10.800 koní pod kapotou na Slovakia Ringu alebo BMW M Drive Tour 2019!

Viete si predstaviť celý rad individuálne vybavených a upravených modelov áut BMW radu M? Označenie M, to len medzi nami ženami, znamená upravený motor, prevodovka, tlmiče, aerodynamika, interiér a odlišný exteriér. Rýchle športové autá od svetoznámeho výrobcu na jednom mieste v rovnakom čase! Každé z nich je postavené na extrémne a jedinečné zážitky. Skoro ako sen a predsa realita. Modely BMW M2, BMW M4, BMW M5, BMW 850i, BMW X5 M50d, BMW X7 M50d! Takto pompézne 5.6.2019 na okruhu Slovakia Ring odštartovala BMW M Drive Tour 2019!

Ďakujem spoločnosti RIJA-Bavaria s.r.o. Nitra za pozvanie na túto úžasnú akciu.

Pozri aj: Ženský pohľad na: Nissan Qashqai 1,3 l, DIG-T 160 DCT

Slovakia Ring

Zdroj: BMW

Skôr, ako sa podelím o zážitky, musím opísať moje pocity pred akciou. Skúste si predstaviť: športové autá, pretekársky okruh, výrobca áut, inštruktori atď. Čo myslíte, kto patrí medzi pozvaných účastníkov? Sú to muži, hlavne chlapi a zas chalani. Určite neočakávate, že by tam mohla byť prevaha žien. Keďže som mala tú česť a dostala som pozvanie, tak sa vo mne bili dva pocity. Jeden: „Jéj, super! Vyskúšam si autá so športovou úpravou.“ A druhý: „Pomóc! Veď tam budú samí chlapi a určite so super šoférskymi zručnosťami! Čo keď nebudem s nimi stíhať? To bude aká blamáž...“ To len, aby ste vedeli, že hoci mám blízko k autám, nepatrím ani k technickým maniakom a ani závodníkom. Kým ale dočítate do konca, chcem vám povzbudiť. Dámy, neberte sa príliš vážne a začnite sa koncentrovať na to, aby ste si daný okamih a udalosť užili. Neriešte okolie, ale len seba. Potom sa to všetko poskladá tak, ako má. Presne toto som si povedala a prijala som výzvu, aj keď s pokorou. A vyšlo to!!! Som hrdá na seba, že som do toho išla!  Stále vo mne rezonuje ten adrenalín, ktorý sa mi dostal do krvi z tých nadupaných áut.

BMW M Drive Tour - zážitky

Zdroj: BMW

BMW M Drive Tour 2019

Celý program bol pripravený profíkmi z BMW. Tak vyzerala aj celá prezentácia a jednotlivé stanovištia. Všetci sme boli rozdelení do farebných skupín a čakal nás nasledovný program.

  1. Prezentácia o novinkách v rade M. BMW vie, ako spraviť reklamu!!! Za oponou sme si mohli pozrieť, ale nie odfotiť, novú M8 s motorom 625 koní! Je absolútne krásna, elegantná. Na trh bude predstavená na jeseň tohto roku. Čiže ani cena, ani foto. V rámci tohto úvodu sme sa dozvedeli, že ak sa zrátajú všetky kone v motoroch, ktoré budú na okruhu, dostaneme sa k číslu 10.800 koní!!! To aby ste si vedeli predstaviť, o akých autách píšem. A nebolo ich šesťdesiat.
  2. Driftovanie na klzkom povrchu na modeloch M Performance BMW 850i, BMW X5 M50d, BMW X7 M50 d a slalom. Toto druhé stanovište bola úplná sranda. Vypli sa stabilizačné systémy (DSC) – to je to, čím sa udržuje vaše auto pri šmykoch. A išlo sa na to. Samozrejme, na skutočnej ceste by ste nikdy takto nereagovali, ale je fajn, vyskúšať si techniku a vaše reflexy. No kopec zábavy.
  3. To najlepšie na koniec. Pretekársky okruh a vás už čakajú modely BMW M2, BMW M4, BMW M5. Na čele je BMW inštruktor a vedie šesť áut v jednom rade v rovnomerných odstupoch po dráhe. Udáva rýchlosť, smer, dráhu. Už sa len sústrediť na plynový pedál a kopírovať po ňom smer. Ak to dodržíte, tak vás auto udrží „v stope“, nevynesie vás, ani odstredivá sila nezatočí. No a vy si vychutnávate rýchlosť, vlastnosti auta a ten pocit, že ste dokonalý šofér! Ach, aspoň v tom momente. Po každom kole sa mení poradie jazdcov a po každom druhom typ auta. To preto, aby ste mali možnosť kopírovať profíka a aby ste mali pod kapotou iný počet koní. Asi neprekvapím, ak poviem, že som sa „zamilovala“ do M5 J. Tá mi sedela „do ruky“ naj a aj som si s ňou najviac dovolila  – myslím, na dráhe. Program bol síce na celé dopoludnie, ale ten čas tak letel, že keď bol do vysielačky zahlásený odchod do depa, tak som chcela zakričať: „Ešte nie!!!“ Ten pocit, že vám idú zobrať vašu obľúbenú hračku, sa mi vôbec nepáčil. Treba však poslúchať... tak sme sa poslušne zaradili a odfrčali odovzdať autá.
BMW

Zdroj: BMW

Na záver ešte spoločné foto, poďakovanie profi tímu BMW a cesta domov. To, že sa mi prvých dvadsať minút zdalo, že mi niekto odmontoval výkon z môjho auta, to nebudem rozoberať. A ani to, že prvé kilometre som išla poslušne za prvým autom, ktoré som stretla :) a až potom mi doplo, že už môžem predbiehať. Telo bolo za volantom, ale hlava ešte stále spracovávala adrenalín. Milé dámy. Neviem, či som vás aspoň trošku zabavila. A ak nie, dúfam, že sa vám aspoň páčia fotky z akcie. Tie autá boli fakt krásne. A keďže sú športové, tak im nechýbali ani farby!!! A pridala som aj pár foto inštruktorov, nech vás motivujem, urobiť občas niečo cez váš limit. Krásny deň.

1 komentár
Anton Marek

Anton Marek

15.03.2021 12:02

je fajn, že aj na Slovensku máme pretekársky okruh

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE