Zistili sme, čo je hlavným základom úspešného chudnutia

Na svete existuje také nespočetné množstvo diét, že človek je viac zmätený ako presvedčený, ktorá je pre neho tá správna.

 

Nie každý má chuť staviť na diétu, avšak môžete si aspoň prečítať niečo viac o kombinácii vhodného stravovania a cvičenia. 

 

Na túžbe objaviť v sebe zdravšie ,,ja" a popritom získať vytúženú postavu, nie je nič zlé. No málokedy to odhodlanie vydrží. Ak ste svoj spôsob ešte nenašli, možno vám chýba motivácia. Dôležité je vytvoriť si plán, ktorého je potrebné sa pridržiavať. Pocit hrdosti na samu seba príde veľmi rýchlo a bude to pre vás tá najlepšia motivácia. Správna strava, režim a cvičenie sú tým správnym riešením.


Odporúčame prečítať: Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Spoznajte sa a zmierte sa so sebou

Začnite na začiatku týždňa akoby s čistým ,,štítom". Všetky zlé návyky jednoducho necháte za sebou. 90% úspechu diéty je mentálna pohoda - to, ako dobre sa cítite a ako ste stotožnená s tým, že robíte niečo pre seba. Zvyšných 10% je strava a cvičenie. Uistite sa, že ste pozitívne naladená a pripravená. Ak začnete byť silná, skončíte ešte silnejšia.

Je úplne normálne, že po prvom dni budete stáť na váhe a čakať, že ste zhodili minimálne kilo. No nie všetko, čo získate rýchlo, je správne a dobré. Všetko chce čas. Ak máte plán, nechajte tomu pokojný priebeh a výsledky sa určite dostavia. Určite si svoje limity. Ak viete, že nezvládnete 20 drepov po 3 série, znížte to na 10. Najhoršie je vysiliť sa na začiatku a demotivovať sa.

Odporúčame prečítať: 8 večerných maškŕt, z ktorých nepriberieš

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Naučte sa pripraviť si jedlo a nekupujte to, čo nepotrebujete

Výhovorky typu: ,,nemám čas", je potrebné niekam odložiť. Dôležité je jesť päťkrát do dňa po menších porciách, v intervaloch zhruba každé 2-3 hodiny. Raňajky nevynechávajte a mali by ste ich absolvovať najneskôr hodinu po prebudení. Ak nemáte čas na obed, tak si ho pripravte večer a na druhý deň vezmite so sebou. Nie je nič horšie ako nejesť celý deň a spojiť obed a večeru do jedného chodu.

 

Navyše, ak budete mať vaše zdravé jedlo so sebou, nenavštívite najbližšiu reštauráciu s rýchlym občerstvením. Doma si pripravíte jedlo sami a budete presne vedieť, čo konzumujete. Neostávajte hladná. Telo sa bude brániť naberaním. Ak budete mať chuť zakúpiť si v obchode sladké jedlo, vypočítajte si, koľko ušetríte, ak si mesačne sladkosti nekúpite. Predstavte si tie krásne topánky, ktoré na vás čakajú v obchode za ušetrenú sumu. Navyše, ak doma sladké mať nebudete, tak to ani nezjete. 

príprava jedla

Zdroj: Shutterstock®

Cvičte

Ráno či večer ? To je jedno, zistite, čo vám vyhovuje viac. Hlavne sa hýbte aspoň trikrát do týždňa. Striedajte posilňovňu a vonkajšie aktivity. Tancujte či robte zábavné športy. Výber je len a len na vás. Ak si vyberiete aktivitu, ktorú si zamilujete, dostanete sa do dokonalej harmónie a budete si vašu diétu užívať. Vezmite so sebou aj priateľky, v kolektíve vám to pôjde ešte lepšie.

 

Odmeňte sa

Zmeniť  svoje návyky nie je ľahké. Avšak hneď, keď sa do toho dostanete a uvidíte prvé pokroky, odmeňte sa. Kúpte si nové šaty alebo si dajte urobiť nechty. Skrátka, urobte si radosť. Zaslúžite si to a namotivujete sa ešte viac.

Dnes už existuje mnoho spôsobov, ako zhodiť či dostať sa do formy. Ak si neviete rady sama, skúste požiadať o pomoc odborníka na zdravú výživu či trénera, ktorý vám vypracuje váš individuálny plán. Ak sa do toho pustíte správne, verte, že si to budete užívať a vaše ,,nové" telo a psychická pohoda budú krásnym darom na konci tejto cesty.

Odporúčame prečítať: Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

06.12.2015 15:19

skvelé tipy a vhodná motivácia sa naštartovať"

Vaše meno:

Karolína

Karolína

07.12.2015 14:41

Stačí vynechať cukor, pečivo, chlieb a tochu sa hýbať :-)...chudnutie príde ani sa nenazdáte :-)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

07.12.2015 16:31

je to len všetko v hlave

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE