Doprajte si wellness víkend

Každá z nás si zaslúži aspoň z času na čas voľnú chvíľku výhradne pre seba. Spôsobov relaxu je, samozrejme, mnoho, jedným z najúčinnejších je ale nepochybne wellness. Ak sa cez pracovný týždeň nemáte kedy ani len zastaviť, skúste si naplánovať wellness víkend. Povieme vám, ako na to!

Odporúčame: Čistiť hrnce KEČUPOM?! Tieto netradičné tipy do kuchyne musíš skúsiť!

ako relaxovať

Zdroj: Shutterstock®

Ako si dopriať poriadne wellness?

Najjednoduchšou a najpohodlnejšou možnosťou je, samozrejme, objednať si pobyt v hoteli so skvelými odporúčaniami a ešte lepšími možnosťami odpočinku. Do vyhľadávača typu Google stačí zadať heslovite napríklad ubytovanie Košice, vybrať si z ponuky a už sa len tešiť na čas, kedy sa zveríte do rúk odborníkov a necháte sa aspoň chvíľku rozmaznávať len a len vy.

oddych

Zdroj: Shutterstock®

Wellness pobyty, samozrejme, čo to aj stoja. Ak si to momentálne nemôžete dovoliť, alebo vám je jednoducho ľúto dopriať si takýto jednorázový darček, obdarujte sa niečím, čo bude z dlhodobejšieho pohľadu trvalejším – zakúpte si masážne prístroje.

Tých je na výber neúrekom, a tak sa môžete riadiť nielen cenovou kategóriou, ale tiež ich funkciou, veľkosťou a spôsobom použitia. Na boľavý chrbát vyskúšajte napríklad masážnu podložku, hlavu vám dokonale premasíruje tzv. masážny pavúk, krčnú chrbticu zas uvoľní masážny vankúš či poduška. Pomocou vhodného prístroja môžete masáž dopriať dokonca aj svojim unaveným očiam. V ponuke nájdete tiež obľúbenú shiatsu masáž či pomôcky pri masáži lávovými kameňmi. Pre dokonalý domáci wellness si môžete zaobstarať aj masážnu podložku na perličkový kúpeľ, sadu pre terapiu bankovaním či akupresúrnu podložku. S masážnymi prístrojmi môžete aj chudnúť. Overte si účinky vibračných pásov, profesionálnej lymfodrenáže na doma, či vibračného spaľovača tuku na vlastnej koži. Ceny takýchto masážnych prístrojov sa pohybujú od cca 3 do 500 Eur. Aj ten najjednoduchší masážny prístroj vám ale dokáže behom niekoľkých minút vyčarovať úsmev na tvári.

relax

Zdroj: Shutterstock®

V prípade, že to s domácim SPA myslíte smrteľne vážne a túto myšlienku vám do praxe umožňuje previesť tak dostatok priestoru v byte, alebo dome, ako aj finančné prostriedky, začnite uvažovať nad čarom vlastnej vírivky. Takýto privátny wellness vám poskytne absolútny luxus z relaxu, ktorý bude odteraz len a len váš.

Ak je vlastná vírivka zatiaľ len vašou tajnou túžbou, krásu domáceho wellnessu môžete objaviť vo svojej kúpeľni aj bez nej. Pri príprave myslite hlavne na maličkosti, ktoré dodajú celému relaxu to pravé čaro. Nešetrite preto na drobnostiach, ako sú sviečky, okrasné lupene kvetov, pena do kúpeľa, príjemná relaxačná hudba, morská soľ či vonné oleje. Miniete na to celé len pár eur a ten pocit exkluzivity vás pritom bude zahrievať na duši určite ešte dlho. Z vlastnej skúsenosti vás ale varujeme, domáce SPA môže byť prudko návykové.

Odporúčame: Poznáš rôzne druhy Aloe? Ktoré skrášlia tvoj dom a ktoré sú liečivé?

4 komentárov
Gabriela Sliveckova

Gabriela Sliveckova

07.04.2013 19:08

milujem masažeee...

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

06.06.2013 12:17

super,, takzto vikend by som si uzila :D

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 18:11

Aj toto by sa mi páčilo, super darček...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 06:09

Aspoň raz do roka si zvyknem s priateľom dopriať wellness, hlavne výrivku a rôzne druhy sáun. Človek sa po takom víkende cíti ako znovuzrodený :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE