Keltský horoskop – znamenie Lieska

Medzi keltskými znameniami snáď ani niet väčších bojovníkoch, ako sú tí, ktorí sa narodili v znamení Liesky. Tento nenápadný strom v prírode sa stal pre starovekých Keltov skvelou inšpiráciou pre ľudské povahové vlastnosti ako je cieľavedomosť, oddanosť, ale tiež lakomosť. Liesky milujú spoločnosť a zábavu, rovnako vášnivo sa ale stavajú aj k svojej práci. A poriadna dávka vášne im nechýba ani v iných oblastiach života.

Pozri aj: Nadmerná konzumácia alkoholu: Riziko ktorých ochorení zvyšuje?

lieska

Zdroj: Shutterstock®

Keltské znamenie Lieska

Dátum narodenia: 22. 3. – 31. 3., 24. 9. – 2. 10.

Charakteristické črty: Strom lieska nájdete obvykle v spoločnosti iných stromov. Podobne naďabíte aj na osoby v tomto znamení. Lieska je mimoriadne spoločenská povaha a vo svojom okruhu má desiatky veľmi dobrých známych, s ktorými pravidelne udržiava kontakt. A pri nich nekončí. Vďaka svojmu pomerne aktívnemu spôsobu života sa tento ich spoločenský svet stále rozširuje.

Keďže je Lieska veľmi priateľská a empatická, noví známi si ju raz dva obľúbia. Na prvý pohľad je človek v tomto znamení pomerne nenápadný. Väčšinou má drobnejšiu postavu a rozhodne nemá vo zvyku afektovanosť. Ich široký úsmev a iskra v očiach si vás však poľahky namotajú.

Pozri aj: Celebrity narodené v znamení Vodnár

stromoskop

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy:

Ako sme už spomínali na začiatku, tieto osoby patria k veľkým bojovníkom a platí to aj v láske. Keď sa raz zamilujú, len tak ľahko sa svojho vysneného partnera nevzdajú. Budú vás dobíjať, až kým sa im nepoddáte. Ak sa náhodou ocitnú v milostnom trojuholníku, väčšinou z neho vychádzajú víťazne. Na druhej strane neverníkom nič nedarujú, a ak aj náhodou odpustia, túžbu po pomste v sebe budú nosiť dovtedy, kým ju neuplatnia. Môže za to ich obrovský cit pre spravodlivosť.

Okrem toho, ale Liesky dokážu vcelku slušne manipulovať. Mávajú tiež obdobia nespokojnosti, kedy je s nimi naozaj ťažké vyjsť. Keď ich tieto občasné nálady prejdú, ich polovička zase pochopí, prečo ich tak miluje. Liesky sú totiž plné vášne, ohnivosti, ale tiež oddanosti a pochopenia.

keltské znamenie

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása:

Rovnako ako vedia byť nevyspytateľní v rámci povahy, vie byť taká aj ich imunita. Zradí ich vo chvíli, keď to najmenej čakajú, inokedy zas dokážu s veľkou dávkou energie prechodiť nachladenie, ktoré by iných skolilo aspoň na dva týždne do postele. Najviac ich zvyknú trápiť problémy s obličkami, a to najmä vtedy, keď zanedbávajú pitný režim. Taktiež zvyknú podceňovať vonkajšie počasie, čo sa odrazí na častých prechladeniach močového mechúra, u žien vaječníkov.

Liesky vedia byť samoľúbe, avšak nie vždy majú náladu sa o seba starať. Ich vzhľad býva preto kolísavý. Občas majú dokonalú pleť, pretože sa jej venujú denno denne, inokedy, ich trápia pokožka vysušená, či priveľmi mastná. Liesky sa totiž vyznačujú v tomto smere pohodlnosťou, ktorá sa u nich nemení ani s pribúdajúcim vekom. 

Pozri aj: Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

keltské horoskopy

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax:

Liesky sú vynaliezavé bytosti, ktoré sa vo svete rozhodne nestratia. Veľmi radi cestujú a spoznávajú nové krajiny, kultúry, ľudí a svety. Mnohí z nich majú talent na jazyky, sú z nich vynikajúci tlmočníci, ale sami o sebe smerujú na vedúce pozície. Ich cieľavedomosť spoznáte už pri prvom rozhovore, cit pre inovácie, kreatívne myslenie a vysoká inteligencia zaujme mnohých zamestnávateľov.

Liesky ale potrebujú v práci vidieť po sebe výsledky, rovnako tak potrebujú pozitívnu motiváciu a časté ohodnotenia svojej práce. Po pochvale priam bažia, ak sa jej nedostane, skôr či neskôr sa začnú obzerať po inom mieste. 

KELTSKÉ HOROSKOPY:

4 komentárov
Mária

Mária

28.07.2014 09:29

Ako lieske mi to sedí asi na 70 %.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.07.2014 09:52

tu nás sa ja nenechádzam :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.07.2014 09:52

ja som topoľ

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

04.09.2014 21:44

čekám na další ještě tam nejsem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE