Škodia odličovacie obrúsky našej pleti? Povieme ti pravdu!

Už niekoľkokrát sme sa vás pýtali, či patríte k tým zodpovedným ženám, ktoré si odlíčia pleť pravidelne každý večer pred spaním. Niektoré z nás totiž bohužiaľ patria medzi lenivky, ktoré si na vankúš ľahnú s tieňmi a riasenkou. Ak už sa aj odhodláme k odlíčeniu, siahneme po tých najjednoduchších alternatívach, ktoré zaberú čo najmenej času.

 

Medzi ne patria aj odličovacie obrúsky. Zotrú všetko jedným ťahom, nemusíme používať vodu a tampóniky či zmývať si z tváre rôzne čistiace gély alebo peny. Sú však takéto obrúsky vhodné pre našu pokožku?

 

Odporúčame: Vieš, ako správne používať hubku na makeup? Takto ti vydrží dlhšie

odličovanie pleti obrúskami

Zdroj: Shutterstock®

Odličovacie obrúsky sú jednoduché na použitie, rýchle a vhodné pre lenivé ženy, no pravdepodobne to nie je najzdravšia voľba. Určite to je však zdravšie, ako spať s tvárou plnou makeupu, ktorý nám upcháva póry, zbiera nečistoty a koniec koncov nám môže spôsobiť nepríjemné zápaly a vrásky. Mnohé z nás sa snažia upokojiť tým, že použitie obrúskov je akousi náhradou za umytie tváre. Nie je to však pravda. Po použití obrúskov, ktoré sú napustené rôznymi látkami, sa práve naopak odporúča ešte aj dodatočné opláchnutie tváre vodou.

odličovanie očí obrúskami

Zdroj: Shutterstock®

Pri cestovaní áno, pre denné používanie nie

Opakovanie je matka múdrosti. Zapamätajte si teda, že obrúskami určite nenahradíte poriadne odlíčenie či umytie tváre vodou. Väčšina obrúskov je nasýtená chemikáliami, ktoré ľahko rozpúšťajú makeup, no na tvári zanechávajú chemické zvyšky, obsahujú alkohol a navyše môžu dráždiť a vysušovať citlivú pokožku.

 

Obsahujú konzervačné látky, ktoré ich robia sterilnými, t.j. vydržia dlhšie a nie sú náchylné na plesne, no tie isté konzervačné látky nie sú dostatočne bezpečné na to, aby ste si ich nechali na koži.

 

Ak použijete obrúsky na odstraňovanie makeupu, musíte myslieť na to, že je potrebné si po použití opláchnuť tvár čistou vodou. Niekto si možno pomyslí, že to vlastne zničí celý účel, ktorý by nám mal ušetriť čas. Myslite však na to, že stále je to lepšia voľba ako zaboriť do vankúša tvár s vrstvou všetkého, čo ráno použijete na jej skrášlenie. :)

 

Bude sa ti páčiť: Čo je micelárna voda, ako pracuje a postačí ti na odlíčenie?

odličovanie odličovacími obrúskami

Zdroj: Shutterstock®

11 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

21.02.2018 08:36

používam ich len keď nie som doma... napríklad na výlete alebo služobke.... preferujem kvalitné odlíčenie pleti... teda... micerálna voda, pletové mlieko, odličovacia voda....a napokon kvalitný krém.....

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

21.02.2018 09:05

nepožívam tieto obrúsky, aj v nepredvídateľných situáciách volím radšej čistú vodu

Vaše meno:

Jana Belicová

Jana Belicová

21.02.2018 09:40

Voda je najlepšia voľba.

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

21.02.2018 11:23

používam ich naozaj len v nutnom prípade...

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

21.02.2018 21:17

Nepoužívam vôbec obrúsky.. Málokedy sa líčim , ale ked už , tak určite použijem pleťové mlieko a micerálnu vodu ..!!

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

23.02.2018 17:00

odličovacie obrúsky nepoužívam, aj keď napríklad na takej dovolenke je to dobré riešenie..

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

24.02.2018 23:43

Som za odlicovanie vatovym tamponom a micelarkou. Pripadne pouzijem este cistiaci gel

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

25.02.2018 22:48

Kedysi som si ich kúpila keď som šla na dovolenku. No nezdali sa mi až také super, odvtedy som si ich už nekúpila. A na doma by som ich nepoužívala aj z dôvodu, že pri dennom používaní vytvárajú priveľa odpadu. Mne úplne stačí tampónik a odličovacia voda.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.02.2018 22:49

Nie nepoužívam ich

Vaše meno:

Zuzana Martinkovie

Zuzana Martinkovie

06.04.2018 09:19

ja používam obrúsky naozaj len veľmi málo-najčastejšie keď ideme niekam s kamoškami na noc ako koncert alebo svadba a prespávame niekde na hoteli nakolko nerada cestujem s velkym kufrom, tak si balim len par veci a obrusky KLORANE Yeux Sensibles z notina nakolko mam citlivu plet a tieto ako jedny z mala mi nevadia (: obcas su tie obrusky super pomocnik

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

23.11.2018 23:02

nikdy som ich nepouzivala a urcite ani nebudem, moja intuicia mi nasepkava ze ee

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE