Zvýšte v zime starostlivosť o pleť

Síce nás novembrové počasie ešte miestami prekvapuje vyššími teplotami, zimným mrazom sa určite nevyhneme. Aj preto by sme mali svoju pokožku na jej príchod dôkladne pripraviť. Aké pravidlá pri starostlivosti o pleť treba dodržiavať? Túto otázku sme si položili taktiež a pripravili pár najpodstatnejších tipov. 

Odporúčame prečítať: Magické zlato

V prvom rade si doplňte zásoby do svojej kozmetickej výbavy. V zime sú vhodnejšie mastnejšie krémy, ktoré premrznutú tvár aj telo dôkladne zregenerujú. Nezabúdajte ani na hydratáciu. Tá je v zime rovnako dôležitá, ako aj v lete. Ak nie ešte dôležitejšia. Vonkajší mráz nám pleť vyštípe, vo vykurovaných miestnostiach nám suchý vzduch taktiež veľmi neprospieva. Okrem hydratačných krémov, ktoré by ste mali aplikovať aspoň 2 – 3 krát denne, je preto potrebné aj veľa piť. Ak na čistú vodu v chladnom období nemáte chuť, varte si pravidelne bylinkové čaje. Pleť ( a zároveň celý organizmus) vám pekne prečistí žihľava, ale aj lapacho, či harmanček.

Zvýšte v zime starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Prečo je lepšie cvičiť ráno?

Aj v zime využívajte pri sprchovaní mix studenej a teplej vody. Jednak striedavou sprchou pleť prekrvíte, otužíte sa a zabojujete aj proti celulitíde, ktorá práve v zime rada útočí na naše telo (menej pohybu, nezdravšia strava, sladkosti....pre vznik pomarančovej pokožky ani viac netreba!).

 

Pri sprchovaní v zime taktiež voľte iné sprchové gély ako v lete. Pozerajte práve na hydratačné schopnosti, ale tiež zvláčňovanie pleti. Ak máte pokožku veľmi suchú, nebojte sa o nej votrieť trebárs olivový olej, pomôže tiež kúpeľ s prímesou medu. Na druhej strane s kúpeľom to veľmi nepreháňajte, aby ste si horúcou vodou pleť nepoškodili.

Zvýšte v zime starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

Vaša tvár potrebuje v zime viac ako inokedy pleťové masky. Siahnite po svojich obľúbených, ale nebojte sa odskúšať ani niečo nové. Na zimu vám odporúčame aj masky hrejivé, ak zatúžite po mori vyberte si hrejivé a bahenné zároveň, trebárs s výťažkami z Mŕtveho mora. Pozor na peelingy, aby ste si pokožku priveľmi nenamáhali. Odstrániť odumreté bunky postačí aj raz týždenne. Nezabúdajte na pravidelné krémovanie, a čo sa make-upu týka, všimnite si aj jeho schopnosť chrániť pleť trebárs pred UV žiarením.

Zvýšte v zime starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

V zime chráňte aj svoje ruky. Okrem rukavíc im doprajte podobne ako zvyšku pleti kvalitnú hydratáciu. Ak máte ruky príliš suché (mráz ale aj suchý vzduch v miestnostiach môžu spôsobiť až to, že sa vám začne pokožka šúpať.) Pre taký prípad si zaobstarajte ideálne bavlnené rukavice. Na noc si na ruky naneste hrubú vrstvu hydratačného krému, dajte si rukavice a spite :)

Zvýšte v zime starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

V zime saunujte. Posilnite si tým imunitu, ale napomôžete aj pleti. Parná sauna vám poskytne svoju 100% vlhkosť, suchá dobre zabojuje proti celulitíde, keď si doprajete bylinkovú saunu, nielen celý váš organizmus, ale aj unavená pleť dôkladne zrelaxuje. Bylinková sauna pomôže tiež uboleným, či vyčerpaným svalom.

 

Ako sa v zime staráte o svoju pleť vy?

Odporúčame prečítať: Chudnite podľa feng shui

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.11.2014 13:44

v zime si zvyknem kupovať krémové sprchové gély a častejšie ako v lete používam telové mlieka, no a na tvár používam výživné masky a tiež výživnejší krém ako v lete

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

09.11.2014 19:13

no v zime mávam častejšie suchšiu pleť aj na tvári aj na tele takže viacej sa krémujem,ale nič špeciálne nepoužívam

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

10.11.2014 09:18

v zime asi viac vyuzivam masky na tvar...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:05

ja v zime používam hutnejšie krémy, aby mi pleť hydratovali aby mráz nevyštípal všetko

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE