Tieto zvyky vám prinášajú vrásky – preč s nimi!

Vrásky sú súčasťou života a keď už ich máme, mali by aspoň predstavovať množstvo smiechu a životných zážitkov, ktoré obohatili náš život. Však?  

 

Hoci dnešná doba prináša mnoho výdobytkov, technického, či chemického charakteru, ktoré pomáhajú v boji s týmto prirodzeným javom, za mnoho vrások si môžeme samy.

 

 

Nesprávnymi návykmi, stravovaním, mračením sa. Veľa bežných denných rituálov, ktoré sa často ani neuvedomujete, vás posúva k vráskam bližšie a bližšie. Pritom sa im dá spoľahlivo vyhnúť a tým proces starnutia aspoň trochu zmierniť. Pozrime sa na ne bližšiesmiley

 

Odporúčame prečítať: Vaše nové telo za 6 týždňov - ako na to?

vrásky na tvári

Zdroj: Shutterstock®

Asi nepoviem nič nové, keď začnem fajčením.

 

Je to omieľané všade, ale faktom je, že vám neuveriteľne škodí. Vašej pleti detto. Zaujímavé sú štúdie, ktoré robili na dvojčatách, z ktorých jedno fajčilo a druhé nie. Výsledky boli jasné. Fajčiarky majú povädnutú pleť, viac mimických vrások a celkovo nepríťažlivý vzhľad. A vy chcete predsa vyzerať dobre, nie? Lekári bijú na poplach a radia nadobro s týmto, mimochodom, tak drahým zlozvykom – bezpodmienečne skoncovať.

 

 

Povedz mi čo ješ a ja ti poviem, koľko budeš mať vrások.

 

Áno, strava. Ono to dáva logiku. Čím svoje telo zásobujete ako palivom, taký výkon vám v rámci priamej úmery telo poskytne. A čo vytvára vrásky? Tadá – cukor. Ako inak. Príliš veľký glykemický index zaťažuje telo tak, že rýchlejšie starne. Na svedomí to má proces s názvom glykácia. Molekuly cukru sa fajnovo pripoja k molekulám proteínu (aj kolegénu) vo vašej koži, tým ju urobí tuhšou a menej plastickou. Vziknú opuchy, jemné linky na tvári. Rafinovaný cukor okrem toho prudko zvyšuje hladinu inzulínu v tele, čo vedie ku zápalovým reakciám v podkoží. Zápalový proces produkuje enzýmy, ktoré rozoberajú kolagén, vaša pokožka sa stane menej pružnou a vrásky majú priame diaľničné spojenie na vašu pleť. 

 

Odporúčame prečítať: 

Kozmetické chyby, ktoré nás robia staršími - vyvarujte sa im

jedlo a vrásky

Zdroj: Shutterstock®

...a aj, čo piješ wink

 

Alkohol je tabu. Naozaj. Je to hepatotoxín, konkrétne a neoblomne útočí priamo na pečeň, ktorá sa s ním pasuje tak veľmi, že to zvyšku tela veselo prúdia iné toxíny. Tie by pečeň stihla krásne odfiltrovať, pravda, keby nemala robotu s tým pollitrom vína, ktorý ste si dala večer pri telke. smiley Alkohol dehydruje pleť. Preto ráno po fláme vyzeráte pokrčene a sivo. Mdlo. Alkohol zožiera z pleti vitamíny, ktoré ona tak nevyhnutne potrebuje. Z toho sú ďalšie zbytočné vrásky. Vyhnite sa mu. Nielen v záujme čistej hlavy, ale aj krásnej pleti. 

 

 

Žuvačka tiež hrá vráskam do karát.

 

Hlavne tým na spodnej časti tváre. Vie zmeniť aj štruktúru pier a tie vyzerajú menej šťavnato a plno. Preto, ak žuvačku, s mierou! Vlastne, to prežúvanie nie je ani štýlové, ani ženské a už vôbec nie vkusné.

 

Odporúčame prečítať: Make-up, ktorý odolá vode aj vysokým teplotám

alkohol a pleť

Zdroj: Shutterstock®

Vodeodolný mejkap

 

Ono je to dobrá vecička, uznávam. Pri určitých veciach. V rámci každodenného nosenia sa neodporúča. Hromadia sa nečistoty, usádzajú póry a zvyšok viete – pokožka stráca svoju pružnosť, čo sa rovná ďalším zbytočným vráskam.

 

 

S pílingom opatrne

 

Exfoliácia odstraňuje nečistoty, usadeniny, prebytočnú mastnotu pleti a odumreté kožné bunky, ktoré spôsobujú, že vaša pleť vyzerá staro a vráskavo. Pravidelným pílingom bude vaša pokožka vyzerať žiarivejšie a mladistvo a pomôže výrobkom na ochranu pleti a krémom proti starnutiu preniknúť do kože jednoduchšie.Pozor však na časté pílingovanie. Tiež môže spôsobiť starnutie! Starostlivým drhnutím ste vlastne odstránili jedinú ochrannú bariéru, ktorú vaša pokožka má. Opatrne. Zvoľte jemné prípravky, na báze prírodných ingrediencií.

 

Odporúčame prečítať: 

Ako zakryť akné a jazvy? Vyskúšajte triky s makeupom

vodeodolný mejkap

Zdroj: Shutterstock®

Akné a vlastnoručné vytláčanie pórov.

 

Iba čo si spôsobíte jazvy a zápaly na pleti. Použite prírodné produkty, čistite si tvár častejšie, alebo sa zverte do rúk dermatológovi. Dobrá kozmetička tiež robí zázraky. Hlavne nie sama. A Nie neumytými rukami!

 

 

Spánok nad zlato.

 

Je to možno vtipné, ale ranné odtlačky na tvári od vankúša nevyzerajú vábne a tiež prispievajú k tvorbe vrások. Odborníci odporúčajú pod hlavu saténový vankúš, ktorý zabráni týmto nepríjemným vedľajším prejavom spánku. 

 

Odporúčame prečítať: Tieto bylinky vyriešia problémy so zaspávaním

akné a čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Ochrana pred slnkom

 

Je dôležitá. Dbajte na to, aby všetky vaše krémy mali UVA a UVB ochranu, začínajúci aspoň na SPF 20. Áno, aj v zime. Všade. Vždy. Vaša pokožka vám bude vďačná, lebo slnko je najväčším tvorcom vrások, aký len môže byť. Nech sa ochrana pleti pred slnkom stane vašou alfou aj omegou. 

 

Odporúčame prečítať: Abeceda dokonalej pleti - toto by ste mali ovládať !

ochrana proti slnku

Zdroj: Shutterstock®

 

Myslíte si, že vrásky sú viac otázkou genetiky, alebo odrazom (ne)starostlivosti o pleť?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Dorotka Fuchsová

Dorotka Fuchsová

30.07.2015 07:34

pekný článok,. ďakjem

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:48

Ja si myslím, že je to aj genetikou, ale aj starostlivosťou. A to o žuvačke ma teda naozaj prekvapilo :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE