KVÍZ: Tradičné regionálne jedlá na Slovensku – vieš, čo sú kreple alebo fánky?

Snáď pre každý kút sveta sú typické iné pokrmy. Každá kuchyňa má skrátka svoje tradičné jedlá a možno ju charakterizovať nielen konkrétnymi špecialitami, ale napríklad aj surovinami, ktoré využíva najčastejšie. Teda druhmi mäsa a zeleniny, taktiež rôznorodými koreniami dodávajúcimi jedlu tú správnu chuť a arómu. Fanúšikom ktorej svetovej kuchyne ste vy?

Medzi kuchyne s najvyšším počtom fanúšikov dozaista patrí talianska kuchyňa so svojimi cestovinami a pizzou či francúzska kuchyňa s fantastickými dezertami, ako sú makrónky, tartaletky alebo crème brûlée. Aj rôzne ázijské kuchyne, odkiaľ pochádza napríklad kuracie Kung Pao, sushi či indický dhal, sú celosvetovo veľmi obľúbené. Rôznorodé špeciality by sme však našli aj v gréckej, mexickej, španielskej či bulharskej kuchyni. Samozrejme, zabudnúť nemožno ani na tú našu, slovenskú. 

Máte prehľad v slovenských regionálnych špecialitách?

Mnohí neváhajú objavovať nové chute a skúšať jedlá aj z okolitých či vzdialených kuchýň. Iným však najviac chutia hlavne jedlá vlastnej kuchyne, respektíve tradičné pokrmy, s ktorými sa stretávajú odmalička. Patríte aj vy k veľkým milovníkom tradičnej slovenskej kuchyne? V tom prípade budete mať isto prehľad v jedlách typických pre Slovensko.

Vyskúšajte si náš kvíz a zistite, ako na tom ste. Reč však nebude len o tradičných slovenských jedlách, ako sú bryndzové halušky, ale aj o rôznych špecialitách typických pre konkrétne regióny. Trúfnete si preveriť svoje vedomosti?

Skúste ďalší kvíz: Celebrity a ich neúspešné vzťahy – vieš, kto s kým chodil alebo žil?

Zdroj foto z úvodnej koláže: instagram.com/berkyofficial, instagram.com/frommykitchendotcom

5 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.03.2023 10:36

Pamätám si fánky, ktoré robievala moja mama.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

04.07.2023 09:01

Milujem takéto sladké jedlá..

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

03.09.2023 22:43

Fánky poznáme, robíme, a máme radi

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

07.09.2023 07:52

Fánky poznám

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

10.09.2023 06:24

V každom regióne sú rôzne pomenovanie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE