Ako sa starať o suché a vlnité vlasy?

Niektoré z nás dostali do vienka vlasy, ktoré majú obvykle viac komplikácii, než predností. Isteže, ak sme nespokojné s farbou, či strihom, vieme to za pomoci šikovnej kaderníčky, alebo aj vlastných rúk, poľahky zmeniť. Ak sú však naše vlasy od prírody vlnité a suché, takmer vždy sa vyznačujú poškodenými končekmi, lámavosťou, aj náchylnosťou na krepovanie. Zabrániť sa tomu dá len jednou možnosťou – intenzívnou starostlivosťou.

 

 

Pri kučeravých a suchých vlasoch nesmiete nič zanedbať. Mali by ste sa vyhýbať častému fénovaniu, aj žehleniu vlasov. Ale ruku na srdce, komu kto vyskúšal sa nezapáčili skrotené vlny?

 

A teda dupľom ak viete svoje vlasy pravidelne vystavovať farbeniu, sušeniu horúcim vzduchom, aj žehleniu, mali by ste im dopriať aj dostatočnú regeneráciu a výživu. Čo teda vieme pre suché a kučeravé vlasy urobiť, aby ste zlepšili ich zdravie?

 

Odporúčame prečítať: 7 tipov ako použiť kokosový olej

Ako sa starať o suché a vlnité vlasy?

Zdroj: Shutterstock®

S česaním opatrne. Čím častejšie budete svoje vlasy česať, tým viac narúšate ich štruktúru a ochranu. Ak si to situácia vylovene nevyžaduje, dámam s veľmi suchými vlasmi by malo postačiť iba ranné česanie. Zabudnúť by ste mali na hrebene s drsnými kovovými zúbkami, ani plast vám nerobí najlepšie. Voľba by teda mala padnúť na drevené kefy.

 

Na fén zabudnite. Aspoň väčšinu času. Vlasy si po umytí nechajte voľne vysušiť. Horúci vzduch vaše už beztak suché vlasy ešte viac vysuší, odoberá im vlhkosť a tým ich poriadne ničí. Keď už fén musíte použiť tak jedine s difuzérom.

 

Ochrana pred horúcim vzduchom. Opäť platí, nepoužívajte často, avšak keď už si idete vlasy vyžehliť, alebo vysušiť fénom, najprv ich nastriekajte špeciálnym ochranným prostriedkom. Dostanete v každej drogérii.

 

Odporúčame prečítať: Domáca kúra na vlasy

Ako sa starať o suché a vlnité vlasy?

Zdroj: Shutterstock®

Na suché vlasy používajte aj nezmývateľne krémy / balzamy. Po umytí ich rovnomerne naneste na vlasy, najmä na poškodené končeky. V drogérii hľadajte rôzne olejčeky s nápismi ako napríklad „repair“, vlasy vám pomôže hydratovať aj kokosový, či olivový olej.

 

Doprajte vlasom pravidelné zábaly a masky. Hlavnú úlohu by v nich mal zohrávať olej, pomôžu suroviny z domu, alebo ak nemáte čas tak si zakúpte masku, či zábal už hotový. Sústreďte sa aj na suroviny ako avokádo, aloe vera a rôzne bylinky. Pre ešte väčšiu podporu regenerácie zabaľte vlasy do uteráka, prípadne do potravinovej fólie.

 

Meňte účesy. Tak napríklad ak zvyknete nosievať vlasy pričasto v gumičke, na mieste, kde sú stiahnuté sa lámu a ničia. Obzvlášť to platí pre vlasy prirodzene suché. Snažte sa preto meniť účesy, raz rozpustené, inokedy zviazané do vrkoča a občas si môžete dovoliť aj ten obľúbený konský cop. 

 

Odporúčame prečítať: Ako si vyčariť retro look?

ako sa starať o suché a vlnité vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

13.09.2015 20:00

mám presne tento typ vlasov - takže pre mňa super rady :-)

Vaše meno:

Patrícia Debnárová

Patrícia Debnárová

13.09.2015 21:47

Osobne odporúčam aj používanie olejov. Keratín, kokosový alebo arganový. :)

Vaše meno:

Dominika

Dominika

14.09.2015 00:11

mne pomôže akurát nechať vyschnúť vlasy v gumke alebo zapletené v pšeničke :D inak sú ako seno :D

Vaše meno:

Andrea Kyjanicová

Andrea Kyjanicová

16.09.2015 12:36

dobre rady, vyskusam :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 13:45

používam kondicionér ale mala by som začať asi aj masky na vlasy používať :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE