Ako skrotiť elektrizujúce vlasy?

Bojujete aj vy každú zimu s rozlietanými vlasmi nabitými elektrinou ako búrkový mrak v jeho vrcholovej forme? Zima je pre každú korunu krásy veľkou záťažou, a preto sa nemôžeme čudovať, že vlasy začínajú štrajkovať. Čo je príčinou a ako proti elektrizovaniu vlasov zabojovať, aby boli opäť oslnivo krásne?

 

 

 

 

1. Príčina

 

V prvom rade si treba uvedomiť, že elektrizujúce vlasy sú vlasy slabo hydratované. Časté prechody zo zimy do tepla, suchý, prekúrený vzduch v bytoch, nosenie čiapok a ťahanie pulóvrov a rolákov cez hlavu, to všetko prispieva značnou mierou k tomu, aby vlasy lietali všetkými možnými aj nemožnými smermi. Keďže však sotva niektorú z týchto vecí v zimnom období obmedzíme na najnižšiu možnú mieru – lebo behať po svete v mraze bez čiapky, v blúzke alebo rovno tráviť 24 hodín vonku na vlhkom vzduchu asi nebude najrozumnejším riešením -  treba sa zamerať na posilnenie a hydratáciu vlasov.

 

Odporúčame tiež: Správna starostlivosť o prirodzené vlnité vlasy

elektrizujúce vlasy

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Prvá pomoc

 

Ak vám vlasy lietajú okolo hlavy ako dikobrazovi a máte na ich úpravu pred odchodom do práce či školy asi tak 2 a pol minúty, skúste použiť bezoplachový kondicionér na vlasy alebo obyčajný univerzálny pleťový krém či krém na ruky. Jeho malé množstvo rozotrite v dlaniach a prebehnite miesta, ktoré elektrizujú najviac.

 

 

3. Ako ďalej?

 

V prvom rade vyskúšajte vymeniť váš bežný šampón na vlasy. Zamerajte sa na kozmetiku, ktorá je primárne určená na hydratáciu, zároveň ale obmedzte umývanie vlasov na minimum. Neznamená to, že by ste si vlasy mali umývať raz za dva týždne, ale dennému umývaniu sa tiež oblúkom vyhnite.

Obmedzte aj tepelnú úpravu vlasov – fény aj žehličky kondícii elektrizujúcich vlasov neprospievajú.

 

Odporúčame tiež: No-poo metóda umývania vlasov - ako na to?

pomôcky na česanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

 

4. Čím česať?

 

Skúste vymeniť aj váš plastový hrebeň alebo kefu za hrebeň alebo kefu z prírodných materiálov.

 

 

5. Vyskúšajte kondicionér

 

Rozhodne sa nevzdávajte kondicionéru, ktorý nanášajte aj pred umývaním vlasov. Naneste ho do dĺžok vlasov a nechajte pôsobiť aj pol hodiny. Následne vlasy v sprche opláchnite, umyte šampónom a naneste kondicionér opäť.

Nezabudnite, že najlepšie je použiť šampón a kondicionér rovnakej značky a z jedného radu. Nie že by vám vypadali vlasy, ak urobíte inak, v tomto prípade sa ale výrobky najvhodnejšie dopĺňajú a navzájom posilňujú svoj účinok.

 

Odporúčame tiež: Ako dodať vlasom lesk prirodzenou cestou?

 

olej na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

 

6. Masky, zábaly a spol.

 

Maskujte, maskujte a ešte raz maskujte. Či už si vyberiete špecializované masky z drogérií, parfumérií alebo kaderníckych salónov, nezabúdajte na ich pravidelnú a dostatočne dlhotrvajúcu aplikáciu. S kľudným svedomím totiž môžete veriť tomu, že ani trojminútová maska vám za 3 minúty nezaberie.

 

 

7. Olejčekovanie

 

Či už si vyberiete arganový, olivový alebo kokosový, olej vašim vlasom len prospeje. Naneste ho primerané množstvo, vlasy prekryte fóliou a nahriatym uterákom a nechajte pôsobiť tak dlho, ako zvládnete.

 

Odporúčame tiež: Arganový olej - poklad z Maroka, ktorý si zamilujete!

 

 

žena v kaderníckom salóne

Zdroj: Shutterstock®

 

8. Špecializované salóny

 

Ak si samy neviete rady, bez rozpakov sa zverte do rúk odborníkom. Okrem profesionálnej starostlivosti vám poskytnú aj odborné poradenstvo v otázke, ako sa najlepšie postarať o vaše vlásky, aby boli tip-top aj v zime.

 

Odporúčame tiež: Ako dať do parády suché vlasy?

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.11.2016 21:48

našťastie tento problém nemám

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.12.2016 16:25

olejčeky používam

Vaše meno:

simona v.

simona v.

07.12.2016 08:36

stalo sa mi, ze som po dlhsom case musela pouzit iny ako biosampon teda s pridanim kadecoho... vlasy sa mi hned vysusili, dokonca aj pokozka hlavy a vlasy elektrizujuuuu. tiez to vidim, ze ak clovek nema kvalitnu ciapku, tak tie vlasy inak ani reagovat nemozu...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE