Diéta podľa znamenia: Vieš, ako dosiahneš svoju ideálnu hmotnosť?

V predošlých článkoch venovaných tendenciám rôzneho charakteru v rámci zverokruhu ste mali možnosť zistiť napríklad to, v akom znamení sú tí navernejší partneri, najlepší zamestnanci či najoptimickejší ľudia. Z hviezd sa však môžeme dozvedieť nielen isté vlastnosti ľudí, ale vedia nám čo-to naznačiť aj pri takej téme, akou je chudnutie. A práve na to, čo pri diéte funguje pre jednotlivé znamenia zverokruhu, sa môžete pozrieť práve teraz. V galérii nižšie si nájdite svoje znamenie a zistite, čomu sa pri redukcii váhy vyhýbať a čomu naopak vychádzať v ústrety.

Dodržíte predsavzatia?

Samozrejme, každý človek je jedinečný, preto aj tipy, ktoré si prečítate v galérii, sú orientačné, nakoľko aj taký metabolizmus je od človeka k človeku iný. A čo vy? Dali ste si predsavzatie, že v roku 2020 zhodíte nejaké to kilečko? Nezabúdajte, že to, aby ste sa cítili dobre, závisí nielen od toho, čo ukazuje váha. Dôležité je aj formovanie postavy a dlhodobejšie nastavenie zdravého a vyváženého jedálnička. „Nárazovky“, resp. hladovky určite nie sú riešením a zaručia tak akurát jojo efekt, o ktorý žiadna z nás nestojí. Takže radšej pomalšie, ale isto.

Vytrvalosť pri plnení tohto cieľa je určite namieste, a to najmä v obdobiach, keď máte chuť s celým plánom na chudnutie takpovediac „seknúť“. Dávajte si teda dosiahnuteľné ciele a počítajte s tým, že vonkajšie okolnosti nemusia byť naklonené vašej snahe chudnúť. Napríklad má vaša rodina v piatok vo zvyku dopriať si pizzu z donášky či členovia rodiny si pravidelne pochutnávajú na nezdravých dobrotách, prípadne sa javí ako prekážka vaša práca, ktorá má veľmi rýchle tempo, takže môžete mať problém s dodržiavaním zdravého jedálnička. Vonkajších prekážok je naozaj veľa, preto si treba zvoliť metódu postupných krokov a prípadne hľadať aj kompromisné riešenia, ktoré vás posunú k vašej vysnívanej figúre.

Neprehliadni: Horoskop na rok 2020: Pozri, čo ti predpovedajú hviezdy?

BARAN (21.03. – 20.04.)

Nakoľko sú ľudia v znamení Barana veľmi dynamickí, niekedy jednoducho „zabudnú“ jesť a neskôr si doprajú poriadnu dávku jedla, často aj vo večerných hodinách. To však pri diéte (ale aj mimo diétneho režimu) treba napraviť a jedlo si dávkovať postupne, a to od rána do skorého večera. Taktiež pozor na polotovary s mnohými nevhodnými prídavnými látkami. Ak patríte k Baranom, mali by ste venovať väčšiu pozornosť príprave jedla z čerstvých surovín a vyhradiť si na to čas. Niektoré diétne jedlá sú hotové raz-dva, napríklad taká ryba, ktorú by ste si mali dopriať rovnako ako aj chudé hydinové mäso. A keďže ľudia v znamení Barana patria k tým súťaživejším, určite sa oplatí redukovať svoje tukové zásoby spoločne s kamarátkou, ktorá má rovnakú ašpiráciu.

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.01.2020 09:37

„Nárazovky“, resp. hladovky určite riešením nie sú.

Vaše meno:

Anna Frustoková

Anna Frustoková

18.01.2020 12:20

Chce to len veľa trpezlivosti, ale výsledok bude určite stáť za to

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

18.01.2020 22:48

No veru pár kilov by sa mi zišlo dať dole.Pri mojom znamení mám,že jesť veľa zeleniny-to dodržujem.A nezabúdať na výdatný pitný režim a to sa priznávam,že na to zabúdam.Ale ja sa polepším :-)

Vaše meno:

Janka Jurasova

Janka Jurasova

19.01.2020 06:03

podla horoskopu to sedí uplne presne

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

19.01.2020 14:03

o tom som už čítala, že sú diety aj podľa znamení, ale zatiaľ som sa tým neriadila. Držím sa toho, čo moje telo potrebuje a odmieta....a to sa presne podľa môjho znamenia aj píše. ...ďakujem.

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

22.08.2020 22:50

Horoskop na chudnutie na mňa nepasuje. Najviac je potrebné obmedziť množstvo stravy a dodržiavať pitný režim

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE