Prečo vyhľadávame masáže viac v lete?

Leto máme v plnom prúde a napriek hrozbám studeného leta sa môžeme tešiť z krásneho slnečného počasia. No horúce leto prináša so sebou aj úskalia, ktoré ľudí často privedú do masážnych salónov. Tiež sme sa vždy v našom štúdiu zamýšľali nad tým, prečo máme plno, keď je 33 °C a viac. Snaha ľudí schladiť svoje rozpálené telo stále viac láka vyhľadávať klimatizované priestory obchodných domov a kancelárií. Keď sa k tomu pridá klíma v aute, oheň je na streche. Najhoršie sú rýchle teplotné zmeny pre náš organizmus.

Často aj jemné pofukovanie ventilátora alebo nenápadné prúdenie chladnejšieho vzduchu z klimatizácie môže byť veľmi zradné. Najčastejšie si to odnášajú krčné chrbtice, bolesti uší, hrdla, pobolievanie hlavy, ktoré môže prerásť do migrény a u citlivejších jedincov sa môžu objaviť zápaly nosových dutín až zápal priedušiek. 

Odporúčame: Existuje zdravšia náhrada rybieho oleja? Toto hovorí veda a výskum

masáž v lete

Zdroj: Shutterstock®

Ako pomôžu masáže?

Pri takýchto príznakoch prichádzajú na rad masážne salóny. Ešte stále sa ľudia nenaučili, že prevencia je bod číslo jedna. Pokiaľ sa nám nedarí sa vyhýbať takýmto priestorom, je dôležité si náchylné partie chrániť teplejším odevom, minimálne ľahkou šatkou alebo šálom. Najväčšej chyby sa hlavne dámy dopúšťajú nevhodnou obuvou. Chladnejší vzduch sa zdržiava hlavne pri zemi a pokiaľ prídete do práce v pekných sandálkach alebo šlapkách a sedíte v nich celý deň pri počítači, tak chlad do vás prenikne cez chodidlá a prestúpi postupne celé telo. Podľa tradičnej čínskej medicíny sa v strede chodidiel nachádza prvý akupunktúrny bod na dráhe ľadvín, ktorá sa ťahá po vnútornej strane nôh a končí až v oblasti pásu. Rovnako na našich chodidlách končí dráha močového mechúra, ktorá začína na hlave.

uvoľňujúca masáž

Zdroj: Shutterstock®

V prípade zle nastavenej klimatizácie a nevhodného oblečenia chlad prestúpi celým telom. Najčastejšie nás klienti vyhľadajú s bolesťami v krku a hlavy a ramien. Pokiaľ má človek dobrú imunitu, regenerácia prebieha rýchlejšie. Obyčajne bolesti pretrvávajú dva týždne a viac. Na prvú pomoc sa môžu použiť prekrvujúce zahrievajúce oleje alebo krémy s obsahom škorice. Podľa príznakov klienta sa zvolí vhodný postup na uvoľnenie bolestí za pomoci teplých vreciek s pieskom alebo soľou, moxovacie tyčinky, bankovanie alebo mechanické rozmasírovanie. Dôležité je, aby v bolestivom mieste nebol zápal. Vtedy nie všetky masážne techniky sú vyhovujúce. Dokonca môžu byť až kontraproduktívne.

Preto platí, prevenciou sa vyhnete nepríjemným bolestiam, ušetríte si čas a aj peniaze. Pekné slnečné leto bez bolestí a starostí vám praje štúdio Manipura.

Odporúčame: Poznáš Sacha Inchi olej? Odhaľ jeho jedinečné vlastnosti!

1 komentár
sabinka1988

sabinka1988

20.08.2013 13:30

teraz by som si ju aj dopriala :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE