Ako na to: Ako a kam aplikovať očný krém, a vyzerať sviežo?

Rozhodne ste už počuli o tom, že pokožka v okolí očí je jemná. Z tohto dôvodu môžete mať pocit, že o očiach sa hovorí ako o najkrehkejšom kvete, ktorý potrebuje zalievať, aby ostal vo svojej plnej kráse čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sú pre naše očné okolie skvelou „zálievkou“ očné krémy, ktoré prispievajú k jeho rozjasneniu a hydratácii.

 

Očné krémy dokonca dokážu zmierniť opuch pod očami a rovnako aj redukovať tmavé kruhy. Možno  už mnoho z nás zaradilo tieto prípravky do každodennej starostlivosti. Ale čo ich aplikácia? Tá môže byť často kameňom úrazu. Ako očný krém aplikovať správne a vyťažiť tak z neho jeho maximálne účinky?

 

Testovali sme: Parasoftin Exfoliačné ponožky

miesto aplikácie očného krému

Zdroj: Shutterstock®

Kam aplikovať očný krém?

V prvom rade je dôležité, aby boli vaše ruky čisté a rovnako aj vaša pleť. Prostredníctvom prstenníka alebo ukazováka si nahmatajte podočnicovú kosť (miesto, kde začína očná jamka). Práve toto je to miesto, kam sa aplikuje očný krém alebo gél. Ten aplikujte od vnútorného kútika (pozor aby sa vám nedostal do očí) až k vonkajšiemu kútiku. 

aplikácia očného krému

Zdroj: Shutterstock®

Ako aplikovať očný krém?

Pokožka v okolí očí je jemná a oveľa tenšia než na zvyšku tela. Z tohto dôvodu je potrebné pristupovať k nej s jemnosťou. Je dôležité zvoliť správnu techniku, tak aby ste si pokožku nenaťahovali a ani ju nešúchali! Ako na to? Jednoducho si naberte vankúšikom prstenníka krém a jemne ho vyklepkajte do očného okolia. Takto zabezpečíte, že pokožka nebude naťahovaná, čím nedôjde k jej poškodeniu a natrhnutiu ciev, ktoré môžu vytvárať tmavé kruhy a vrásky. 

 

Zaujme ťa: Hyperkeratóza kože: Čo robiť, aby boli moje päty zdravé a jemné?

primerané množstvo očného krému

Zdroj: Shutterstock®

Nepoužívajte príliš veľa krému

Tu by sme mohli diskutovať hodinu. Čo je veľa a čo je málo? Aké je ideálne množstvo očného krému? Ja vravím, že radšej pridať, pretože pridať sa dá vždy. Pokožka nedokáže absorbovať príliš veľa krému, preto je dôležité vsadiť na efektívnosť. Ak si aplikujete väčšie množstvo  krému, pokožka ho nevstrebe, vďaka čomu sa môže ľahko dostať do očí a spôsobiť nepríjemné pálenie a podráždenie. Používajte množstvo o veľkosti hrášku – ak vám to nebude postačovať, tak vždy viete pridať :). 

Hyaluron Eye Care

Zdroj: Shutterstock®

Čo používame my?

Vybrať si správny produkt v súčasnej dobe, je ako hľadať ihlu v kope sena. Ja si občas vyberám podľa obalu – veď napokon obal predáva a marketéri dobre vedia, čo robia. Robievate to občas aj vy takto? Avšak, v tomto prípade vsádzam na kvalitu.

 

Spoločníka pri večernom skrášľovacom rituály mi robieva Hyaluron Eye Care – očný krém, ktorý hydratuje suchú a citlivú pleť očného okolia. Vďaka nemu sú  prípadné jemné vrásky vyhladené, tmavé kruhy pod očami a opuchy zmiernené a menej viditeľné. No nie je to naozaj skvelý pomocník? Navyše má ideálne pumpičkové balenie, vďaka ktorému si nenadávkujete veľké množstvo krému (aj keď, aj to sa dá :)).

Odporúčame: TEST: Pharma Hyaluron balzam na zväčšenie objemu pier ROSE

2 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

15.10.2017 03:18

Očný krém vo veľkosti hrášku? nikdy som také veľké množstvo naraz nepoužila..

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.12.2017 19:31

a nie veľmi pri očiach

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE