Spoznajte najčistejšiu prírodnú kozmetiku nielen pre deti – Sophie la Girafe Baby

Viete, prečo je žirafa obľúbeným zvieraťom detí aj ich rodičov? Nielen preto, že má nápadne veľké oči, dlhokánske nohy a ešte dlhší krk. Žirafa je aj symbolom certifikovanej prírodnej a organickej starostlivosti o pokožku bábätiek s názvom Sophie la Girafe Cosmetics.

 

Úspech hračky - pískacej žirafky Sophie, ktorá v roku 1961 vtrhla na francúzsky trh a spôsobila revolúciu v tom najlepšom zmysle slova, predurčil toto nohaté stvorenie byť symbolom bezpečnosti, kvality a spoľahlivosti. A najmilovanejšia hračka na svete má aj vlastný rad starostlivosti o pleť, ktorý sa udomácnil už aj u nás.

 

Niet najmenších pochybností o tom, že každá mama chce pre svoje dieťatko to najlepšie. Ale ako zistíte, čo je pre jemnú pokožku novorodeniatka, päťkrát tenšiu než pokožka dospelého človeka, skutočne neškodné, ba dokonca zdravé?

 

 

Spoľahnite sa na ECOCERT

 

Pri bežnej kozmetike sú syntetické látky v nej obsiahnuté testované iba samotným priemyslom. Účinok použitých ingrediencií teda nič negarantuje a môže spôsobovať nežiadúce reakcie na koži ani sa nenazdáme. Vysoko kvalitná prírodná a organická kozmetika zaručuje, že presne poznáme použité prírodné ingrediencie. Vieme odkiaľ pochádzajú, aké sú ich účinky, aká je kvalita. A rozdiel spočíva aj v tom, že presne vieme, aké ingrediencie kozmetika obsahovať nesmie. Nepotrebujeme osobitne študovať zloženie produktu - túto kontrolu kvality totiž garantuje certifikát - ECOCERT.  

 

Testovali sme:  SOPHIE LA GIRAFE BABY darčeková kazeta – tip na vianočný darček

Sophie la Girafe Cosmetics

Zdroj: Shutterstock®

Žirafka aj pre vegánov

 

Certifikovaná prírodná a organická kozmetika Sophie la Girafe Babyjeden z najprísnejších certifikátov na svete - ECOCERT Organic. Je dermatologicky testovaná, neobsahuje silné esenciálne oleje a je vhodná aj pre veľmi citlivú, ekzematickú či atopickú pokožku. Nie je v nej ambrózia, spôsobujúca alergie, ani rimbaba, harmanček či nechtík, ktoré pokožku často vysušujú. Bez obsahu silných esenciálnych olejov, alergénov, gluténu, orechov, či lanolínu a včelieho vosku je vhodná aj pre vegánov a bábätko bude v bezpečí aj keď sa mu niektorý produkt náhodou zatúla rúčkou do úst.

 

Hoci ECOCERT zaručuje, že minimálne 95% použitých ingrediencií je prírodného pôvodu, prípravky Sophie la Girafe Baby na čistenie obsahujú až 99,4% prírodných ingrediencií, krémy dokonca 99,9% a olej je vyprodukovaný zo 100% látok prírodného pôvodu, pričom 90% ingrediencií pochádza z organického hospodárstva.  

Sophie la Girafe Cosmetics

Zdroj: Shutterstock®

Hebkosť a vôňa z prírody

 

Ani po 9 mesiacoch v maminom brušku nie je pokožka novorodeniatka zďaleka pripravená na všetky vplyvy vonkajšieho prostredia. Aj preto je veľmi dôležité zvážiť, aké látky a prípravky budeme na pokožku svojich najmenších aplikovať už od narodenia - prejavy niektorých syntetických látok totiž badať až po niekoľkých rokoch!

 

Testovali sme: Pena do kúpela Moja Sofia (SOPHIE LA GIRAFE BABY Bubble Bath)

Sophie la Girafe Cosmetics

Zdroj: Shutterstock®

Sophie la Girafe Baby patrí vďaka obsahu exkluzívnych hodnotných ingrediencií k svetovej špičke v starostlivosti o detskú pokožku.

 

Základnou zložkou všetkých produktov je biely čaj, jeden z najcennejších antioxidantov. Podporuje imunitný systém, pôsobí upokojujúco a chráni bunky pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Pre silnejšie účinky sú použité celé listy, nie iba čajový prášok. Vďaka obsahu organickej levanduľovej vody a extraktu pôsobia upokojujúco, liečia a zabraňujú podráždeniu pokožky. Keďže v produktoch nie je obsiahnutý levanduľový olej, vôňa je jemná a vhodná aj pre tých, ktorí levanduľu neobľubujú. Popri organickom slnečnicovom a olivovom oleji obsahujú produkty Sophie la Girafe Baby aj dva najhodnotnejšie luxusné oleje na svete - jojobový a olej z jadra marhúľ. Jojobový olej , známy ako "zlato z púšte", je nemastný a vďaka podobnosti s kožným tukom neupcháva póry. Je silným antioxidantom, ktorý dokáže rýchlo redukovať začervenanie a suchosť pokožky.

 

Olej z jadra marhule je mimoriadne jemný, nedráždi, ľahko sa vstrebáva a je vhodný aj na svrbivú pokožku. Je jeden z najbohatších na mastné kyseliny a vitamíny A, C, a E. Vedeli ste, že vitamín A dokáže ako jediný "preprogramovať" už zmenené bunky? Upokojiť a posilniť pokožku pomáha aj jedinečný extrakt zo severskej  čučoriedky. Čučoriedky, ktoré rastú v severských oblastiach, sú totiž bohatšie na antioxidanty než čučoriedky rastúce na juhu. Vďaka tmavým zimným nociam a extrémne nízkym teplotám sú odolnejšie a musia bojovať o prežitie, čomu vďačia za oveľa vyšší obsah aktívnych látok.

 

Testovali sme:  Sophie la Girafe Baby Oil

Sophie la Girafe Cosmetics

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetika Sophie la Girafe Baby

 

  • je synonymom bezpečnosti a spoľahlivosti vďaka jednému z najprísnejších certifikátov Ecocert Organic
  • vyvinutá pre jemnú detskú pokožku, vhodná pre veľmi citlivú pokožku s výbornými účinkami na ekzémy, vrátane atopického, a alergie
  • s obsahom exkluzívnych hodnotných ingrediencií a jemnou sofistikovanou vôňou zanecháva na pokožke nádherný pocit hebkosti
  • bez obsahu silných esenciálnych olejov, alergénov, gluténu, orechov, či lanolínu a včelieho vosku je vhodná aj pre vegánov
  • zabraňuje strate vlhkosti, dokonale hydratuje a posilňuje ochrannú vrstvu
  • zabraňuje vplyvom externého prostredia, pomáha udržiavať vitalitu a optimálne funkcie buniek pokožky. 

 

Viac sa dočítate na:   www.mojasofia.sk    alebo   www.facebook.com/MojaSofia.sk

Sophie la Girafe Cosmetics

Zdroj: Shutterstock®

14 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

14.12.2015 21:01

táto detská kozmetika je úplne skvelá :)

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.12.2015 07:39

Vyzerá úžasne a rozkošne :).. Premýšľam, že si ju zadovážim, i keď bábätko v rodine nemáme B)

Vaše meno:

Martina Krajčová

Martina Krajčová

15.12.2015 09:41

parádička :)

Vaše meno:

Jana Križanová

Jana Križanová

15.12.2015 13:25

veľmi pekný obal

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

15.12.2015 18:42

zatiaľ som nemala možnosť vyskúšať túto kozmetiku

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

15.12.2015 19:50

Vyzera zaujimavo urcite vyskusam pre dcerku.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.12.2015 21:06

super prirodna kozmetika pre deticky

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

16.12.2015 21:43

Kvalia a obzvlášt chválim výber zvieratka .....

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

16.12.2015 21:53

odporučím neter má malé dieta

Vaše meno:

Ivana Čekanová

Ivana Čekanová

16.12.2015 22:29

tá žirafka tam je krásna :)

Vaše meno:

Lucia Semaníková

Lucia Semaníková

16.12.2015 22:31

nemala som možnosť zatiaľ vyskúšať túto kozmetiku, ale páči sa mi, že je prírodna

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

16.12.2015 22:40

Túto značku sme ešte neskúsili, no už len podľa zloženia určite za to stojí!

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.12.2015 15:28

páči sa mi logo tej žirafky... jednoduché a vtipné a pritom tak výstižné :)

Vaše meno:

Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

25.12.2015 22:24

Tuto značku sme ešte nemali určite vyskusame

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE