Detoxikácia napomôže kráse

 

Všade počujete o tom, že aspoň chvíľkový pôst, či pár dňový detox organizmus vzpruží. Prečo je tomu tak? Pretože z tela si vďaka očisťujúcim potravinám nápojom, vyženiete všetky nahromadené toxíny a negatívne usadeniny, ktoré vám odoberali energiu, podkopávali imunitu a uberali tiež na kráse. Pozrite sa spolu s nami, ako sa môže detoxikácia tela odraziť na kvalite pleti, vlasov, aj vašich nechtov.

 

Čo to vlastne tá očista je?

 

Ako napovedá aj jej samotný názov ide o ozdravný proces, pri ktorom si vyčistíte vnútro tela. Najviac toxínov sa zvykne udržiavať na chodidlách, preto mnoho kúr začína práve od nôh. Ak sa chcete nečistôt zbavovať, mali vy ste si nohy dôkladne umývať každý večer. Detoxikácia nie je ale očista tela prostredníctvom vody a mydla. Je to vyťahovanie toxínov von z tela. Existuje na to viacero spôsobov:

Odporúčame prečítať: Spevnite si nohy a zadok

Detoxikácia napomôže kráse

Zdroj: Shutterstock®

Detoxikačná diéta tá v sebe zahŕňa potraviny, ktoré spúšťajú proces očisty. Patrí tu napríklad melón, či hrozno. Očistné procesy spúšťa aj kyslá kapusta, cvikla, ľanové semienka, brusnice, špargľa, aj probiotiká v jogurte.

 

 

Detoxikačný wellness toxíny z tela vám pomôže odstrániť sauna, naparovanie, suchá masáž tela (s kefkou s prírodnými štetinami), alebo aj detoxikačná medová masáž, či bankovanie.

Detoxikácia napomôže kráse

Zdroj: Shutterstock®

Pôst  namiesto detoxikačnej diéty sa môžete postiť. Ak vydržíte aspoň jeden deň bez jedla, a budete príjimať len tekutiny, proces očisty naštartujete vo svojom tele rýchlejšie aj efektívnejšie.

 

 

Detoxikačné nápoje  pitný režim je základným pravidlom každej očisty. Počas detoxikácie by ste mali byť množstvo čistej nesladenej vody, vhodné sú ale aj bylinkové čaje (buď špeciálne zmesy vytvorené práve na očistu, alebo jednotlivé druhy, napríklad žihľava), ale tiež zeleninové šťavy (odporúča sa mix, napríklad cvikla, mrkva).

 

Detoxikácia napomôže kráse

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Pripravte si domáci bylinkový kúpeľ

A čo vďaka detoxikácii dosiahnete?

 

Zdravé telo, posilnenú imunitu a ako bonus očista sa vám dôkladne zobrazí aj na vašej kráse. Vaše vlasy sa po odstránení toxínov z tela stanú menej lámavými. Vráti sa im stratený lesk, budú sa menej štiepiť a dokonca môžu začať rýchlejšie rásť. Podporiť môžete aj ich hustotu. Detoxikácia odstraňuje aj niektoré choroby, pomáha napríklad pri problémoch s trávením a vylučovaním. Očista tela tak naštartuje váš metabolizmus a keď sa vám doteraz nedarilo schudnúť po detoxikačnej kúre to bude omnoho jednoduchšie.

 

Detoxikácia tiež pomáha v boji s kožnými chorobami. Ak vás v dospelom veku trápi akné, ekzémy, príliš suchá, alebo príliš mastná pleť, očistou tela sa dosiahne harmónia aj v tejto oblasti. Vaša pokožka bude po vyplavení toxínov z tela jasnejšia, už na prvý pohľad zdravšia a bez chybičiek krásy. Pravidelnou detoxikáciou zabezpečíte aj zdravé a nelámavé nechty. A samozrejme psychickú pohodu, ktorá má vplyv na vašu celkovú charizmu a osobné čaro. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

Odporúčame prečítať: Doprajte si liečivé účinky infrasauny

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

28.09.2014 16:43

detoxikačný wellness to by som si určite rada dopriala

Vaše meno:

Mária

Mária

28.09.2014 20:18

Už len sa na to odhodlať a hlavne vydržať.

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

28.09.2014 20:59

Super tipy, už sa len odhodlat :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

28.09.2014 21:55

skvelý článok ten detoxikačný wellness hned by som brala

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:36

ouu tento detoxikačný wellness by som brala ihned :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 14:52

Ja osobne si doprajem detox rak do roka pomocou 10-dňovej kúry Neera, na ktorú nedám dopustiť. Po 10-tich dňoch sa cítim plná novej energie a čo je najdôležitejšie krásne sa mi vyčistí pleť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE