Dopraj si liečivé účinky infrasauny. Ako funguje?

Nevyhovuje vám klasická sauna s teplotami od 85 °C do 100 °C? Ak chcete napriek tomu aspoň z času na čas dopriať svojmu organizmu zdravé účinky saunovania, môžete urobiť kompromis a vyskúšať infrasaunu. V nej sa totiž teplota zohrieva postupne, a tak nepociťujete nárazovú horúčavu, ale pomaly sa prispôsobuje teplu aj vaše telo.

Ako funguje infrasauna?

Ako už napovedá jej samotný názov, funguje na báze infra žiarenia. Infračervené lúče sú nasmerované tak, aby priamo pôsobili na danú osobu, ktorá sa saunuje. Nemusíte sa obávať ani privysokých teplôt. Infračervené žiarenie prehreje telo už pri teplote okolo 40 °C až 60 °C – teda v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Saunovanie je dokonca účinné aj vtedy, ak necháte otvorené dvere, preto je vhodné aj pre osoby, ktoré majú trebárs strach z uzavretých priestorov.

Pozri aj: Konvalinka voňavá: Ako ju rozpoznať a čo spôsobuje otrava?

infračervené žiarenie

Zdroj: Shutterstock®

Ako pomáha infrasauna?

Podobne ako aj ostatné druhy sauny, aj infrasauna má liečivé účinky na organizmus. Pomáha nielen povzbudiť imunitu, ale aj činnosť srdca. Tým, že vyvoláva potenie, pomáha taktiež pri chudnutí. Za polhodinku v saune môžete spáliť až 600 kalórií! Mimo to má blahodárne účinky aj v boji proti celulitíde, menopauze, urýchľuje poranenia kože a, samozrejme, detoxikuje organizmus. Infrasauna pomáha aj pri zápaloch žíl a kŕčových žilách a odstraňuje opuchy končatín. Pozitívne pôsobí aj na psychiku človeka. Okrem toho, že vyplaví z tela nežiadané toxické látky, navodí pocit relaxu a odbúra stres. S tým súvisí aj svalové uvoľnenie a zvýšený prílev endorfínov. Ak vás trápia nečistoty pleti, aj v tomto infrasauna pomôže. Zabojuje proti akné a vylepší elasticitu pleti.

Ako často zájsť do infrasauny?

Ideálne 1 až 2 razy týždenne. Stráviť by ste v nej mali aspoň 30 minút, najmenej však štvrť hodinku. Kúru neopakujete, ako napríklad vo fínskej saune, tu vám postačí jeden dlhší pobyt a následne sprcha.

Odporúčame: Čo je trombóza? Spoznaj hlavné rizikové faktory i prejavy ochorenia!

saunovanie

Zdroj: Shutterstock®

Komu sa neodporúča infrasauna?

Saunovanie celkovo nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a dojčiace ženy. Vyhýbať by sa jej určite mali osoby po použití alkoholu a v prípade problémov s vysokým krvným tlakom. Ak si nie ste isté, či je pre vás sauna ako taká vhodná, určite sa poraďte so svojím lekárom.

Odporúčame: Sauna predstavuje relax pre telo i myseľ. Aké má účinky?

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.02.2014 15:10

jediná sauna do ktorej som pred časom začala chodiť je infra sauna, v nej vydržím pretože tam nie je tak strašne teplo a vlhko ako v ostatných saunách. Vždy ak mám teda možnosť idem do infra sauny, nemusím horúce letné počasie ale v tejto saune je fakt super, veľmi si tam oddýchnem.

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

06.02.2014 14:34

O TOMto počujem prvýkrát :))

Vaše meno:

Jana Gulánová

Jana Gulánová

07.02.2014 09:36

Mám mierne problémy s tlakom a infrasauna je jediná sauna, v ktorej bez problémov vydržím.

Vaše meno:

Blažena Macoszková

Blažena Macoszková

11.02.2014 10:20

Infra sauna je vynikajúca .Chodíme do nej keď sme na dovolenke v Jasnej.Vrelo odporúčam.

Vaše meno:

Katarína Džačovská

Katarína Džačovská

15.02.2014 16:40

infrasauna je vynikajúca, nezaťažuje, pomáha

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE