Najčastejšie chyby pri holení: Privítajte leto s hladkými nohami

Povedzte stop vyrážkam, poraneniam, svrbeniu a podráždeniu! Zabudnite na bežné chyby pri holení. Každá z nás túži po hladkých lesklých nohách, ktoré vidíme na mólach, či na televíznych obrazovkách. 

 

Nič nie je nemožné. Zostavili sme pre vás návod, ktorý vám pomôže vyhnúť sa najčastejším chybám pri holení, ktoré sme určite urobili aspoň raz v živote.

 

Holenie síce nie je žiadna zložitá veda, no aj napriek tomu sa stále nájdu medzi nami ženy, pre ktorých je holenie skôr trápením ako radosťou. Ste jednou z nich? My v KAMzaKRÁSOU vám poradíme ako na to! 

U mužov veľmi obľúbené obdobie krátkych sukní a minišiat je už tu a to pre nás dámy znamená jednu vec: prišiel čas na pravidelné holenie všetkých našich partií. Patríte medzi tie lenivky, ktoré využívajú zimné mesiace na schovávanie ochlpenia pod dlhými nohavicami? Chápeme, že niekedy nás lenivosť a zimná únava premôžu, ale práve s pomocou tejto základnej chyby pripravujete šokovú terapiu pre vašu pokožku. Čo si asi tak o vás myslí, keď na ňu zrazu po dlhej dobe položíte ostré hrany žiletky? Poďakuje sa vám jedine v podobe podráždenosti, nepríjemných rezných rán, či povrchom posypaným drobnými vyrážkami.

 

Čistota je základ života

Najzákladnejším pravidlom pred každým holením je pripraviť čo najdokonalejšie podmienky. A tým nemyslíme nič iné, len čistú pokožku. Nechceme predsa, aby sa ostrá britva dotkla pokožky, na ktorej sú jemné čiastočky z oblečenia, prach, ktorý sa na nás lepí počas celého dňa a iné nečistoty. Dermatologička z New Yorku, Melissa Kanchanapoomi Levin, odporúča vyčistiť pokožku pred holením s pomocou jemného mydla na citlivú pokožku a teplej vody. Zmäkčí vám to chĺpky a vám sa bude holiť oveľa jednoduchšie.

 

Odporúčame prečítať: Plánujete laserové odstránenie chĺpkov? Toto pred ním neskúšajte!

chyby pri holení

Zdroj: Shutterstock®

Zabudnite na pánsku žiletku

Použitie holiaceho strojčeka by malo byť súkromnou záležitosťou rovnako ako zubná kefka. Okrem toho, že požičiavanie takýchto pomocníkov je naozaj nehygienické, samotný strojček alebo žiletka sú navrhnuté špeciálne na dané krivky nášho tela. Dámsky pomocník pri holení je vyrobený tak, aby sa s ním nielen ľahko narábalo, ale aby krásne oholil všetky naše menšie a väčšie krivky a zaoblenia. Správna žiletka a strojček by mali mať aspoň 5 nožov. Okrem toho by mali obsahovať aj vrstvu obohatenú o špeciálne sérum alebo maslo, či iný produkt, ktorý vám poskytne dokonalú hydratáciu aj po holení.

žiletka

Zdroj: Shutterstock®

Nebojte sa peny na holenie

Ale mňa tá pena dráždi. Nemám rada gély. Určite som vyhádzaná zo všetkých tých krémov na holenie. Videli ste niekedy fotografiu alebo záznam z minulosti, kde by sa ľudia holili bez použitia nejakého prípravku na holenie? Práve jeho nepoužitie vystavuje našu pokožku možnému podráždeniu. Odborníci odporúčajú výrobky, ktoré obsahujú vitamín E a výťažky z olivovníka pre dokonalú hydratáciu a pre ľahký sklz vašej žiletky.

 

Odporúčame: Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!

pena na holenie

Zdroj: Shutterstock®

Na všetko treba ísť jemne

Máte tvrdšie chĺpky a v snahe zbaviť sa ich tlačíte na svoju pokožku a snažíte sa silou mocou zbaviť čo i len najmenšieho náznaku ochlpenia? My hovoríme: "Dosť bolo nátlaku, menej je niekedy viac!" Príliš veľký tlak vašu pokožku podráždi ešte viac a žiletka sa tak nebude môcť s ľahkosťou a ohybnosťou pohybovať po obrysoch vášho tela.

podráždená pokožka

Zdroj: Shutterstock®

Keď obyčajné mydlo nestačí

V dnešnej dobe chceme všetci ušetriť a tak si častokrát pomáhame prípravkami, ktoré nie sú určené na danú situáciu. Áno, sprchovacie gély majú podobnú konzistenciu ako gély na holenie ale v tomto prípade ide o zloženie a o výsledný efekt. Peny a gély na holenie sú totiž vyrobené z látok, ktoré dodávajú pokožke šmykľavosť a hydratáciu preto, aby sa ostrá čepeľ ľahšie kĺzala a vy ste sa nemuseli pri holení príliš natrápiť.

 

Odporúčame: Toto leto sexy nôžky bez celulitídy! Ako na to?

hladké nohy

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Jana Mariaková

Jana Mariaková

17.06.2017 18:08

dobre rady, určite sa zídu...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

17.06.2017 20:24

i ja patrím medzi tie lenivky, v zime nosím len nohavice, takže holenie nôh zanedbávam, teraz v lete sa musím premôcť

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

18.06.2017 18:49

Uzitocne rady,dobre napisane :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE