Ako udržať svoj mejkap svieži, ak máte mastnú pleť?

 

Veľa žien s mastnou pleťou sa priam desí letných mesiacov. Mejkap im vôbec nevydrží, steká a rozmazáva sa. Preto radšej nepoužívajú mejkap, alebo sa snažia čo najčastejšie obnovovať líčenie. 

 

Zistite s nami, ako pomocou pár trikov váš mejkap vydrží celý deň a aj večer budete vyzerať ako čerstvo nalíčená. smiley

 

1. Použite najprv púder

 

Použite transparentný púder. Najprv použite hydratačný krém tak, ako bežne. Následne sa prepudrujte a až potom naneste mejkap. Ak máte mastnú iba T zónu, prepudrujte iba tú.

 

 

2. Vyskúšajte masku na báze liečivého bahna

 

Alebo ílu. Aspoň raz týždenne. Íl má tú schopnosť, zbaviť pleť prebytočnej mastnoty. Tiež zamedzuje akné, nakoľko je antibakteriálny. Masku treba zmyť skôr, než na tvári vyschne. To je veľmi dôležité. 

 

Odporúčame prečítať: Tieto bylinky vyriešia problémy so zaspávaním

ílové masky na tvár

Zdroj: Shutterstock®

3. Používajte zmatňujúci denný krém

 

Denný krém by mal mať pridaný UVA a UVB faktor, ktorý ochráni pleť pred predčasným starnutím.  Vyhnite sa krémom s obsahom olejov a siahnite radšej po zmatňujúcich (napr. Neutrogena).

 

 

4. Používajte malé triky pre očný mejkap

 

Ak máte mastnú pleť,  vaše očné viečka sú tiež zvyčajne mastné, čo môže byť dôvodom pre vyblednutie očného mejkapu.  Získajte zmatnenie pomocou priméru špeciálne upraveného pre použitie na očných viečkach, takže očné tiene budú držať oveľa dlhšie. Primer je lepší ako korektor v tejto oblasti, pretože  absorbuje nadbytočnú mastnotu.

 

Pre riasenku skúste tento šikovný trik: naneste vrstvu obyčajnej riasenky, následne vrstvu vodeodolnej. Nerozmaže sa vám a bude vyzerať stále skvele. 

 

Odporúčame prečítať:  Sedem otázok, ktoré vám pomôžu nájsť zmysel života

riasenka na oči

Zdroj: Shutterstock®

5. Vynechajte pri ošetrovaní pleti oleje

 

Teraz je obrovský boom olejov: mandľový, kokosový a podobne. Pre mastnú pleť však nie sú vhodné. Zvážte ich používanie a vymeňte ich za niečo ľahšie a s krémovejšou štruktúrou.

 

 

 

Milé dámy, ako riešite svoju mastnú pleť?

Máte nejaké overené letné výrobky?

 

 

Odporúčame prečítať:  Letný hit – metalické tetovanie

odličovanie olejom

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.07.2015 13:26

super rady :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.07.2015 15:29

Mám zmiešanú niektoré rady durem používať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE