Beauty poradňa GERnétic - Mastná pokožka v zrelom veku

Hoci som prekročila vek 43 rokov, neustále zápasím s veľmi mastnou pokožkou a drobnými zápalmi. Hľadám riešenia, vyskúšala som už množstvo prípravkov, ale bez väčších výsledkov.

 

 

Odpovedá Alena Kimlová z Kosmetického studia GERnétic www.StudioGernetic.cz

 

 

 

 

Vyššia tvorba kožného mazu je v tomto veku naozaj už skôr výnimkou. Väčšinou, vzhľadom na hormonálne zmeny, dochádza k zníženiu činnosti mazových žliaz a postupnému vyváženiu pokožky. S postupujúcim vekom je pokožka skôr presušená.

 

Odporúčam Vám pravidelné a dôkladné čistenie pleti, aby nedochádzalo k upchávaniu pórov a vzniku zápalov. Vhodné prečistenie pleti bude pôsobiť aj na lepší vzhľad pokožky. Vhodným prípravkom pre Vás je dermatologické mydlo Derma a upokojujúce tonikum Sebo Ger. Obidva prípravky majú ľahký vysušujúci a antibakteriálny účinok. Používajte ich pravidelne ráno aj večer.

 

Odporúčame: Kozmetika GERnétic – vstúpte do sveta krásy…

Beauty poradňa GERnétic -  Mastná pokožka v zrelom veku

Zdroj: Shutterstock®

Po očistení naneste ráno špeciálny prípravok na zníženie produkcie kožného mazu Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses. Bylinné výťažky z potočnice, myrhy, hlohu, materinej dúšky pôsobia adstringentne, zjemňujú pokožku, sťahujú póry a znižujú činnosť mazových žliaz. Krém dobre zmatuje pleť a zabraňuje nepríjemnému lesku, záverečná úprava a líčenie tak bude jednoduchšie.

 

Večer po očistení aplikujte na pleť ľahký regeneračný krém Synchro 2000. Dodá pokožke dostatok výživných látok, nezaťaží ju mastnotou a zároveň bude pôsobiť na vyváženie fyziologických funkcií kože. Pleti by určite prospela aj maska Immuno. Aplikácia jedenkrát týždenne prinesie oživenie, prečistenie aj regeneráciu.

Beauty poradňa GERnétic -  Mastná pokožka v zrelom veku

Zdroj: Shutterstock®

Je potrebné pravidelne sa o pokožku starať a zároveň sledovať jej zmeny. Prípravok Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses je veľmi aktívny, činnosť mazových žliaz môže rýchlo upraviť do normálu. Pri pocite, že premastenie pokožky nie je nadmerné, je potrebné krém nanášať menej často. 

 

Odporúčame:  Zoštíhľujúci a spevňujúci krém - PERFECT BODY

Beauty poradňa GERnétic -  Mastná pokožka v zrelom veku

Zdroj: Shutterstock®

Vyššie uvedené prípravky zakúpite v kozmetických salónoch GERnétic, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.

 

Viac informácií o kozmetike GERnétic na www.gernetic.sk

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.02.2016 07:44

je dobre vediet o takychto pripravkoch,naozaj sa stretavam casto stym,ze coraz viac zien v zrelom veku trapi mastna,aknozna plet

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

03.03.2016 15:45

kvalitná značka... mám odskúšané podľa vzoriek.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 14:38

nemám ten problém

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE