Prírodná anti-aging kozmetika: Skutočne funguje?

Ak máte po 35-tke, pojmy ako anti-aging či kyselina hyalurónová určite poznáte. Veď každá z nás chce zostať mladá a krásna čo najdlhšie, však? V posledných rokoch čoraz viac žien uprednostňuje práve prírodnú anti-aging kozmetiku. A nevedia si ju vynachváliť! Čo je jej tajomstvom? Aký je vlastne rozdiel medzi konvenčnou a prírodnou anti-aging kozmetikou? Majú rozdielne výsledky? Poďme sa na to spolu pozrieť spolu s prémiovou prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND.

Odporúčame: TEST: Annemarie Börlind Energizer z pomarančových kvetov

anti-agingová pleťová starostlivosť

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

Značka ANNEMARIE BÖRLIND je prémiová prírodná kozmetika so 60 ročnou tradíciou a výsledkami. Patrí medzi inovatívne prírodné značky, ktoré využívajú silu účinných rastlinných ingrediencií. Vlastní niekoľko patentov na svoje aktívne látky - napríklad patentovaný 3D MATRIX v línii SYSTEM ABSOLUTE, a patentovaný System Biolfting v línii NATUROYALE. Tento patentovaný rastlinný komplex je o to zaujímavejší, že obsahuje prírodné ingrediencie, ktoré nájdete exkluzívne iba u ANNEMARIE BÖRLIND. Preto ANNEMARIE BÖRLIND patrí k prémiovým, prírodným, BIO značkám s anti-aging a liftingovou kozmetikou.

Anti-aging línia SYSTEM ABSOLUTE od ANNEMARIE BÖRLIND s patentovaným rastlinným komplexom 3D MATRIX redukuje viditeľné vrásky, dodáva pleti hydratáciu a viditeľne omladzuje.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

Aký je rozdiel medzi konvenčnou a prírodnou anti-aging kozmetikou?

Rozdiel medzi konvenčnou a prírodnou anti-aging kozmetikou je v mechanizme ich pôsobenia. Čo sa prejavuje aj na účinkoch, ktoré s nimi dosiahneme. Ide o to, že rastlinné ingrediencie sú našej pokožke najviac príbuzné ako tie syntetické. Vďaka tomu lepšie spolupracujú a jednoduchšie prechádzajú cez našu pokožku do hlbších vrstiev. A najpodstatnejšie je, že kvalitná, prírodná bio kozmetika, na rozdiel od tej konvenčnej, nemá negatívny dopad na naše zdravie a pleť! Čo tým chceme povedať?

Konvenčná kozmetika používa najčastejšie zložku 1.4-Dioxán (Diethylene Oxide), ktorú obsahuje takmer 50% produktov tradičnej kozmetiky. Táto chemická látka vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe tenzidov zodpovedných za penenie. Z tohto dôvodu ju nie je nutné uvádzať v zložení produktov.

Úlohou vyprodukovaných, povrchovo aktívnych látok je emulgácia, čím umožňujú zmiešanie viacerých - inak nekompatibilných zložiek /ako napr. voda a olej/ - a stabilizujú konzistenciu tejto zmesi. Okrem toho sú tiež zodpovedné za penenie a zvlhčovanie. Je veľmi nebezpečná, nakoľko penetruje do pokožky ľahko, poškodzuje bunkovú membránu a blokuje ochrannú funkciu pokožky. Preto značka ANNEMARIE BÖRLIND odmieta akékoľvek procesy a ingrediencie, ktoré sú určitým spôsobom nebezpečné pre naše zdravie a pokožku.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND používa len čisté rastlinné ingrediencie v tej najlepšej kvalite. Často rastlinné ingrediencie pochádzajú z jej sociálno-ekologických projektov.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

Jednoducho povedané, uvoľňuje cestu iným jedovatým látkam. Okrem toho, že poškodzuje zrak a pľúca, môže spôsobiť aj vysušenie a popraskanie pokožky. Práve preto je potrebné vyhýbať sa jej používaniu obzvlášť v prípade, ak je pokožka poranená alebo podráždená. Na etikete INCI liste túto zložku pod týmto názvom neuvidíte, avšak tieto názvy už s najväčšou pravdepodobnosťou obsahujú 1,4 dioxán.

Jedná sa o zložky končiace: ’-eth-’ (myreth, oleth, laureth, ceteareth) a ’–oxynol–’

 • polyethylene,
 • polyethylene glycol (napr. PEG-32)
 • polyoxyethylene,
 • (1,4)-Diethylene Dioxid,
 • 1,4-Dioxacyclohexane,
 • DI (Ethylene Oxid),
 • dioxan

Tento ropný derivát používajú na to, aby ostatné syntetické zložky VÔBEC dokázali prejsť do pokožky. Ale napriek tomu sa nedostanú veľmi hlboko. Preto váš krém pôsobí len na povrchu.  Alebo sa používajú nanočastice, ktoré sa využívajú ako transportér. Sú však veľmi nebezpečné a často sa skloňujú so vznikom rakoviny. Nanočastice sú tak maličké, že dokážu preniknúť do krvi, do mozgu, do vitálnych orgánov, narušiť hormonálny systém, DNA bunky a potenciálne spôsobovať rakovinu.

Čo z toho vychádza? Náš konvenčný krém síce vytvorí pocit vláčnosti, ale to prebieha len v hornej vrstve pokožky, vo vnútri pleti pokožka prosí o vodu,  živiny a ,,veselo” si tak starne ďalej! Ale to veľmi veselé nie je, že? Keď ešte vezmeme do úvahy, aké zdraviu škodlivé látky sa môžu nachádzať v našich krémoch...

Prírodná anti-aging kozmetika pracuje v hlbších vrstvách pokožky

Prírodná bio kozmetika obsahuje rastlinné extrakty. A rastliny sú svojou molekulárnou štruktúrou najviac príbuzné tej ľudskej. Vďaka tomu dokážu prechádzať pokožkou a pôsobiť tam, kde je to najviac potrebné – na naše kolagénové a elastínové vlákna, ktoré sú hlboko v našej pleti. Narozdiel od konvenčnej anti-aging kozmetiky, ktorá nám robí len optický anti-aging efekt na vrásky, prírodná anti-aging kozmetika stimuluje prirodzenú regeneráciu pokožky. vo všetkých vrstvách pleti.

Anti-aging krémová maska od ANNEMARIE BÖRLIND eliminuje vrásky a viditeľne omladzuje pleť už za krátky čas.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

Prírodnou anti-aging kozmetikou vlastne vyvolávame v pokožke procesy, ktoré sa v nej mladosti odohrávali. Stimulujeme jej prirodzenú obnovu buniek. Pomáhame jej, aby produkovala viac kyseliny hyalurónovej, ktorá vyživuje kolagén a ten sa ,,napučí”. A vyhladí vrásky. Už viete, v čom je rozdiel? Nehasíme len viditeľný problém, ale riešime pôvod. Prírodná kozmetika poskytuje anti-age zvnútra smerom von, konvenčná kozmetika pôsobí len tam vonku.

Teraz vám prezradíme, ktoré prírodné anti-aging ingrediencie majú najlepšie účinky!

Prírodné anti-aging zložky, ktoré majú viditeľné účinky

 • Hľuzovka biela

Hľuzovka biela je snáď najúčinnejšia prírodná anti-aging ingrediencia! Hovorí sa jej aj prírodný botox. A to právom! Vďačí za to vysokému podielu dôležitých aminokyselín a rôznych vitamínov skupiny B. Patrí medzi najdrahšie anti-aging ingrediencie a nájdete ju exkluzívne iba v prírodnej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND. A čo s vašou pleťou dokáže? Spraví vám lifting tváre. Na počkanie!

Hľuzovka biela má výnimočné liftingové účinky, ktorých výsledky sa blížia estetickému zákroku. Napína pokožku a poskytuje jej dôkladnú výživu, ktorú potrebuje zrelá pleť. Hľuzovky majú navyše polyfenolové antioxidačné vlastnosti a môžu potenciálne regenerovať poškodené bunky. Vďaka týmto vlastnostiam viditeľne spevňujú pleť a napomáhajú jej zadržiavať vlhkosť. Veď čo podľa vás môže za vrásky a ochabnutie kontúr? Predsa strata hydratácie! Vaša pleť potrebuje čo najviac vody, aby si udržala mladistvý vzhľad. A s tým vám hľuzovka biela pomôže. Odporúčame predovšetkým anti-age sérum NATUROYALE, ktoré posilní účinky anti-age starostlivosti o 50%!

Kde ju nájdete: exkluzívne v liftingovej línii NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND

Liftingový denný krém NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND obsahuje exkluzívne, prírodné, liftingové ingrediencie, vďaka ktorým omladzuje a regeneruje pleť aj s viditeľnými vráskami a stratou pevnosti.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

 • Sečuánske korenie

Máme tu ďalšiu prírodnú ingredienciu z kategórie prírodný botox. Sečuánske korenie dokáže pôsobiť priamo na svalový mechanizmus, ktorý je zodpovedný za mimické vrásky. Pôsobí teda liftingovo! Výsledkom je eliminácia vrások a spevnenie pleti. Vďaka svojim účinkom je vhodný aj pre citlivú zrelú pleť, pretože pôsobí na ňu upokojujúco.

Kde ho nájdete:

 • exkluzívne v liftingovej línii NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND
 • BEAUTY SHOT Revitalizer od ANNEMARIE BÖRLIND
 • anti-aging krémová maska od ANNEMARIE BÖRLIND
Dva zázraky od ANNEMARIE BÖRLIND: BEAUTY SHOT Revitalizer obsahuje koncentrované množstvo anti-aging látok. Preto predstavuje ideálny podklad pod anti-aging krémovú masku.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

 • Botanická kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je bežnou zložkou anti-aging kozmetiky. Ale vedeli ste, že existuje jej prírodná náhrada? A s porovnateľnými účinkami? Hovorí sa jej botanická kyselina hyalurónová a získava sa z rôsolovky. Táto botanická alternatíva má na pleť 3 účinky. V prvom rade vypĺňa svojimi molekulami nerovnomernosti na pleti. Teda vrásky alebo iné nerovnomernosti rôzneho pôvodu (prevažne nejednotná štruktúra pleti po akné v mladosti).

V  druhom rade jej pomáha zadržiavať vlhkosť, čo je pri zrelej pleti doslova kľúčové. A čo je dôležité, ochráni pleť pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pleti. Ide o znečistené prostredie, nadmerný pobyt na slniečku či nezdravému životnému štýlu.

Kde ju nájdete: liftingová línia NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND

Krém na vrásky v okolí úst a očí NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND eliminuje výrazné vrásky a revitalizuje.

Zdroj: ANNEMARIE BÖRLIND

 • Morský narcis

Sprievodným javom zrelej pleti je aj nadmerná pigmentácia. Možno aj vás trápia pigmentové fľaky, nejde o nič nezvyčajné. A práve preto je bežnou zložkou prírodnej anti-aging kozmetiky práve morský narcis. Zabraňuje nekontrolovateľnej produkcii melanínu v koži a eliminuje už vzniknuté pigmentové škvrny na tvári.

Kde ho nájdete: exkluzívne v línii NATUROYALE od ANNEMARIE BÖRLIND

Prírodná anti-aging starostlivosť od ANNEMARIE BÖRLIND

Prírodná anti-aging a liftingová starostlivosť patrí medzi prémiové produkty od ANNEMARIE BÖRLIND. Doprajte si aj vy tú najlepšiu starostlivosť o vašu pleť s prírodnou BIO kozmetikou. S čistými prírodnými ingredienciami, overenými a viditeľnými výsledkami u žien.

Prírodnú anti-aging a liftingovú kozmetiku nájdete na stránke www.annemarieborlind.sk

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.11.2020 07:37

Lákavé produkty, vďaka za článok!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

30.11.2020 23:18

Ked je možnosť,vždy uprednostním prírodnú anti-aging kozmetiku.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.12.2020 20:08

Hneď by som ho rada vyskúšala.

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

03.12.2020 21:28

Lákavé a ďakujem za článok.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE