Ako zakryť akné a jazvy? Vyskúšajte triky s makeupom

Tie z nás, ktoré už majú po puberte a zvládli to šťastne bez následkov si môžu gratulovať. Nech už vám svieti v občianskom akékoľvek číslo, nejaké tie jazvičky sú nemenné, a aj vyrážky sa z času na čas predsa len objavia. Niekoho trápi problematická pleť po celý život, niektoré z nás s akné bojujú v rámci predmenštruačného syndrómu, iné vtedy, keď to preženú so sladkosťami, zabudnú sa odlíčiť, či nechajú sa uniesť večernou zábavou. Pleť najmä tá ženská je citlivá na mnohé faktory. Prejaví sa na nej naša životospráva. Svetu ale taktiež raz dva vykričí aj to, ako sa o ňu staráme. Oslabená imunita sa tiež môže hlásiť prostredníctvom vyrážok, podobne tak aj stres, či negatívne emócie.

 

Ak sa chcete akné zbaviť natrvalo, bude nutné urobiť viacero zmien. Vylúčiť mastnú stravu a sladkosti. Nezdravé cukry nahradiť zdravšími, zabudnúť na alkohol, priveľa kofeínu, na cigarety, aj zadymené miesta. Bude to chcieť taktiež pohyb, pravidelné čistenie pleti, kvalitnú kozmetiku, neporušovaný pitný režim, bylinky na prečistenie, prírodné prípravky, aj dostatok spánku a úsmev na tvári.

 

Odporúčame prečítať: Kozmetické chyby, ktoré nás robia staršími

Ako zakryť akné a jazvy? Vyskúšajte triky s makeupom

Zdroj: Shutterstock®

Kým však k tomuto všetkému dospejete, môžete si vyčariť krásnu čistú pleť aj za pomoci malých kozmetických trikov. Nabehnite do drogérie a doplňte svoje zásoby. Zíde sa vám kvalitný makeup, korektor, púder, krém s vitamínom E, zinková masť, fixačný gél...

 

Odporúčame prečítať: Sezóna hladkých nôh: vyrobte si prírodný krém na holenie

 

Pointa je, aby ste nenanášali na tvár len hrubú vrstvu makeupu, pretože by to pôsobilo priveľmi umelo a na dennom svetle aj nepríťažlivo. Trik je v správnom rozotieraní a v tieňovaní. Pozrite sa ako na to:

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

19.08.2015 09:33

je to fajn inšpirácia pre všetký ženy ktoré majú problém z akne je to až neuveritelné čo dokáže kvalitná kozmetika

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

24.08.2015 11:24

vďaka za video, určite vyskúšam, žiaľ mám s akné problémy aj keď mám už dávno po puberte..

Vaše meno:

Zuzana Martinkovie

Zuzana Martinkovie

31.03.2018 19:27

zakladom je ozaj dobry a kvalitny make up a potom ide všetko (: návodov je milión ale tieto sú TOP sú prosto perfektné ;) sestra si na plet pocas puberty a divokeho akne obdobia davala make up z notina CLINIQUE Anti-Blemish Solutions a pokial ste sa nezamerali na konkretne miesta tak to ani nebolo pozorovatelne

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE