Celotelové ošetrenie v Inštitúte Sothys: Relax pre telo i myseľ

Referenčný inštitút krásy Sothys je miesto, ktoré je synonymom absolútnej oázy pokoja a dokonalej relaxácie.  V oddelení Spa im pribudla exotická novinka s názvom Sensation orientales. Ide o celotelové ošetrenie, ktoré má  okrem hĺbkovej hydratácie a pílingu, odbúrať napätie a pôsobiť anti-stresovo.

 

Vôbec po prvý raz v živote som vyskúšala celotelovú masáž, ktorú si moje telo pýtalo ako soľ. Procedúra je ako stvorená pre ľudí, ktorí dlhodobo pociťujú stres či napätie v tele. Ošetrenie sľubuje opätovné nadobudnutie rovnováhy energií. Preto som sa ho rozhodla vyskúšať na vlastnej koži. 

 

Prvá návšteva

Inštitút Sothys som navštívila po prvý raz, preto som bola zvedavá, čo ma čaká. Hneď na recepcii na mňa urobili pozitívny dojem, pretože mi milá zamestnankyňa okamžite ponúkla zelený čaj s ľadom, ktorý ma po horúcom dni dokonale osviežil. Asi po piatich minútach čakania som sa stretla so svojou masérkou Ľubkou, ktorá mi popísala o akú masáž/procedúru pôjde. 

 

Prečítajte si tiež: TEST: Sothys Paris - SÉRUM RECHARGE ÉNERGISANTE

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Útulné prostredie

V útulnej miestnosti s masérskym stolom ma ihneď omámila vôňa datľového a jantárového oleja. Pred samotným ošetrením sa môžete osprchovať  priamo v salóne, ale nie je to podmienkou.  Ja som sprchu vynechala a rovno som prešla na masáž. 

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Ošetrenie inšpirované Orientom

Ide o celotelové ošetrenie, ktoré pôsobí relaxačne a anti-stresovo. Je to procedúra, ktorá je inšpirovaná orientálnymi technikami. Toto vám už napovie samotná vôňa, ktorá sa skladá z jantáru, myrhy a sladkého drievka. 

 

Bude vás zaujímať: TEST: Novinky SOTHYS - Očné tiene a lak na nechty

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Relax pre telo a myseľ

Samotné ošetrenie začína tzv. predzvesťou prebudenia, čo je jemná masáž cez uterák. Potom sa už prešlo na celotelovú masáž, pri ktorej som bola takmer úplne nahá. Ľubka pokračovala nanesením exfoliačného sirupu, ktorý zmäkčil pokožku. Nasledoval píling špeciálnym terakotovým kameňom. Je ručne vyrezávaný a zákazníčka ho dostane ako darček, pretože ho už nesmie nikto iný použiť.

 

Najviac ma však dostala masáž horúcimi uterákmi, ktorá sa robí na nádych a výdych. Osobne milujem horko a pre podobných ľudí ako som ja, je táto procedúra ako stvorená.  Na koniec ošetrenia ma čakala relaxačná masáž, ktorá pôsobila na srdcovú čakru. Tlaky, ktoré mi masérka robila, boli veľmi uvoľňujúce. Ošetrenie moju pokožku krásne vyživilo a dodalo jej potrebnú hydratáciu. Po náročnom období plného stresu sa moje telo krásne uvoľnilo a zrelaxovalo. 

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Čakacia doba

Jediným negatívom je čakacia doba. Odporúčam vám zarezervovať si termín čo najskôr, pretože sa naň čaká približne mesiac. Avšak pokiaľ si môžete odbehnúť aj počas pracovných dní na procedúru v priebehu dňa, čakacia doba sa určite skráti.  

 

*Referenčný inštitút krásy Sothys nájdete na Papraďovej ulici 5 v Bratislave. 

 

Prečítajte si tiež: TEST: Sothys - Jemný dotyk Slnka

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.06.2017 06:26

zišlo by sa

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

17.06.2017 12:37

to by sa mi páčilo :-)

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

17.06.2017 17:56

Tak toto by bolo.ako.stvorene pre moj bolavy hrbat :)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

18.06.2017 18:43

tak toto je naozajstný relax

Vaše meno:

Petra Kovacova

Petra Kovacova

04.04.2019 15:23

Milujem masaže najviac som si oblubila thajsku masaz v thaioase.sk

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE