Čo pomáha na suché a popraskané ruky? Nauč sa o ne starať!

V zimnom období sa ruky ľahšie vysušujú. Musíte ich častejšie hydratovať, inak vám môže pokožka na rukách škaredo popraskať. Nachádza sa na nich totiž iba malé množstvo mazových žliaz a patria zároveň medzi najpoužívanejšie časti tela. Z toho dôvodu je nutné sa o ruky dôkladne starať. Ak vám praskajú, sú suché a bolestivé, tak im venujte poriadnu starostlivosť.

Umývajte si ruky vo vlažnej vode len krátko

Ruky sa rýchlo vysušujú, keď ich dlho máčate vo vode. Umývajte si ich iba krátko. Hygiena je dôležitá, ale nič by sa nemalo preháňať. Ruky nenamáčajte do horúcej ani studenej vody. Na umývanie používajte vlažnú. Rýchlo si ruky namydlite a umyte, aby sa vám toľko nevysušovali.

Prečítajte si: Epsomská soľ nad zlato?! Skutočne je nenahraditeľná a telu prínosná?

suché ruky

Zdroj: Shutterstock®

Pri upratovaní používajte rukavice

Upratujete domácnosť s agresívnymi čistiacimi prostriedkami? V tom prípade by ste rozhodne mali mať nasadené gumené rukavice. Ideálne by bolo, keby ste si pod ne nasadili ešte bavlnené. Chemické prostriedky narúšajú pokožku na rukách.

Nezabúdajte na peeling

Väčšina ľudí si čistí peelingom iba pleť, čo je chyba. Mali by ste ho nanášať na celé telo, a to vrátane rúk. Raz denne si peelingom potrite ruky a potom ich opláchnite vlažnou vodou. Aj na nich sa totiž nachádzajú odumreté bunky, ktoré bránia v tom, aby mohli póry voľne dýchať.

popraskané ruky

Zdroj: Shutterstock®

Najdôležitejšia je hydratácia

Ak máte suché ruky, musíte ich často hydratovať. Vyskúšajte rôzne krémy na ruky a nájdite si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Na ruky si ho natierajte niekoľkokrát denne počas doby niekoľkých týždňov a uvidíte, že vaša pokožka na rukách bude jemnejšia a zdravšia.

Môže sa stať, že niekedy na krém zabudnete. Dôležité je, aby ste ich nakrémovali po tom, ako máte ruky dlhší čas vo vode. Ide predovšetkým o čas, kedy ste v sprche či vo vani. Stále však platí, že ruky namáčajte do vody len na krátky čas.

Vyskúšajte regeneračné procedúry

Doprajte svojim rukám olejový kúpeľ. Nahrejte si napríklad olivový olej a ponorte doň ruky zhruba na pätnásť minút. Ďalej môžete vyskúšať zábal. Namažte si ruky hrubou vrstvou hydratačného krému a zabaľte si ich do bavlnených rukavíc či látky. Ruky v zábale môžete nechať tak dlho, ako vám to bude príjemné. Minimálne však desať minút.

Neprehliadni: Bórová voda: Skutočný zázrak, ktorý dokáže byť nápomocný?!

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

12.01.2020 07:35

V zimnom období sa ruky väčšine z nás ľahšie vysušujú, preto stojí za to o ne dbať. Výborné rady!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

12.01.2020 22:48

Mne sa tiež v zime ruky viac vysušujú.A ked ich mám už ozaj veľmi vysušené,tak mi vždy pomôže,že si ich na noc natriem krémom na ruky v hrubšej vrstve a natiahnem si bavlnené rukavice.

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

17.01.2020 08:31

priznávam, že mojim rukám dávam zabrať, musím im to potom vynahradiť starostlivosťou

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

22.01.2020 13:05

super rady, súhlasím, že o ruky sa treba starať , a to v každom ročnom období

Vaše meno:

Lenka Paluchova

Lenka Paluchova

02.02.2020 19:07

Vyborne rady. v zime hlavne chranit ruky pred mrazom rukavicami

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE