Príznaky starnutia pleti

Kým sme mladé, zväčša neriešime budúcnosť, najmä tú ohľadne našej krásy. Veď čas prvých vrások je ešte ďaleko, s akné ako tak vieme zabojovať, a ostatné nie je podstatné. Menšie nedostatky predsa prekryje šikovný korektor a make-up. Ak rozmýšľate podobne, možno aj vy občas máte menšie záchvevy a výkriky svedomia.

 

Naozaj by sme mali pleť zanedbávať len preto, lebo je mladá a v plnej forme? Samozrejme, že nie. Pokožka sa počas nášho života sama postupne regeneruje a obnovuje. S pribúdajúcim vekom z nej však ubúda keratín, zodpovedný za jej pevnosť a pružnosť. Zvrátiť tento fakt bohužiaľ nevieme, avšak o čo sa môžeme pokúsiť je oddialiť ho. 

 

Odporúčame: Vlnité vlasy bez nátačiek, kulmy či žehličky!

 

Kedy sa objavia prvé príznaky starnutia? Keď prekročíte 20 rokov možno sa už akosi podvedome začnete dívať do zrkadla častejšie, alebo pozornejšie. Obdobie okolo 20 až 30 rokov (pre tie s lepšou genetickou výbavou) je obdobím plných zmien. Takých tých trvalejších. Pubertálne sklony pleti by už mali naplno vymiznúť, a pokiaľ nie, neváhajte a utekajte za dermatológom. Ešte do 25 rokov sa to ako tak dá zvládnuť, ale po tomto veku už môžete badať dôsledky biľfovania po nociach na štátnice, či pravidelné párty do rána, ešte jasnejšie.

Príznaky starnutia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Pleťový olej ako náhrada za krém

V 25 rokoch sa začnú regeneračné procesy našej pokožky spomaľovať. Ide o prirodzené starnutie pleti. Pokožka nahradí staré bunky pomalšie, než „za mlada“. Podľa niektorých odborníkov však na takomto procese starnutia má až okolo 80% vinu hlavne životný štýl. Takže na čase ho zmeniť k lepšiemu, nemyslíte?

Príznaky starnutia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Ako sa starať o svoje pery?

Mali by ste na svoj jedálniček zaraďovať potraviny, ktoré kvalitu pleti podporujú. Prestať fajčiť, vyhýbať sa tiež zadymeným miestnostiam, piť čo najmenej alkoholu a pravidelne pleť hydratovať, tonizovať, peelingovať, venovať jej svoju pozornosť. Neľutujte investovať peniaze do kvalitnejšej kozmetiky, pribúdajúcimi rokmi poďakujete samej sebe. Po 25 by ste si nemali NIKDY dovoliť ísť spať bez odlíčenia. Zabudnite na rýchle ťahy obrúskom, odlíčte svoju tvár dôkladne od všetkých stôp make-upu, ošetrite ju a doprajte tiež kvalitný nočný regeneračný krém. 

Príznaky starnutia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Urýchliť starnutie pleti vám veľmi rád pomôže aj stres. Či už je to z novej práce, frajera, ktorý viac hnevá ako miluje, rodinných problémov, či prievanu v peňaženke. Stres je skutočne veľmi zlým partnerom, preto sa mu VYHÝBAJTE! Áno ľahko sa povie, ťažšie urobí Ale antistresových techník je viacero, medzi inými toľko omieľaná joga, či meditačná hudba. Samozrejme svoj podiel má na tom aj myslenie, ktoré by malo byť ako inak – pozitívne. 

Príznaky starnutia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Neplašte sa ak zbadáte prvé vrásky. Majte na pamäti, že je to úplne normálne a prirodzené. Zachovajte teda rozvahu, no ak ich chcete zmierniť, flegmatický prístup vám nepomôže. Ako sme už spomínali, chce to hneď niekoľko zmien. Podobne ako pri ďalšom príznaku starnutia pleti, a to celulitíde. Na druhej strane aj prehnaná starostlivosť dokáže narobiť škody, takže všetkého s mierou a hlavne zdravým rozumom :) Jednou z najlepších techník ako zmierniť príznaky starnutia je totiž aj to, že sa za svoj vek nebudete hanbiť a starnúť budete do krásy :)

Odporúčame vyskúšať: KVALITNÚ PLEŤOVÚ KOZMETIKU

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

10 komentárov
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

24.08.2014 13:06

rada sa pravidelne starám o pleť,doprajem jej rôzne kúry,ale aj pravidelné čistenie a odličovanie

Vaše meno:

Lenka

Lenka

24.08.2014 20:36

Tiež som sa začala tak naozaj o pleť starať až neskôr, našťatie, nie príliš neskoro :-)

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

24.08.2014 21:00

O pleť sa starám pravidelne a poriadne. Dôležité je pre mňa vyzerať dobre, aj keď starnutiu sa nevyhnem. Nemusím si ho zbytočne urýchľovať.

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

25.08.2014 07:58

nie som dôsledná, striedajú sa mi obdobia s väčšou a menšou starostlivosťou o pleť

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.08.2014 21:20

vrásky a stárnutie patria k životu snažím sa v rámci možností starať o pleť pravidelne sa odičujem a čistím miceralnou vodou používam denný a nočný krém a občas si doprajem pletovú masku

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.08.2014 09:17

pravidelná starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá v každom veku. Verím, tomu že pravidelnou starostlivosťou o pleť, trošku oneskorím starnutie pleti :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

28.08.2014 09:22

veľa robí genetika, ale roky nezastavíš...

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

31.08.2014 22:18

nejaké už sú, no čo už.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.09.2014 18:27

vôbec ma to netrápi nejaké vrásky a podobne ved stárnutie je prirodzené a ani jeden z nás pred ním neutečie a veľkú rolu zohráva aj genetika

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 14:35

Starnutie je prirodzená súčasť života, ale jasné teraz to neznamená, že máme zanedbávať starostlivosť o pleť, ale ja osobne by som sa určite vyhla oblúkom rôznym estetickým zákrokom do pleti typu botox a pod.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE