7 hlavných zásad starostlivosti o krásne a zdravé ruky

Ak sme sa už aj vďaka pribúdajúcemu veku konečne naučili, že zaspať nalíčené nám naozaj neprospieva, ešte stále má väčšina z nás sem tam nejakú "muchu", čo sa starostlivosti o krásu týka. Tak napríklad ruky.

 

Staráte sa o ne dostatočne? Alebo to končí len pri rannom a večernom krémovaní? Možno starostlivosť zvýšime v čase zimných mrazov, ale čo ostatné mesiace v roku?

 

 

Mali by sme myslieť na to, že ruky sú v jednom vreci s dekoltom a tvárou - teda tie časti nášho tela, kde sa vek zobrazí najskôr. Kým tvár si vieme "vyžehliť" kdejakými krémikmi, či rovno botoxom, na dekolt ani ruky takéto zázraky nefungujú. Aspoň nateraz nie. Čo ale zaručene funguje je pravidelná starostlivosť. Ako teda na to?

 

 

1. HYDRATUJTE 

 

Vždy a za každých okolností a rovno dvoma spôsobmi. Jedným z nich je toľko omieľaný pravidelný pitný režim, no a druhým krémovanie rúk kvalitnými hydratačnými krémami. Pri ich kúpe prihliadajte aj na to, aby mali aj regeneračnú schopnosť, aby obsahovali dostatok vitamínov ( pre pokožku je nepostrádateľný vitamín C, E, ale aj A), či minerálov (problematickú pleť dokáže postaviť na nohy práve zinok).

 

Odporúčame prečítať: 5 tipov ako dodať svojmu telu energiu

Nezanedbávajte starostlivosť o ruky

Zdroj: Shutterstock®

2. IMPROVIZUJTE 

 

Na trhu dostanete kúpiť samozrejme aj krémy a olejčeky, ktoré sú špeciálne venované práve starostlivosti o ruky. Pokiaľ sa vám však zdajú pridrahé, ale zastávate názor, že jeden krém na tvár a jeden na telo úplne stačí, môžete sa aj vynájsť. Snáď ešte účinnejšou a zdravšou náhradou za všetky krémy je kokosový olej, ktorý obsahuje presne všetko to, aby našu pleť nabudil, dododal jej potrebné výživné látky a zároveň ju kvalitne hydratoval.

 

 

3. PRE SUCHÉ RUKY ZÁBALY 

 

Zaobstarajte si plátené rukavice, kľudne aj také tie bez prstov a na noc si suché ruky poriadne nakrémujte. A keď píšeme poriadne tak tým myslíme naozaj veľmi hrubú vrstvu krému. Pomôže aj hrubá vrstva už spmínaného kokosového oleja, prípadne oleja olivového.

 

Odporúčame prečítať: Rady z červeného koberca pre každú z nás !

Nezanedbávajte starostlivosť o ruky

Zdroj: Shutterstock®

4. NOSTE RUKAVICE 

 

Apropo, keď sme pri rukaviciach, používajte ich nielen na nočné zábaly. Rukavice noste aj v prípade, že ste sa doma vrhli hoc len do menšieho upratovania a vaša pokožka príde do kontaktu s nejakým čistiacim prostriedkom. Niektoré dámy dokonca zvyknú využívať rukavice aj pri umývaní riadu a nie je to na škodu. Chlór, horúca voda a prostriedok na umývanie určite nie sú trojkombináciou, o ktorej by sa našim rukám snívalo, ak by mohli. To, že rukavice by sme si mali navliecť v prípade, že udrú mrazy je snáď jasná vec, tie s citlivejšou pleťou by sa za ne nemali hanbiť ani v "obyčajnom" chladnejšom počasí. Len si spomeňte ako kedysi dámy nosievali rukavice takmer všade a takmer vždy. Pokiaľ máte takú prácu, pri ktorej prichádzajú vaše ruky často do kontaktu trebárs s chémiou, alebo aj množstvom papierov a pokožka na nich reaguje ekzémom, či suchými miestami, používajte rukavice aj vy.

 

 

5. VYBERTE SI SPRÁVNE MYDLO 

 

Hygiena je na prvom mieste, ale prečo si zbytočne vysušovať pokožku rúk nekvalitným mydlom, keď máme aj iné možnosti? Odporúčame vám napríklad mydla z olivového oleja, piva, alebo s avokádom.

 

Odporúčame prečítať: Tipy celebritných kuchárov, chudnite ako hviezda!

Nezanedbávajte starostlivosť o ruky

Zdroj: Shutterstock®

6. RUKÁM DOPRAJTE MASÁŽ 

 

Veľkou výhodou je to, že si tú masáž viete urobiť aj vy. Najmä ak nimi veľa pracujete, a je úplne jedno, či ste strávili deň pri sporáku, alebo za počítačom.Pár minútové uvoľnenie pomocou masáže si viete dopriať kedykoľvek a kdekoľvek. Ideálne ale napríklad pred spaním, keď si vtierate hydratačný krém.7. CVIČTE 

 

Tak ako cvičíte (alebo by ste mali) s celým telom, snažte sa pravidelne precvičovať aj svoje prsty a dlane. So zápästím krúžte, prsty vystierajte, stláčajte do pästí... Zakúpte si aj antistresovú loptičku, ktorú pravidelne stláčajte.

 

Odporúčame prečítať: 7 tipov ako použiť kokosový olej

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Lucia Belková

Lucia Belková

24.09.2015 22:48

Ruky mávam často suché a dehydrované, hlavne v zime, ďakujem za rady :)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.09.2015 16:58

určite vyskúšam, mám po lete zničené ruky z práce na záhrade

Vaše meno:

27.09.2015 01:48

Kedze som pracovala v zahranici cele leto som mala namahane ruky a to mi ich aj velmi vysusilo sledovala som rozne rady a tipy ako by som si ich mohla zvlacnit a dat do poriadku. Najviac mi pomohli zabaly z olivoveho oleja plus kazdy den hydratovat kremom ,no myslim si ze vzdy si ich treba hydratovat ci v lete ci v zime, a na nechty a kozicku nanasat specialny olej na zvlacnenie.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.09.2015 14:35

tak starostlivosť o ruky je veľmi dôležitá a zaslúžia si našu pozornosť a starostlivosť a ja si denne krémujem ručičky :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.12.2015 20:34

Ruky neoklamu,ak sa o ne nestarame,tak nas prezradia.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE