10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta

Ste majiteľkou pleti, ktorá sa najmä počas leta často mastí a sem-tam sa objaví aj nejaké to akné? Mnohým ženám sa akné počas leta zhoršuje.

 

Na slnku sa potíme viac a vplyvom okolitého prostredia sa na našu pokožku nanášajú nečistoty, vďaka ktorým sa môže pleť podráždiť či zapáliť. My vám prinášame zopár rád a trikov, ako sa takýmto problémom zďaleka vyhnúť. 

 

1. Nedotýkať sa!

 

Často si problémy robíme sami. Pleti sa počas dňa dotýkame a kontrolujeme, či je make-up na mieste. Robíme však chybu, pretože si môžeme na pokožku prstami zaniesť infekciu a rôzne nečistoty.

 

2. Nevytláčajte si vyrážky

 

Snažte sa vyrážky nevytláčať, obzvlášť nie bruškami prstov či nechtami. Okrem nepeknej jazvy riskujete aj škaredé zapálenie miesta v okolí vyrážky. Vhodnejšie je navštíviť kozmetičku, ktorá vám pleť odborne vyčistí. 

 

Odporúčame prečítať: Letné kúpanie a mokré plavky - ako zabrániť ženským intímnym 

10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta

Zdroj: Shutterstock®

3. Hydratácia je dôležitá

 

Na to, aby bola pleť zdravá a svieža potrebuje stály prísun vody. Mdlá pleť nikomu nesvedčí, a preto pitný režim nezanedbávajte.

 

4. Čistenie – pravidelná rutina

 

Čistenie pleti je dôležitou súčasťou dňa. Každý typ pleti si vyžaduje inú starostlivosť. Vo všeobecnosti platí, že pleť by sme si mali čistiť dvakrát denne. V prípade mastnej pleti je potrebné vyvarovať sa čistiacim prostriedkom s obsahom alkoholu. Tie pleť zbytočne vysušia, funkcia mazových žliaz sa zvýši a už onedlho dôjde k intenzívnejšiemu masteniu pleti.

 

TIP: Vyskúšajte Čistiace fluidum Pure Skin od Skin in Balance. „Čistiace fluidum efektívne čistí póry od prebytočného tuku a nečistôt. Zanecháva pocit sviežosti. Pravidelné čistenie pórov predchádza vzniku pupienkov a čiernych bodiek. Kombinácia účinných látok so zinkom, extraktom z olivových listov a ďalších hodnotných zložiek zabraňuje opakovanému hromadeniu nečistôt na pokožke a posilňuje jej hydrolipidovú rovnováhu.“

 

Odporúčame prečítať: Hrajte o nové termálne vody Thermal plus od Pharmatheiss cosmetics

10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta

Zdroj: Shutterstock®

5. Doprajte pleti výživu

 

Mastnú pleť so sklonom k akné je potrebné ošetrovať vhodnými krémami a inými pleťovými prípravkami.

 

TIP: Doprajte svojej pleti špecializovanú starostlivosť pomocou Hydratačného fluidu Pure Skin od Skin in Balance. „Hydratačné fluidum intenzívne hydratuje problematickú pokožku, redukuje jej začervenanie a zanecháva ju matnú. Neobsahuje olej a zabraňuje opakovanému hromadeniu nečistôt na pokožke. Kombináciou účinných látok so zinkom, extraktom z olivových listov a ďalších hodnotných zložiek zjemní a vyhladí textúru pokožky.“ 

 

6. Slniečko radšej nie

 

Možno ste sa už stretli s názorom, že najlepším pomocníkom na aknóznu pleť je práve slnko. Slnko však v skutočnosti môže podporiť zvýšenú tvorbu mazu a pleti vôbec neprospieva. Akné sa vám tak v konečnom dôsledku môže ešte viac zhoršiť. 

 

Odporúčame prečítať: Zvýšená starostlivosť o nohy v letných mesiacoch

10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta

Zdroj: Shutterstock®

7., 8. Maska a peeling ako občasná starostlivosť

 

Mastná a problematická pleť určite ocení aplikáciu pleťovej masky či peelingu. Kým peeling z pleti odstráni odumreté bunky a zabráni upchávaniu pórov, maska pleť pekne zmatní. Vyskúšajte siahnuť po maske s obsahom ílu či čajovníkového oleja, ktorý má antibakteriálne účinky.

 

9. S make-upom opatrne

 

Aj napriek tomu, že make-up pleť chráni pred vonkajšími nečistotami, pri jeho výbere buďte obozretné. Mastná a aknózna pleť je citlivá a k podráždeniu môže prísť pomerne často. Voľte preto produkty s čo najjemnejším zložením. Na pleť nanášajte iba tenkú vrstvu, vyvarujte sa zbytočných a nepekných nánosov.

 

10. Trpezlivosť

 

Starostlivosť o aknóznu a mastnú pleť je náročná a výsledky nemusíme vidieť hneď. Základom je kvalitné čistenie pleti, dôkladná hydratácia a stály prísun vody. 

 

Viac informácií o kozmetike Skin in Balance nájdete na: www.naturprodukt.sk

Zdroj foto:

Zdroj foto: www.naturprodukt.sk

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.08.2016 17:27

...so všetkým súhlasím

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

09.08.2016 19:47

"vezmem si k srdcu" :-)

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

09.08.2016 20:25

Ten PureSkin som obkukavala :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

11.12.2016 19:37

stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.02.2019 08:44

Mám zmiešanú pleť no rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE