KVÍZ: Alžbeta II. bola najdlhšie vládnucim britským panovníkom. Čo o nej viete a neviete?

Spojené kráľovstvo a dalo by sa povedať, že i celý svet, sa len nedávno rozlúčil s najdlhšie žijúcim a najdlhšie vládnucim britským panovníkom Alžbetou II., ktorá zomrela 8. septembra tohto roka. Alžbeta II. bola zároveň i najdlhšie pôsobiacou ženskou hlavou štátu v histórii a najstaršou žijúcou panovníčkou na svete. 

Počas jej vládnutia zažila až 14 amerických prezidentov, počnúc Harrym S. Trumanom, končiac Joe Bidenom. A s každým z nich sa i osobne stretla. Rovnako sa vystriedalo až 15 britských premiérov. Keď Alžbeta II. nastúpila na trón, túto funkciu zastával britský politik a jeden z najvýznamnejších štátnikov 20. storočia Winston Churchill.

Čo všetko viete o zosnulej panovníčke Spojeného kráľovstva?

Alžbeta II. je neoddeliteľnou súčasťou histórie svetových dejín. Čo všetko o tejto veľkolepej žene viete vy? Viete napríklad, v ktorom roku nastúpila na trón? Ak ste odpovedali 1952, máte pravdu. Alžbeta sa po nástupe na trón stala hlavou Commonwealthu a kráľovnou v siedmych nezávislých krajinách Commonwealthu, ktoré okrem Veľkej Británie zahŕňali napríklad aj Kanadu, Austráliu či Juhoafrickú republiku. 

Čo ďalšie ešte o Alžbete II. viete? Preverte svoje vedomosti v našom kvíze a zistite, do akej miery poznáte túto významnú panovníčku Spojeného kráľovstva. 

Skús ďalší kvíz: Celebrity a ich príbuzenské vzťahy – vieš, ktoré hviezdy spája krv?

Kvíz - Kráľovná Alžbeta II.

Aké je celé občianske meno Alžbety II.?

1 / 10

Zdroj úvodnej foto: Depositphotos

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE