Aké znamenie sa hodí k Blížencom? Týmto párom to bude fungovať!

Blíženci, vzdušné znamenie, sú typickí svojim spoločenským správaním, komunikatívnou povahou, veselým vyjadrovaním a zmyslom pre zábavu a dobrodružstvo. Avšak nie je to všetko. U mnohých Blížencov sa vyskytuje aj črta dvojakej osobnosti. Takáto povaha nemusí sadnúť každému, astrologický pohľad na vzťahy to len potvrdzuje. Pozrite sa s nami na to, s ktorým znamením si Blíženci najviac rozumejú a pri ktorom môžu očakávať hádky.

Pozri aj: Jednoduchá polievka zo sladkej kapusty: Luxusná ako od babičky

partneri

Zdroj: Shutterstock®

Aké znamenie sa hodí k Blížencom?

 • Blíženci – Baran

Oboch láka cestovanie za dobrodružstvom. Sú akční, ale aj výbušní a nestáli. Paradoxne práve tieto vlastnosti dokážu oboch zomknúť tak, že sa so všetkou láskou budú môcť postaviť proti neprajnému okoliu. Pripraviť by sa ale mali na vzťah s talianskym nádychom.

 • Blíženci – Býk

Spája ich záľuba v spoločenských aktivitách, koncerty, párty, večierky, plesy. Obaja radi chodievajú medzi ľudí a nadväzujú nové kontakty. Problém môže nastať vtedy, ak sa popri všetkých svojich priateľstvách navzájom vzdialia. Mimo iného v ostatných oblastiach sú si veľmi rozdielni. Takže takáto kombinácia vydrží len vtedy, ak si na nej obaja dajú veľmi dôkladne záležať.

 • Blíženci – Blíženci

Dve rovnaké znamenia si v tomto prípade môžu veľmi dobre sadnúť. Šarapatu vo vzťahu im ale narobí nestálosť ich pováh a častá náladovosť. Ak sa totiž nebudú dopĺňať vo svojich miestami rozpoltených črtách, ocitnú sa každý na inej strane brehu.

Blíženci

Zdroj: Shutterstock®

 • Blíženci – Rak

Ich postoje k láske a vzťahu sú zvyčajne diametrálne odlišné. Úvodná zamilovanosť môže byť však natoľko silná, že dokážu vytvoriť naoko dlhodobý a stabilný pár. Akonáhle si však začnú žiť vlastnými životmi a vylúčia sa zo svojich svetov, ich cesty sa nadobro rozídu.

 • Blíženci – Lev

Oheň a iskra, ktoré charizmatický Lev zo seba vyžaruje, sú pre Blížencov veľmi silným magnetom. Leva zas na tomto vzdušnom znamení baví zmysel pre dobrodružstvo a cestovanie. V mnohým podstatných životných veciach si tak dokonale sadnú. Vyhovovať im bude dokonca aj temperament, s akým sa budú hádať. Ešte krajšie budú ale vášnivé zmierovania.

 • Blíženci – Panna

Blížencova fantázia a Panna a jej pragmatickosť sa začnú biť, ak nie pri prvom, tak pri druhom stretnutí už určite. Blíženci sa neradi riadia podľa pravidiel, Panna na nich naopak bazíruje. Vzdušné znamenie to vyvádza z miery, a tak v rámci protestov často vo vzťahu rebeluje. Čím viac ich Panna obmedzuje v slobode, tým viac po nej začnú dychtiť.

Pozri aj: Úpal počas leta nie je žiadnou výnimkou! Aké sú jeho príznaky?

horoskopy

Zdroj: Shutterstock®

 • Blíženci – Váhy

Dve znamenia z rovnakého živlu vytvoria harmonický pár, ale aj harmonické kamarátstvo. Pri týchto dvoch znameniach bude závisieť to, akým smerom sa im vzťah bude uberať od toho, aká silná bude medzi nimi chémia. Ak si budú rozumieť aj v posteli tak dobre ako mimo nej, vytvoria príťažlivý a šťastný pár.

 • Blíženci – Škorpión

Medzi oboma je silná sexuálna príťažlivosť, avšak tá na dlhodobý a šťastný vzťah nestačí. Z kombinácie Blíženec – Škorpión sa tak stane obvykle len krátkodobý flirt či náhodná známosť. Muselo by ísť o veľmi silnú osudovosť, aby im vzťah vydržal niekoľko rokov.

 • Blíženci – Strelec

Tieto znamenia sa zhodnú vtom najhlavnejšom, a to v pohľade na slobodu. Na začiatku vzťahu to môže medzi oboma veľmi iskriť, avšak akonáhle sa jeden bude chcieť o čosi viac usadiť ako ten druhý môžu nastať problémy. Ak sa ale dokážu preniesť nad prekážky, ktoré im život postaví do cesty, môžu v konečnom výsledku vytvoriť aj fungujúci pár. Na to však musia obidvaja dozrieť.

Pozri aj: Poznáš korenie čubrica? Objav chuť a vôňu balkánskej kuchyne!

partnerský horoskop

Zdroj: Shutterstock®

 • Blíženci – Kozorožec

Keď stretne Kozorožec Blíženca obvykle si naňho dáva veľký pozor. Avšak ak zvíťazí charizma, Kozorožca úplne opantá. Až natoľko, že pokojne môže začať byť na Blížencovi závislí. Čo, samozrejme, vzdušnému znameniu najprv veľmi lichotí, potom to začne zneužívať, a keď mu už bude neustála Kozorožcova pozornosť liezť na nervy, bez váhania ho vylúči zo svojho života.

 • Blíženci – Vodnár

Kombinácia dvoch vzdušných znamení je obvykle dobrou zárukou na pozitívnu náladu. Pokiaľ majú títo dvaja spoločné záujmy, ich vzťah môže nabrať na veľmi perspektívnych obrátkach. Navzájom podporujú svoje sny, nechýba im ani fantázia, a tak sa v pomerne rovnocennom vzťahu nikdy nebudú nudiť.

 • Blíženci – Ryby

Na dlhú trať je vzťah týchto dvoch znamení len málokedy. Môžu byť z nich dobrí kolegovia, známi, avšak partneri väčšinou nie. Problém robí rozdiel v povahách. Kým Ryby bývajú precitlivené a niekedy aj melancholické, Blížencov toto správanie časom začne otravovať. Majú radi akčnosť a nie sentimentálne okamihy.

Viac nielen z prostredia astrológie a horoskopov nájdete aj TU.

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

18.02.2014 19:05

hned som zo skopírovala dcére tá je blíženec

Vaše meno:

Oksana Chudá

Oksana Chudá

10.03.2014 23:32

Blíženci – Strelec
Je to čista pravda,naozaj

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

14.10.2021 06:23

Zaujímavé...

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

14.10.2021 17:00

sme s manželom blíženec -škorpión a sme spolu už 50 rokov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE