lajdáctvo odsudzuje. Nič preňho nie je nemožné. Ak leží na jeho pleciach nevyriešiteľná úloha, snaží sa k nej pristúpiť spôsobom, že nič nie je nemožné. Najviac sa nájde v zamestnaniach, kde pomáha druhým. Je z neho skvelý sociálny pracovník, záľubu a uplatnenie nájde ale tiež v zdravotníctve, školstve, či psychológii. Dokáže načúvať, poradiť, podporiť. Tieto jeho vlastnosti z neho robia taktiež obľúbeného šéfa.

 

Odporúčame prečítať: Indiánsky horoskop - charakteristika

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE