Objavte spirulinu a chudnite zdravo

 

Za neznámym a tak trošku aj tajomným názvom „spirulina“ sa skrýva jedna stará „dáma“, ktorá na Zemi existuje už celé stáročia.

 

Spirulina je zelenomodrá sladkovodná riasa snáď až s neuveriteľným množstvom zdraviu prospešných látok. Bohatá je najmä na bielkoviny, ale tiež na minerály a vitamíny.

 

 

 

Odkiaľ sa k nám nabrala? Známa bola už medzi Aztékmi, medzi ktorými mala dokonca tak vysokú cenu, že ju používali aj ako platidlo. Základnou zložkou stravy a výživy bola po dlhé roky aj v ázijskej kultúre. Jej život na tejto planéte ale siaha ešte ďalej. Vedci jej odhadujú vek na vyše 500 miliónov rokov.

 

Odprúčame vyskúšať:

Objavte spirulinu a chudnite zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Spirulinu dnes môžeme užívať v podobe tabletiek, ale aj prášku. Je vhodným doplnkom pri chudnutí, detoxikácii, pri posilňovaní imunitu, ale pri liečbe kožných problémov. Pomáha taktiež naprávať funkciu čriev, prečisťuje krv, napomáha pri liečbe cukrovky a ako bonus dodáva energiu. 

 

Odporúčame prečítať: Tieto potraviny vám pomôžu spáliť podkožný tuk

Objavte spirulinu a chudnite zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Aké má spirulina zloženie?

  • je naozaj cenným zdrojom vitamínov, nájdete v nich naozaj množstvo vitamínov, okrem iných hlavne vitamín B12
  • nájdete v nej aj cenné výživné látky tzv. fytonutrienty,  ktoré majú protizápalové a antibakteriálne účinky
  • zo sveta minerálov sa môžete spoľahnúť na dostatok vápnika, železa, či horčíka.
  • Spirulina je bohatá aj na fenylalanín, ktorý nám pomáha znižovať chuť do jedla a podporuje tak chudnutie
  • Na čistenie tela od toxínov v spiruline pomáha chlorofyl, dodať mu antioxidanty a podporiť kmeňové bunky, aj imunitu zas fykocyanín.
Objavte spirulinu a chudnite zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Ako dokáže spirulina pomôcť pri chudnutí?

 

Potláča nám chuť do jedla, obzvlášť na sladké, avšak zároveň nám neublíži, takže žiaden prípadný jojo efekt, či vlčí hlad potom nehrozí. Spirulina obsahuje množstvo bielkovín, je tak ideálna pre vegetariánov, aj vegánov, aj pri bezmäsitých diétach. Jej výhoda je tá, že sa rýchlo vstrebáva do tela,  pomáha tak v boji proti nadváhe, znižuje hladinu cholesterolu aj tuku v krvi. Vďaka detoxikačným účinkom nás zbaví aj usadených toxických látok, čím jednak spomaľuje starnutie a jednak nám dodá stratenú vitalitu a pomôže aj tie najlenivejšie dámy prekonať sa k pravidelnému pohybu.

 

Odporúčame vyskúšať: Štíhle do leta - správne stravovanie namiesto diéty

Objavte spirulinu a chudnite zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je spirulina vhodná?

 

Pre všetkých, ktorí si chcú raz a navždy dať do poriadku svoj organizmus, zdravie aj životný štýl a radšej by siahli po niečom prírodnom, rokmi overenom. Spirulina ponáha tak mladým ľuďom, ako aj osobám v starobe, je skvelým pomocníkom ľuďom vystresovaným, ťažko pracujúcim (fyzicky aj psychicky), vhodná dokonca aj v období dospievania.

 

Ako sa spirulina užíva?

 

V tobolkovej forme sa odporúča obvykle 2 tabletky dvakrát denne, ideálne pred jedlom aspoň 15 minút. Kúru by ste mali dodržiavať tri týždne a potom týždeň prestávky. Dôležité je, aby ste počas užívania zvýšili pitný režim aj ho dodržiavali. 

 

Odporúčame prečítať:  Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Objavte spirulinu a chudnite zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.05.2015 20:33

nemala som ale určite by som ju vyskúšala

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

22.05.2015 21:41

toto neviem či by som vypila, spapala

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

25.05.2015 15:55

mala som to, ale vôbec mi to nesadlo...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 13:45

Super vec :-) Ja osobne som si kúpila supergreens, čo je zelený prášok pozostávajúci z mladého jačmeňa, mladej pšenice, spiruliny a chlorelly. Lyžičku tohto prášku si každé ráno zmiešam v 100% zeleninovo-ovocnej šťave a pijem nalačno. Kúpila som si to hlavne kvôli vysokému obsahu železa, ktorého mám nedostatok a som spokojná :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE