Ako opraviť alebo predĺžiť životnosť vášho make-upu?

Určite to poznáte. Ranný zhon pred nástupom do práce. Ráno ledva vstanete a umyjete si zuby, očešete si vlasy a pustíte sa do raňajok.

 

Oblečenie na seba len tak nahádžete a na rad prichádza make-up. Fľaštičky a púder do ruky chytáte narýchlo a zrazu ,,bum“. Celý púder sa vám roztriešti a v celistvosti ste ho videli naposledy.

 

Chytáte sa za hlavu a chystáte sa ho vyhodiť do koša. Pred tým, než to urobíte si prečítajte tento článok. Dnes si totiž poradíme, ako je možné zreparovať kozmetické produkty, ktoré ste nedopatrením poškodili, zlomili alebo sa vám vysušili. 

 

 

Odporúčame prečítať: Zažiarte na vianočnom večierku účesom

make up

Zdroj: Shutterstock®

Čo robiť v prípade zničeného púdru/očných tieňov/bronzeru

 

V prípade zničeného púdru/očných tieňov/bronzeru postupujte nasledovne. Je dôležité, aby ste zozbierali čo najviac rozbitých kúskov. Následne všetky čiastočky rozdrvte na jemný prášok a do zmesi nakvapkajte lieh. Netreba to preháňať, stačí pár kvapiek. Zmes premiešame a lyžicou vtlačte späť do paletky. Poriadne všetko postláčajte, môžete si pomôcť aj mincou či iným predmetom. Po čase sa lieh vyparí a vy budete mať svoj púder, očný tieň či bronzer v pôvodnej podobe, dokonca lepšej a vynovenej.

 

 

Odporúčame prečítať: Čo by nemalo chýbať vo vašej kozmetickej taštičke?

puder

Zdroj: Shutterstock®

Čo robiť v prípade vyschnutého laku

 

Radi by ste si nalakovali nechty svojim obľúbeným lakom na nechty, avšak to nie je možné, pretože váš lak vyschol? Nič nie je stratené. Stačí pridať zopár kvapiek odlakovača na nechty, fľaštičku uzavrieť a pretrepať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Parfum - čo treba vedieť o tomto voňavom spoločníkovi?

lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Čo robiť v prípade vyschnutých krémových očných tieňov

 

Krémové očné tiene ľahko oživíte zopár kvapkami olivového oleja. Netreba to s ním však preháňať, aby tiene neboli zbytočne mastné. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krása ukrytá za okuliarmi

kremovy ocny tien

Zdroj: Shutterstock®

Čo robiť v prípade zlomeného rúžu

 

Zlomenie rúžu je nepríjemná vec. Najmä vtedy, keď ide o váš obľúbený rúž, ktorým si rada a pravidelne natierate pery. Opravou nejde o trvalé riešenie, pretože rúž je citlivá záležitosť, avšak v prípade núdze oprava pomôže. Stačí, ak si zlomenú časť rúžu nahrejete a rozpustenou časťou pritlačíte k tube. Potom už stačí iba vložiť rúž do chladničky na hodinu či dve, aby sa spoj vytvrdil. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ricínový olej pre vaše zdravie

zlomeny ruz

Zdroj: Shutterstock®

Čo robiť v prípade vyschnutej špirály

 

Na opravu tentoraz použijeme vodu. Stačia tri či štyri kvapky teplej vody, ktorú nakvapkáme do tuby špirály. Tubu pretrepeme a špirálu môžeme používať opäť.

 

 

Odporúčame prečítať: Krásny úsmev pomocou vybielenia zubov

spirala

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Reparujete kozmetiku, pokiaľ je to možné alebo poškodenú

 

kozmetiku rovno vyhodíte?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

21.12.2014 19:30

"trik" z lakom na nechty naozaj funguje a zopár krát som ho už použila ak mi vyschol môj obľúbený lak, stáva sa mi často že sa mi "rozsype" púder ale to vtedy ak je ho už máličko tak s tým nerobím nič a kúpim si nový ale možno nabudúce vyskúšam váš tip :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.02.2015 08:53

jasné že reparujem a všetko sa dá spraviť

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

22.02.2015 16:01

neskúšala som to zatiaľ :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE