Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

Vlasy, pleť a nechty, to všetko by sme chceli mať my ženy dokonalé. Samozrejme aj bujnejší dekolt, štíhlejšiu postavu a podobne. No bohužiaľ, príroda je mocná čarodejka a každému nadelila niečo iné.

 

Objemnejšie, dlhšie, lesklejšie vlasy bez vykúkajúceho šedivého vlasu alebo odrastu, k tomu krásna pleť bez akýchkoľvek nedokonalostí a dlhé prírodné nechty... Ach, my ženy asi nikdy nebudeme so sebou naozaj spokojné. No to, čo nenadelila príroda si môžeme zabezpečiť samy, vďaka vhodnej strave. Čo teda k tomu všetkému dopomôže?

 

Odporúčame tiež: Nechajte maškrtiť svoje telo a vyskúšajte tieto chutné masáže

Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

Zdroj: Shutterstock®

Vlasy sú korunou ženskej krásy. No akékoľvek stylingové prípravky vám nenahradia to, čo vám príroda nenadelila. Ak túžite po zdravších, plnších, lesklejších a silnejších vlasoch, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Živiny, ktoré doprajete svojmu telu sa prejavia aj vo vlasoch, a to takmer okamžite.

 

1. Celozrnné výrobky – ryža, pohanka a quinoa sú poskytovatelia vitamínu B, železa a zinku. Tieto zložky pomáhajú k hormonálnej rovnováha v tele, čím sa znižuje napätie v tele. To má za následok reguláciu buniek, čo je dôležité pre posilnenie vlasov.

 

2. Vajcia – dobré veci prichádzajú v malých baleniach a pokiaľ ide o vajcia, tak tu to platí určite. Vajcia obsahujú zinok, selén, síru a vitamín B, ktorý je dôležitý pre bujnú hrivu a rast vlasov.

 

3. Horká čokoláda – možno ste to nečakali, ale aj horká čokoláda obsahuje vitamíny, a najmä vitamín B a antioxidanty, ktoré kŕmia vlasy len tým najlepším, čo im môžete dopriať. 

 

Odporúčame tiež: Zaraďte na svoj jedálniček zdravé gaštany

Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

Zdroj: Shutterstock®

Neexistuje žiaden spôsob, ako zamaskovať zlé nechty. Ó, jeden áno, a to je lak na nechty, ale ten nezakryje popraskané kutikuly, ohryzené nechty a podobne. Zdravé nechty sú výsledkom stravy, kde hlavnú úlohu zohrávajú rôzne minerály a vitamíny.

 

1. Proteín – ak ste milovníčky mäsa, tak ste na správnej ceste k dosiahnutiu krásnych zdravých nechtov. Nechty sú tvorené z keratínu a bielkovín. Ak však mäso veľmi nemusíte, tak tieto živiny môžete načerpať aj z tofu.

 

2. Biotín – šikovný vitamín, ktorý obsahuje aminokyseliny, tie zabezpečujú zdravý rast buniek, čo prospieva aj nechtom. Z čoho taký biotín získať? Zaraďte do jedálnička lososa a pšeničné klíčky.

 

3. Zinok – jeho nízka hladina sa odrazí aj na nechtoch. Jeho nedostatok spôsobí krehkosť nechtov a jeho nedostatok môžu naznačovať biele škvrny na nechtoch. Získať ho môžete z rôznych potravín, ktoré možno bežne konzumujete, ako napríklad jahňacie a hovädzie mäso, sezamové semienka a podobne. 

 

Odporúčame tiež: 4 jednoduché účesy pre dlhovlásky

Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

Zdroj: Shutterstock®

Na pleti sa prejavujú všetky nedostatky, ktorými telo disponuje. Či už ste dehydrovaná alebo sa nestravujete veľmi zdravo – všetko toto spôsobí, že vaša pleť bude mdlá so sklonom k rôznym nedostatkom. Čo teda zaradiť do jedálnička, aby pleť bola žiarivá a zdravo vyzerajúca?

 

1. Voda – nikdy nie je neskoro začať deň pohárom vody s citrónovou šťavou. Je to skvelý hydratačný štart, ktorý robí divy aj pri trávení. Navyše pohár vody naštartuje metabolizmus každého človeka, čo je prospešné aj pre pokožku.

 

2. Losos – disponuje veľkým množstvom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú anti-aging účinky. Vysoký obsah antioxidantov chráni bunky pred voľnými radikálmi, čím je pleť chránená pred rýchlym starnutím.

 

3. Listová zelenina – zaraďte do svojho jedálnička listovú zeleninu v podobe smoothie, šalátov alebo polievok. Listová zelenina obsahuje minerály ako je vápnik, horčík, železo a draslík – práve tieto zložky zabezpečia, aby vaša pokožka bola žiarivá a zdravo vyzerajúca. 

 

Odporúčame tiež: Med – úžasné spôsoby, ako ho použiť pre krásu a zdravie

7 komentárov
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

24.10.2016 22:09

všetky pokrmy pre krásnu pokožku obľubujem

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

24.10.2016 22:10

hlavne myslím na to aby som pila veľa vody

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

24.10.2016 23:23

Jednoznačne zinok a žiadny stres :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.11.2016 19:02

všetko konzumujem pravidelne :)

Vaše meno:

simona v.

simona v.

06.12.2016 22:28

moje vlasy som jednoducho dostala do vienka, myslim ze vsetko spominane v strave mam a aj tak ziadna bujara hriva to nie je...

Vaše meno:

simona v.

simona v.

15.12.2016 09:11

na tie nechty si musim davat pozor, mozno to bude predsa len tym zinkom...

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

24.11.2018 23:35

lososa mam v jedalnicku pravidelne

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE