Chcete, aby vaše vlasy vyzerali každý deň dokonale? Tu je pár tipov!

Rovné, kučeravé či vlnité. Každá z vás určite zažila nie jeden zlý deň, kedy boli vaše vlasy neposlušne a bez tvaru. Niekedy sú vaše vlasy mdlé, bez lesku a výživy, potom sa zase pre zmenu zobudíte s výbuchom na hlave. Bez ohľadu na váš typ vlasov, ich dĺžku alebo štýlu účesu, máme pre vás pár spôsobov, ako docieliť, aby vaše vlasy vyzerali dokonale.

 

Správny šampón

 

Výber správneho šampónu je veľmi dôležitý. Sú rôzne druhy, napríklad na suché, lámavé, rýchlo sa mastiace, farbené, jemné alebo aj kučeravé. My však máme na mysli dať si oddych od šampónov na báze silikónov, sulfátov a prísad, ktoré váš vlas obalia a tým pôsobia navonok krásne lesklo. Avšak vlas je veľmi zaťažený a po čase môžu vaše vlasy vyzerať nezdravo. Vaše vlasy strácajú prirodzený mastiaci efekt. Pauza od takýchto šampónov vašim vlasom umožní obnoviť prirodzenú bariéru proti vlhkosti a vlasy budú lesklé, zdravé a plné objemu. Spočiatku sa vlasy môžu veľmi mastiť, ale to je ten proces, kedy sa tých prísad z vlasov zbavujete. Asi po mesiaci (je to individuálne) uvidíte tu zmenu! 

 

Ďalej od tepla

 

Je to už pre vás síce stále tá istá obohratá platňa, ale je to tak. Používanie fénov s horúcim vzduchom (ten studený je neškodný), rôzne kulmy a žehličky vlasy maximálne poškodzujú. Niektoré typy vlasov môžu byť na toto teplo náchylnejšie a tak sa rýchlejšie poškodia. Vaše končeky vlasov sú rozštiepené, lámu sa a potom sa čudujeme, že naša dĺžka vlasov je stále rovnaká. Ak už túžite po kučeravých vlasoch, vyskúšajte metódy, kedy nepoužívate teplo. Na YouTube nájdete obrovské množstvo inšpirácií. 

 

Odporúčame prečítať si: Domáce triky pre zvýšenie lesku vašich vlasov

Chcete aby vaše vlasy vyzerali každý deň dokonale? Tu je pár tipov!

Zdroj: Shutterstock®

Produkty na ochranu pred teplom

 

Áno, v predošlom odstavci sme vám hovorili nepoužívať kulmy, žehličky a fény. Keďže my vieme, že ich aj tak budete používať, máme pre vás druhú radu. Používajte aspoň produkty na ochranu pred teplom. Existujú desiatky výborných produktov na ochranu pred teplom, a tak odporúčame vyberať si tie kvalitné. Predsa len nechcete škodiť vlasom. Nájdete ich aj v kaderníckych salónoch alebo kaderníckych potrebách. Tieto produkty uzamknú vlhkosť vo vašich vlasoch, a tým sa vlasy nadmerne nevysušujú. Po tepelnej úprave si ešte do končekov votrite výživný olejček a je to. Nikdy nepoužívajte olejčeky do vlasov pred použitím kulmy, žehličky a fénu! Vaše vlasy si doslova upražíte! Je to ako keď dáte olej na rozohriatu panvicu.

 

Suchý šampón, najlepší priateľ

 

Suchý šampón sa stal vaším najlepším priateľom. Vyrieši váš problém s mastnými vlasmi takmer okamžite. To je všetko pekné, ale časté používanie suchého šampónu neprospieva vašim vlasom, ich zdraviu a vitalite. Pripúšťame, že úplný zákaz používania suchého šampónu je pre vás bolestivý, takže snaha obmedziť jeho používanie sa tiež bude ceniť. Ak však už používate suchý šampón, investujte radšej do tých najlepších. Niekedy síce ako náhrada poslúži aj detský púder, ale nerobte to často. Uistite sa, že všetko dobre zapracujete, aby vám neostávali nánosy bieleho poprašku vo vlasoch. Nevýhodou je, že po použití suchého šampónu si aj tak už budete musieť vlasy umyť.

 

Odporúčame prečítať si: DIY: nádherný vrstvený vrkoč

Chcete aby vaše vlasy vyzerali každý deň dokonale? Tu je pár tipov!

Zdroj: Shutterstock®

Masky na vlasy

 

Chcete, aby naše vlasy vyzerali každý deň zdravo, krásne a zvodne? Nesmiete zabúdať na ich výživu. Vlasy musia byť dobre hydratované, a to najme v chladných a suchých mesiacoch. Hydratácia je základ ako v pleti, tak aj vo vlasoch. Raz za týždeň použite masku na vlasy, zábal z kokosového oleja alebo olivového oleja. Nechajte pokojne pôsobiť aj dlhšie a vaše vlasy sa vám poďakujú. Budú hodvábne hladké a lesklé. 

 

Počúvajte svojho kaderníka

 

Poznáte to, keď si postavíte hlavu a tvrdohlavo si chcete presadiť svoje. Máte čierne vlasy, no vy chcete platinovú blond. Kaderníka nepočúvate, pretože vy chcete. Chce vám podstrihnúť končeky vlasov, pretože sú zničené? Ani náhodou, veď potom musíte dlho čakať, kým dorastú. Dobrý kaderník vám nikdy nechce poradiť zle. Verte mu! Vždy vám povie, aký účes, farba alebo produkty sa hodia na vaše vlasy. Ako sa o ne starať, stačí ho len počúvať.

 

Odporúčame prečítať si: Domáce masky pre posilnenie a rast vlasov

Chcete aby vaše vlasy vyzerali každý deň dokonale? Tu je pár tipov!

Zdroj: Shutterstock®

Výživa

 

Biotín, svätý grál vlasových vitamínov. Biotín sa nachádza v mnohých potravinách ako je zelenina, orechy, vajcia, mäso. Môžete si však dať biotín aj vo forme tabletiek. Je obrovské množstvo takýchto doplnkov na trhu, stačí si len nájsť ten správny. Biotín podporuje rast vlasov, silu, vlhkosť a lesk. Prospieva taktiež vašim nechtom a pokožke.

 

Čistite svoje kefy na vlasy

 

Nečistíte si svoje kefy a hrebene? Robíte chybu! V kefe alebo hrebeni sa usádza mastnota, prach, zvyšky stylingových produktov a odumretá koža z pokožky hlavy. Ak si ich pravidelne nečistíte, toto všetko si znova zanášate späť do vlasov. Kefy a hrebene si umyjete klasicky vodou a mydlom, ale jemné kefy ako sú tie, čo majú diviačie štetiny, by sa mali jemnejšie masírovať a tak odstraňovať nečistoty.

 

Odporúčame prečítať si: Príliš krátka ofinka? No problem!

Chcete aby vaše vlasy vyzerali každý deň dokonale? Tu je pár tipov!

Zdroj: Shutterstock®

9 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

18.12.2016 11:32

Dobré rady.Ja som zbadala zmenu,ked som zacala pouzivat obycajný retro zihlavový sampon,moje vlasy ziaria.

Vaše meno:

simona v.

simona v.

18.12.2016 12:37

pocuvat kadernika, hlavne aby mal clovek toho praveho :)

Vaše meno:

Bria Tóthová

Bria Tóthová

18.12.2016 14:49

niekedy su najobycajnejsie produkty tie najlepsie produkty

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.12.2016 17:34

ja so si tiež nechala poradiť od kaderníčky, aj pri výbere vhodnej farby na vlasy - bezamoniakovej

Vaše meno:

Juliana Šurkovská

Juliana Šurkovská

18.12.2016 18:47

Vôbec som netušila, že biotín má také pozitívne účinky pre vlasy.

Vaše meno:

Anežka Murínová

Anežka Murínová

18.12.2016 21:03

s tým kadernikom je to obcas tazke :P ja vlastne ,,toho,, svojeho kadernika ani nemam, obmienam

Vaše meno:

tofica

tofica

18.12.2016 21:34

Veľmi dobrý článok.. Ja mám výbornú kaderníčku.. A snažím sa o vlasy starať tak ,aby fakt boli krásne a zdravé.

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

20.12.2016 21:26

Veľmi dobré rady, tiež sa niektorých držím :)

Vaše meno:

Andrea Petrušková

Andrea Petrušková

01.01.2017 21:18

Ďakujem za skvelé tipy ohľadne vlasov

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE