Vykontúrujte si novú tvár

Skúšali ste niekedy použiť pri líčení bronzer, lícenku a rozjasňovač alebo je kontúrovanie tváre pre vás španielska dedina? Ak ste ich doteraz ešte neobjavili, je najvyšší čas napraviť to. Profesionáli pri líčení vďaka týmto trom veciam dokážu doslova vyčarovať novú tvár a mali by ste to rozhodne vyskúšať aj vy. Bez kontúrovania tváre totiž každé líčenie pôsobí ako nedokončené. Tak ako na to?

 

 

1. Typ tváre

 

Hneď na začiatku si treba určiť, aký typ tváre máte. V zásade môžeme rozlíšiť 5 základných typov: oválna, okrúhla, štvorcová, srdcová a podlhovastá tvár. Na internete nájdete nespočetné množstvo návodov, ako určiť ten váš typ tváre a ak to zvládnete, ten najdôležitejší krok máte za sebou.

 

Odporúčame tiež: Ako využiť bielu ceruzku pri líčení?

dekoratívna kozmetika na kontúrovanie

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Čím kontúrovať?

 

Bronzer, rozjasňovač a lícenku zvolíme podľa tónu pleti – ak si zaobstaráte set 3 v 1, budete mať záruku, že budú k sebe dokonale ladiť. Na kontúrovanie tváre ale kľudne môžeme využiť aj rozdielne odtiene mejkapu alebo korektoru – v zásade platí, že tmavý odtieň aplikujeme na miesta, ktoré chceme opticky potlačiť do úzadia a svetlé na miesta, ktoré chceme zvýrazniť a dostať do popredia.

 

 

3. Oválna tvár

 

Tento typ tváre je v podstate najmenej problematický a postačí ho vykontúrovať len veľmi jemne. Rozjasňovač nanesieme v primeranom množstve pod oči, do stredu čela a na stred nosa. Bronzer aplikujeme pod lícne kosti, k línii vlasov a veľmi opatrne po bokoch sánky. Pokiaľ treba opticky zúžiť nos, dáme trošku bronzeru po stranách nosa a všetko samozrejme dôkladne rozotrieme dostratena. Farbu na líčka aplikujeme na lícne kosti.

 

Odporúčame tiež: 10 make-up trendov v roku 2016

bronzer

Zdroj: Shutterstock®

 

4. Okrúhla tvár

 

Pri tomto type tváre je už potrebné sa s kontúrovaním pohrať trošku viac. Bronzer zvolíme o niečo tmavší, než tomu bolo v prípade oválnej tváre. Rozjasňovač nanesieme pod oči, do stredu čela a tiež nad lícne kosti a stred brady, bronzer na spánky, tesne pod líca a sánku. Farbu na líčka dáme tiež na lícne kosti, ako tomu bolo v predchádzajúcom prípade.

 

 

5. Štvorcová tvár

 

Tento typ tváre sa vyznačuje ostrejšími črtami, ktoré kontúrovaním treba zjemniť. Rozjasňovačom presvetlíme stred čela, oblasť pod očami a bradu, bronzerom prejdeme okolo línie vlasov, popri spánkoch a pri sánkach. Lícenku aplikujeme ako vždy na vrchol lícnych kostí.

 

Odporúčame tiež: Make-up tipy, ktoré musí každá žena poznať

kontúrovanie pleti

Zdroj: Shutterstock®

 

6. Srdcová tvár

 

Tento typ tváre treba opticky rozšíriť v oblasti brady, čo dosiahneme nanesením rozjasňovača. Ten pokojne aplikujte v malom množstve aj na ostatné miesta, kam zvyčajne rozjasňovač dávame. Bronzerom vykontúrujeme spánky a oblasť líčok, vďaka čomu bude horná polovica tváre pôsobiť užšie. Farba na líčka má svoje miesto tiež priamo na lícach.

 

Odporúčame tiež: Zaujímavé spôsoby, ako použiť korektor pri líčení

bronzer a rozjasňovač

Zdroj: Shutterstock®

7. Podlhovastá tvár

 

Je jasné, že tento typ tváre treba opticky skrátiť. Toto dosiahneme nanesením bronzeru na spodnú časť brady a na hornú tretinu čela pozdĺž línie vlasov. Aby sme tvár rozšírili, farbu na líčka nanesieme na celú ich plochu.

 

Odporúčame tiež: 6 beauty pravidiel, ktoré musíte porušiť!

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.12.2016 12:23

chce to prax

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

11.12.2016 14:47

Určite budem praktizovať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE