Upravené obočie – základ každého líčenia

Každá žena má iný tvar a farbu obočia. Farba obočia sa prispôsobuje prirodzenej farbe našich vlasov. Ženy si obočie upravujú, a to najčastejšie vytrhaním nechcených chĺpkov, jeho prefarbovaním či úplným odstránením chĺpkov a následným vytetovaním nového obočia.

 

Tak, ako aj všetko ostatné, aj tvar obočia prechádzal rôznymi trendmi. Tie súčasné hovoria najmä o jeho prirodzenosti. Obočie napovedá veľa o našom výzore tváre, a preto by sme sa mali o neho náležite starať. Či už si ho dáme upraviť skúsenej kozmetičke alebo si ho upravíme samé. 

 

 

Odporúčame prečítať: Umenie ukryté v make-upe

upravene-obocie-zaklad-kazdeho-licenia

Zdroj: Shutterstock®

Hlavná línia obočia by sa pri úprave nemala porušiť a vytrhať by sa mali iba chĺpky, ktoré sa v tejto línii nenachádzajú. Obočie totiž prirodzene kopíruje tvar nášho oka. Základom úpravy obočia je kvalitná pinzeta, ktorou dokážeme pevne uchopiť a vytrhnúť každý chĺpok. Obočie si vytrhávame podľa potreby a najmä podľa toho, ako rýchlo nám chĺpky dorastajú. Ženy s bledým obočím majú oproti brunetkám a čiernovláskam menšiu výhodu v tom, že ich vyrastajúce chĺpky nie je vidieť tak, ako je to práve u tmavovlások. :-)

 

S vytrhaním obočia jeho úprava nekončí

 

Okrem toho, že by sme si mali chĺpky vytrhávať pravidelne, nemali by sme zabúdať ani na úpravu obočia pri líčení. Líčenie očí bez úpravy obočia je totiž neúplné. Upravené obočie dodá líčeniu a celkovému výzoru tváre úplne iný rozmer. 

 

 

Odporúčame prečítať: Letné líčenie - na čo staviť, aby ste boli in?

upravene-obocie-zaklad-kazdeho-licenia

Zdroj: Shutterstock®

Ako upraviť obočie v líčení?

 

Upraviť obočie v líčení sa dá viacerými spôsobmi:

 

  • Ceruzkou na obočie - ceruzky je možné dostať v mnohých odtieňoch, ktoré dokážu prirodzene kopírovať odtieň vášho obočia. Vykresľovanie obočia ceruzkou je jednoduché a najprirodzenejšie si obočie zvýrazníte jemným čiarkovaním
     
  • Tieňmi na obočie – tiene na obočie sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Ich výhodou je maximálne prirodzený vzhľad po upravení obočia. Najlepšie sa nanášajú skoseným štetčekom
     
  • Gélom na obočie – gély na obočie sa podobajú svojim obalom a kefkou špirále. Najčastejšie majú hnedasté farebné tónovanie a obočie si upravíte jemným prechádzaním po chĺpkoch. Obočie nielen jemno zafarbia, ale aj prečešú a zafixujú

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Žiarivé večerné líčenie

upravene-obocie-zaklad-kazdeho-licenia

Zdroj: Shutterstock®

Rada na záver: Krása ženy by mala byť prirodzená, a preto to s úpravou obočia nepreháňajte. Jemne zvýraznite, poprípade dokreslite iba to, čo je potrebné. Vaše líčenie naberie nový rozmer. Neveríte? Najlepšie to otestujete tak, že si nalíčite jedno oko s upraveným obočím a druhé s neupraveným. Zrazu uvidíte ten rozdiel a zistíte, že sa z vás stala úplne iná žena. :-)

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Upravujete si obočie?

 

Preferujete pri úprave ceruzku, tiene alebo gél?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

15.08.2015 20:07

upravené obočie je u mňa základ a používam ceruzku, je to pre mňa najrýchlejšia a najšikovnejšia voľba :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 16:22

pri úprave obočia sa radšej zverím do rúk šikovnej kozmetičky :)

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

06.12.2015 15:13

použijem vhodnú ceruzku,keď sa ponáhľam radšej nanesiem gél

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE