Ako sa čím skôr zbaviť bruška?

Brucho je tou najproblematickejšou časťou tela väčšiny žien. S pribúdajúcim vekom sa rozhodne bez porady s nami, ukladať si tukové zásoby. Už nestačí pár brušákov denne a len o čosi viac zdravej stravy. Sen o plochom brušku je dosiahnuteľný jedine v prípade silného sebazaprenia, trpezlivosti a aktivity. 

 

Vyžaduje si to zároveň presný plán a samozrejme jeho striktné dodržiavanie. Nemusíte sa však báť. Nebude to až také otrocké, ako to na prvý pohľad znie. Občas dokonca stačí len zopár jednoduchých trikov a pneumatika na vašom brušku sa začne pomaly ale isto strácať.

 

Stopnite fastfoody. Isteže je to neraz praktickejšie, pohodlnejšie, ale aj nezdravšie. Rýchle jedlá z fastfoodov vám zhatia cestu k štíhlemu telu pri akejkoľvek diéte. Na hamburgery, hranolky, hot-dogy a všetky im podobné rýchlovky môžeme pokojne zvaliť vinu za tuk ukladajúci sa na bruchu. Kalorické bomby v podobe rýchleho občerstvenia musia teda jednoznačne z vášho jedálnička zmiznúť. 

 

Odporúčame prečítať: Baza čierna - plná vitamínov

Ako sa čím skôr zbaviť bruška?

Zdroj: Shutterstock®

Rozlúčte sa so sladkosťami. Aspoň v čase kedy sa potrebujete brušného tuku nadobro zbaviť si neodpustite ani len prehrešky v podobe mini koláčikov, či sušienok. Práve nezdravý cukor spôsobuje usádzanie tuku najmä na miestach ako je brucho, zadok, či stehná.

 

Pite veľa vody. Pitný režim je základom nielen zdravého životného štýlu, ale aj akýchkoľvek snáh o schudnutie. Na vete, že hlad je len prezlečený smäd niečo bude. Rozhodne by ste však nemali každé jedlo nahrádzať pohárom vody. Na druhej strane napite sa vždy keď máte chuť na niečo nezdravé, sladké, či len tak zobať chipsy pri telke.

 

Odporúčame prečítať: Štíhle do leta.

Ako sa čím skôr zbaviť bruška?

Zdroj: Shutterstock®

Nezdravé pochutiny nahraďte zdravými. Vyrobte si vlastné chipsy – napríklad z čerstvej mrkvy, či inej zeleniny. Namiesto slaných tyčiniek si dajte zeler, koláčiky a čokoládu nahraďte sladkým ovocím.

 

Chudnutie urýchli cesnak aj citrón. Osve, ale aj v dvojkombinácii, ktorá je ešte účinnejšia. Ráno požujte jeden až dva strúčiky cesnaku a vypite vodu s citrónovou šťavou.

 

Používajte korenie. A nie hocijaké, ale to, ktoré podporuje spaľovanie tukov. Vo vašej kuchyni by tak nemalo chýbať samozrejme chilli, ďalej kajanské korenie, ale tiež škorica, zázvor a čerstvé mleté čierne korenie.

 

Po jedle chvíľku počkajte. Kým sa pocit plného žalúdka dostane do mozgu, chvíľku to potrvá. Preto ak sa najete a máte stále pocit hladu, je to už len lož. Vyčkajte takých 20 minút kým váš mozog zahlási signál, že už ste sýte.

 

Odporúčame prečítať: Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Ako sa čím skôr zbaviť bruška?

Zdroj: Shutterstock®

No a na záver samozrejme cvičte. Nemusíte sa trápiť niekoľkohodinovým cvičením vo fitku. Postačí ale keď si potrpíte na pravidelnosti a budete sa hýbať tak, aby vás to aj bavilo. Na samotné bruško pomôže okrem brušákov, aj cvičenie s kruhom (presne takým aký si pamätáme z detstva), na rotačnom kruhu, ale dokonca aj plávanie.

 

Odporúčame prečítať: 5 tipov pre zelenú jarnú očistu

 

Čo sa vám osvedčilo na ploché bruško?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

08.05.2015 20:06

tieto rady dodržiavam ale brucho zatiaľ stále odoláva :-)

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

09.05.2015 21:35

bruško je aj moja problémová partia tak snáď niečo z tohoto pomôže

Vaše meno:

Martin Furman

Martin Furman

10.05.2015 12:21

...chudnutie bez námahy bude možné až budeme vedieť cielene upravovať ludský metabolizmus, podla aktuálnej potreby. Ešte to pár rokov síce potrvá, ale už je to na ceste :)

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

10.05.2015 14:12

keby to bolo také ľahké donútiť sa :D

Vaše meno:

silvia hybbenova

silvia hybbenova

13.05.2015 08:34

zbaviť sa brucha je najťažšia vec na svete!!!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE