Lip art - trúfli by ste si na toto líčenie?

Začnime dejinami. Aplikáciu farby na pery praktizovali už naši predkovia pred tisíckami rokov a v podstate ju s troškou fantázie môžeme považovať za istý druh umenia.

 

Dnes sa už takmer žiadna zo žien nezaobíde bez rúžu a aj keď rúžovanie pier sa v súčasnosti väčšinou obmedzuje len na pár pretretí pier farebnou tyčinkou, prípadne kontúrovacou ceruzkou, poslednú dobu sa rozmáha trend líčenia, ktoré už naozaj môžeme považovať za umenie. Tzv. lip art je občas totiž naozaj dych vyrážajúcou záležitosťou.

 

 

1. Ombré – jednoduché a populárne

 

Ombré na vlasoch, ombré na nechtoch, to je už dnes samozrejmosť. Ničím neobvyklým ale nie je ani ombré efekt na perách. Stačia vám k tomu aspoň 2 odtiene rúžov a trošku trpezlivosti pri aplikácii. Napriek tomu je to ten najjednoduchší spôsob „lip artu“. Stačí narúžovať pery tmavším z rúžov, následne do stredu spodnej aj hornej pery naniesť svetlejší odtieň a pritlačiť pery o seba. Farby tak prirodzene splynú a dokonalý ombré efekt je na svete.

Výberu farieb sa, samozrejme, medze nekladú – záleží len na vašej fantázii a chuti.

 

Odporúčame tiež: Predĺžte výdrž vášho rúžu - 9 trikov ako na to!

ombre lips pery

Zdroj: Shutterstock®

farebné pery

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Kamienky, glitre a všetko, čo sa jagá

 

Rozžiaria sa vám oči pri pohľade na všetko jagajúce a trblietajúce sa? Vyskúšajte kamienkami ozdobiť vaše pery a zaručene nebudete potrebovať k vášmu outfitu už žiadne šperky! Kľúčom k vyzdobeným perám je lepidlo na riasy, ktorým prilepíte kamienky na narúžované pery. Potom vám už nezostáva iné, len znášať obdivné a možno trošku šokované pohľady vašich spoločníkov.

 

Odporúčame tiež: Zaujmite "confetti" očnou linkou!

líčenie pier s kamienkami

Zdroj: Shutterstock®

kreslenie na pery

Zdroj: Shutterstock®

 

3. Pery s kresbou – trošku vyšší level

 

Pri tvorbe tohto typu lip artu si to už vyžaduje zručností o trošičku viac.  Pery narúžujte tmavým odtieňom, štetec namočte do farebnej tekutej očnej linky a kreslite. Čo? Záleží, na čo sa odvážite – výber je neobmedzený!

 

Odporúčame tiež: Rúže - ako si vybrať ten správny?

lip pictures

Zdroj: Shutterstock®

lip art

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

pinterest.com

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.12.2016 18:50

hotové umenie

Vaše meno:

Bria Tóthová

Bria Tóthová

09.12.2016 17:39

kreativite sa medze nekladu
velmi pekne a na plne prirodzene pery top :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE