Ktoré masážne oleje vyskúšať? Tieto potešia vaše zmysly!

Máte v obľube masáže? Zaobstarajte si domov zopár skvelých masážnych olejčekov, ktoré môžete striedať tak podľa nálady, ako aj podľa potreby. Príjemne voňajú a zároveň pôsobia na pokožku aj dušu sťaby balzam. A pod tými správnymi rukami sa dotykmi dokážu zmeniť na čosi čarovné. Vybrať si môžete z obľúbených masážnych olejov, ktoré odporúčajú aj kvalifikovaní maséri.

Odporúčame: Nebezpečná žltá zimnica: Čo ochorenie spôsobuje a aké sú prejavy?

jojobový olej

Zdroj: Shutterstock®

Olej z jojoby

Tento olej sa vyrába z výťažku semien jojobovej rastliny. Vďaka obsahu antibakteriálnych látok pôsobí pozitívne v boji proti akné. Olej sa vstrebáva do pleti veľmi rýchlo, takže bude potrebné používať pri masáži väčšie množstvo. Napriek liečivým účinkom na pokožku by ste ho nemali používať pričasto. Inak si pokožka zvykne na jeho textúru a potom už olej nevykazuje požadovaný účinok. Jojoba dráždi pokožku len veľmi vzácne.

Slnečnicový olej

Získava sa zo slnečnicových semien. Má ľahkú konzistenciu, avšak pomerne ťažko sa vstrebáva do pokožky. Slnečnicový olej pomáha udržiavať zdravý vzhľad pleti, pôsobí proti starnutiu a odstraňuje taktiež odumreté bunky. Olej bol známy už v staroveku, pretože už Sokrates tvrdil, že slnečnicový olej pomáha prekonať každú bolesť.

citrónový olej

Zdroj: Shutterstock®

Citrónový olej

Patrí k najčastejšie používaným masážnym olejom. Jeho vôňa prevonia nielen vašu pokožku, ale aj celú miestnosť. Pôsobí energeticky, odstraňuje únavu a prebúdza myseľ. Tento olej sa získava len zo zrelých citrónov. Na pokožku sa rozotiera veľmi jednoducho. Zároveň sa do nej vstrebáva postupne, takže na masáž nie je potrebné veľké množstvo. Na rozdiel od ostatných olejov je cenovo prijateľný a len veľmi vzácne spôsobuje podráždenie pokožky.

Marhuľový olej

Štruktúrou aj farbou je veľmi podobný citrónovému. Rozdiel je najmä v cene, ktorá je o čosi vyššia. Avšak tento olejček obsahuje aj vitamín E, ktorý priaznivo pôsobí na kvalitu pleti aj v súvislosti s bojom proti starnutiu. Marhuľový olej má v porovnaní s inými výrobkami dlhšiu životnosť. Je ideálny najmä na rýchlu masáž, keďže sa do pokožky vstrebáva pomerne šikovne. Často sa využíva aj v aromaterapii.

orechový olej

Zdroj: Shutterstock®

Orechový olej

Orechový olej je ideálny najmä na relaxáciu. Vyrábaný je z vylisovaných výťažkov z orechov s veľmi ľahkou konzistenciou. Olejček nie je takmer vôbec mastný, avšak dajte si pozor na to, aby neprišiel do kontaktu s oblečením, keďže zanecháva škvrny. Jeho cena je prijateľná, životnosť dlhá.

Akékoľvek masážne oleje by ste mali skladovať na chladnom mieste a strániť ich od slnečných lúčov. Tak im predĺžite životnosť. Ak vám jeden masážny olej neurobí na pleť dobre, nezľaknite sa a začnite po čase pátrať aj po ďalšom. Na trhu existuje naozaj množstvo olejčekov, určite si medzi nimi nájdete ten svoj naj.

Odporúčame: Jednoduchý DIY návod na výrobu sviečky: S vôňou a bez chemikálií!

1 komentár
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

18.01.2014 17:31

Voľakedy sme o toľkých druhoch olejov ani netušili.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE