Eau pour Homme a Eau de Nuit

Eau pour Homme je hotovou čuchovou alegóriou, výpravou do časopriestoru. Zachytáva mágiu a všetky tajomstvá talianskej elegancie, ktoré uzatvára do parfumu.

Zrodenie vône je vždy zahalené závojom tajomstva. Eau Pour Homme bola navrhnutá počas cesty a mieša v sebe tóny svetla aj krajiny, vôňu kvetín alebo ovocia … Táto vôňa vie zastaviť čas. Podobne ako fotografie dokáže zachytiť prchavý okamih, rovnako ako hudobný nástroj vie prebudiť späť k životu spomienky, ktoré sme považovali za mŕtve.
Pre módneho návrhára predstavuje parfum výzvu. Rovnako ako vo svojich kolekciách totiž musí ísť za hranice bežných trendov. Úspešný model sa stáva symbolom módneho domu, parfum zase potvrdzuje dlhé trvanie štýlu a stáva sa jeho pečaťou. Práve to sa podarilo Eau pour Homme, prvej mužskej vôni Giorgio Armani, ktorá vznikla roku 1984. Podobne ako legendárne odľahčené športové sako, ktoré sa stalo jednou z ikon šatníka Armani, si parfum Eau pour Homme získal povesť klasického diela moderného parfumérského sveta.

 

ESENCIA ŠTÝLU

Eau pour Homme a Eau de Nuit

V druhej polovici sedemdesiatych rokov spôsobil Giorgio Armani v pánskej móde hotovú revolúciu. Predstavil nový spôsob obliekania, ukázal ale aj nový spôsob žitia. Odľahčil tradičné poňatie saka, tak aby voľne splývalo okolo tela. Odstránil podšívku a vypchávky. Vznikol nový vzťah s oblečením: Oveľa intímnejší, menej formálne a neskutočne elegantný. Keď Giorgio Armani roku 1984 predstavoval Eau pour Homme, ponúkol tak ľuďom vôňu, ktorá bola v dokonalej zhode s jeho kreatívnou filozofiou. Fľaštička vďaka svojim oblým ramenám a rýdzo mužskému vzhľadu vizuálne definuje to, čo obsahuje. V srdci parfumu sa ukrýva nadčasová vôňa v klasickom, čisto talianskom štýle. Giorgio Armani v nej zmiešal tóny nedbalej elegancie, spontánnej sviežosti i hrejivej pokojnej mužnosti. Verejnosťou bol parfum prijatý s nadšením a postupom času si získal srdcia troch generácií mužov.

 

 

NOVÝ KABÁT

Eau pour Homme a Eau de Nuit

Ani po tridsiatich rokoch nestratil parfum Eau pour Homme zo svojho silného, sebavedomého a nezameniteľného charakteru vôbec nič. Teraz Giorgio Armani prichádza s upravenou fľaštičkou, ktorá bude ladiť s jeho nehynúcu dušou. Rovnako tak krajčír občas musí pozmeniť detail na obleku, aby mu dodal na modernosti. Línie fľaštičky sú teraz ladnejšie a rafinovanejšie. Ramená sú menej zaoblené a ostrejšie, pôvodné rebrovanie v spodnej časti fľaštičky vystriedali kovové pásky. Krehkosť designu potom podtrhuje zlatisté trblietanie samotného parfumu. Nový tvar fľaštičky korunuje čierny bakelitový uzáver. Parfum Eau pour Homme ctí originál a pritom sa od neho toľko líši. Ešte nikdy sa v jeho „Sotto voce“ neozývali také hlasné tóny rýdzej a nadčasovej mužnosti, elegancie a krásy.

 

 

ARMANIHO TALIANSKO

Eau pour Homme je hotovou čuchovou alegóriou, výpravou do časopriestoru. Zachytáva mágiu a všetky tajomstvá talianskej elegancie, ktoré uzatvára do parfumu. Táto vôňa je prvým a jedinečným symbolom celého Talianska. Osobné vyznania, sled predstáv, inšpirácie a pocity, ktoré vykresľujú čuchový portrét všetkého, čo Giorgio Armani miluje.
Miláno, mesto, ktoré si Giorgio Armani vybral k životu i k práci, hlavné mesto módy, stredobod talianskeho módneho návrhárstva, ktoré sa stalo synonymom elegancie a estetiky. Jeho architektúra „art deco“ v náznakoch zaznieva aj v tvaroch fľaštičky Eau pour Homme.

 

PÔSOBIVÁ SVIEŽOSŤ

Zloženie Eau pour Homme sa ani trochu nezmenilo. Zo všetkého najskôr zaznievajú svieže vibrácie citrusových plodov: Slnkom zaliatu záplavu horkého pomaranča a tangeriny oživujú ostré tóny koriandra. Potom prichádza na rad korenie, muškátový oriešok a rasca, ktoré zľahka obklopuje omamná vôňa neroli, teda esencia z kvetov horkého pomaranča. Podmanivá sviežosť rastie a hustne, až ju nakoniec rozohreje drevitá arómu cédru a pačuli, čo je smelý a divoký, napriek tomu dokonale vyvážený a dlhotrvajúci akord. Eau pour Homme, v ktorom sa umne mieša svetlo a tieň, jas slnka a tajomnosť lesného podrastu, sa stáva dokonalým reprezentantom štýlu Armani.

 

 

Eau pour Homme a Eau de Nuit

 

 

ESENCIA SAMOTNÁ

Eau Pour Homme, prvá vôňa Giorgio Armani, zastupuje dušu svojho stvoriteľa. Ako autentická čuchová prezentácia Armaniho nevšednej filozofie, predstavuje Eau pour Homme nehynúcu podstatu jeho ducha. Je tiež obrazom jeho mimoriadnej kreativity. Eau pour Homme je klasická a zároveň moderná, nadčasová a zároveň aktuálna. Neustále stojí v popredí záujmu. Táto vôňa stelesňuje prostredníctvom portrétu samotného návrhára jedinečné hodnoty, vďaka ktorým vystupuje z radu: Vášeň pre prácu, mimoriadny zmysel pre eleganciu aj bezkonkurenčnú schopnosť ísť naprieč trendom a zanechať výraznú stopu v celej histórii mužnosti. V parfume Eau pour Homme sa Armani vracia k samotnému vzorcu svojej vlastnej DNA, k neustálemu zdokonaľovaniu, bez toho by prestal byť verný svojmu menu, myšlienkam, ktoré dokonale zhrnulo jediné gesto (ruky samotného návrhára dvíhajúce sa k jeho tvári) a jasné vyhlásenie jeho tvorca: „Je môj“.

 

NOVÁ KLASIKA OD GIORGIO ARMANI

Eau pour Homme a Eau de Nuit

Myslite predovšetkým čierno. Nočne. Mužne. V Eau de Nuit, najnovšej pánskej vôni od Giorgio Armani, sa dokonale mieša energická záplava sviežosti a žiara parfumu Eau pour Homme s bohatou a všeobjímajúcou zmyselnosťou korenia, citrusových plodov, cédrového dreva a kosatcov. Eau de Nuit sa predstavuje v elegantnej, čiernej, sklenenej fľaštičke, ktorá kopíruje tvary svojho dvojčaťa a otvára úplne novú kapitolu histórie vôní Armani: Alternatívny šerosvit venovaný mužom, ktorí hľadajú absolútnu eleganciu vo dne i v noci.

 

 

 

VÝNIMOČNÁ ELEGANCIA

Predovšetkým čierna. Nočná. Mužná. Eau de Nuit nie je obyčajnou vôňou. Zastupuje najmä poňatie štýlu, zmes všetkých zásad Armani, ktoré vyvolávajú predstavu čistoty, jednoduchosti a vycibreného zmyslu pre rýdzu eleganciu. Eau de Nuit mohol pripraviť len módny návrhár: Je to viac než len predmet, viac než parfum … Je to koncentrácia štýlu. Eau de Nuit, ako nové vyjadrenie Armaniho duše, stelesňuje všetky jeho základné prvky: Jednoduchosť dizajnu, ladnosť siluety, jedinečný vzťah medzi eleganciou dbalou aj nedbalou. Hladké sklo postriekané striebornými zábleskami písmen pripomína dialóg medzi rôznymi látkami. Dokonalá pravidelnosť tvarov je rafinovanejšia a ladnejšia. Pripomína tie najlepšie hodiny talianskej kinematografie, úžasné a takmer nonšalantné čiernobiele hviezdy strieborného plátna.


AKO SMOKING

Vo svojej čiernej sklenenej fľaštičke je Eau de Nuit dvojčaťom Eau pour Homme aj jeho dokonalým protikladom: Je temný a hlboký, zatiaľ čo jeho náprotivok doslova žiari. Za identickými tvarmi sa ukrýva rovnaká myšlienka, odľahčené športové sako sa ale v Eau de Nuit mení na smoking. Nenútené smokingové sako, ktoré odhaľuje samotnú esenciu elegancie Armani, a zastupuje tú najpôsobivejšiu stránku pánskeho obliekania. Eau de Nuit sa stáva módnym doplnkom, finálnym krokom nadčasového rituálu mužov, ktorí sa obliekajú pre zvláštne večerné udalosť.

 

CESTOU PO TALIANSKU

Táto vôňa je esenciou sna. Je trúfalá a intímna zároveň.
Eau de Nuit predstavuje cestu po nočnom Miláne, prechod medzi súmrakom a svitaním. Je to prechádzka súčasnosťou i minulosťou, mestom, ktoré sa stalo pozadím pre naozajstné klenoty talianskeho filmového priemyslu. Má veľa vrstiev, napriek tomu je jedinečné, predstavuje skutočnú a zároveň magickú víziu. Eau de Nuit zachytáva všetky jeho aspekty i zmyselnosť.

 

VLNA ELEGANCIE

Eau de Nuit bola inšpirovaná okamihom, kedy sa deň mení v noc. Je navrhnutá tak, aby pomocou vône predstavovala chvíľkový prchavý prerod. Intenzita bergamotu a ružového korenia evokuje mäkké dotyky slnečných lúčov na koži. Vzápätí sa ale objavuje akord muškátového orieška a ľahučkých tónov kosatca, ako keď sa posledný odraz slnka zrkadlí na tmavej vodnej hladine. Nakoniec zaznie záhadná vôňa noci v podobe ambry a semienok tonky.

 

 

 

 

3 komentárov
Danka

Danka

13.07.2013 17:55

Nejak moc ma nezaujali....

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2014 17:52

už len meno armani značí že musí ísť o skvelý parfém.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

26.03.2018 10:27

pekný flakon aj vôňa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE