3 tipy pre krásnu pleť podľa Katy Perry: Takto sa zbavila akné!

Americká speváčka Katy Perry, vlastným menom Katheryn Elizabeth Hudson, sa môže pochváliť pleťou, ktorá je zdravá a krásna. V minulosti ju však poriadne potrápilo akné, s ktorým si dlhý čas nevedela dať rady. Vyskúšala pritom množstvo druhov ošetrení, želaný efekt jej však nepriniesli.

Chcete vedieť, aké je tajomstvo jej krásy? Prečítajte si, na čo nedá dopustiť pri starostlivosti o pokožku. Okrem konkrétnych produktov je pre ňu dôležitá aj výživa zvnútra. Inšpirujte sa skúsenosťami interpretky, o ktoré sa podelila s verejnosťou.

Nadobro sa zbavila akné

„Pijem toľko vody, koľko zvládnem a užívam mnoho vitamínov, čo veľmi pomohlo mojej pokožke,“ vyjadrila sa speváčka, ktorá v minulosti robila ambasádorku istej kozmetickej značke. Hoci už nie je oficiálnou tvárou týchto výrobkov, sama uznala, že jej pomohli v časoch, keď mala ako dvadsiatnička vážne problémy s akné.

Príčinou bol stres a hormonálna nerovnováha, pretože jej telo prechádzalo transformáciou. Z tínedžerky sa stávala žena. Nepomáhali jej ošetrenia laserom ani peelingy. Podľa vlastných slov pristúpila na ponuku vyskúšať konkrétne produkty a sama bola prekvapená účinkami. Používa ich preto dodnes. Okrem toho však kladie dôraz na ďalšie 3 veci.

Katy Perry

Zdroj: www.instagram.com/katyperry

1. Čistiaci olej na pleť

Tridsaťosemročná partnerka herca Orlanda Blooma, s ktorým má jedno dieťa, má zmiešaný typ pleti. Nemá preto problém s nadmernou tvorbou mazu a s obľubou používa mejkap. Ten vraj na jej tvári drží dobre aj bez podkladovej bázy.

Pred tým, ako sa večer uloží do postele, však všetok mejkap dôkladne odstráni, aby pokožku zbytočne nezaťažovala. Na odlíčenie používa čistiaci olej. Kedysi mala pred používaním olejov na odličovanie rešpekt, neskôr si však uvedomila, že jej pleť dokážu efektívne zbaviť všetkých nečistôt a sú tak jej skvelými pomocníkmi.

Vyskúšajte: TOP 3 domáce masky na zničené vlasy a jeden VÝBORNÝ TIP NAVYŠE!

Katy Perry

Zdroj: www.instagram.com/katyperry

2. Zdravá výživa a cvičenie

Rodáčka z Kalifornie vie, že krása vychádza zvnútra. Snaží sa teda o psychickú aj fyzickú pohodu a dôraz kladie na vyváženú zdravú stravu. Vo voľnom čase sa venuje cvičeniu jógy a meditáciám. Snaží sa tiež vyhýbať návštevám prevádzok s rýchlym občerstvením a znížiť množstvo prijímaného cukru.

Odporúčame: Luxusné zložky v kozmetike: Prečo vyhľadávať v kozmetike kaviár či perly?

Katy Perry

Zdroj: www.instagram.com/katyperry

3. Kozmetické ošetrenia

V roku 2018 sa v médiách diskutovalo o tom, že Perry podstúpila plastickú operáciu tváre. V skutočnosti sa však speváčka rozhodla len pre niekoľko decentných kozmetických ošetrení. Vyskúšala laser a účinnými látkami aplikovanými injekčnou formou ju zbavili kruhov pod očami.

Vyskúšala aj bankovanie tváre a lymfatickú drenáž na vytvarovanie a tónovanie pleti. Takéto ošetrenie je vhodné pre ľudí, ktorí cítia, že ich pleť je unavená alebo opuchnutá. Na tvár si nechala aplikovať aj multivitamínové výživné sérum, sérum s okamžitým hydratačným a spevňujúcim účinkom a krém na vyhladenie vrások.

Perry sa síce nerozhodla pre vážnejší zásah plastických chirurgov, v zásade však proti nim nič nemá a zastáva názor, že ak niekomu takýto zákrok má pomôcť cítiť sa lepšie, mal by sa naň podujať.

Pozri aj: Vitiligo u mnohých vyvoláva depresie. Amara však inšpiruje celý svet po svojom!

Katy Perry

Zdroj: www.instagram.com/katyperry

Zdroj foto:

úvodná fotka - www.instagram.com/katyperry

4 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

01.12.2022 15:41

U nás nepomáhali žiadne lieky ani mastičky, priam zázračne zabralo, keď dcéra úplne vylúčila zo stravy cukor a sladké ovocie. Pritom ona ani dovtedy neholdovala sladkostiam, jedla ich s mierou.

Vaše meno:

Janka Komadova

Janka Komadova

01.12.2022 20:43

Jd to ťažké každá pleť je iná

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

01.12.2022 22:01

Ten čistiaci olej na pleť je naozaj dobrá vec. Pleť zbytočne nevysušuje ale akné ju zbaví.

Vaše meno:

Renáta Mularčíková

Renáta Mularčíková

24.01.2023 18:30

⭐ ღ✿Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ✿ღ ღ ⭐Zaujímavý článok - ďakujem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE