7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Pravidelné cvičenie, zdravá strava. Výsledky sa ukazujú všade, len nie na brušku? Strata brušného tuku vôbec nemusí byť taká zložitá, ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí dodržiavať pár základných pravidiel. Nič však nie je zadarmo, preto aj týchto sedem krokov chce svoj čas, ale výsledky budú stáť za to.

 

Takže, pre tie, ktoré milujú výzvy:

 

 

 

1. Po prvé, všetko je o strave.

 

Toto je prvý a najpodstatnejší fakt, ktorý je potrebné si uvedomiť. Bez zmeny stravovacích návykov nikdy o „pneumatiku“ okolo brucha neprídete. 

 

 

2. Ovládnite svoj jedálniček! 

 

Nemám na mysli držať diétu „na doraz“, kde budete iba piť citrónovú šťavu s kajenským korením po celé týždne. Taktiež sa nepokúšajte o Atkinsonovu diétu. Ak dáte všetky vtipy stranou, faktom je, že krátkodobé výstrelky stravy a "zázračné" pilulky jednoducho nefungujú. Iste by ste mohli schudnúť za pár týždňov, ale potom nastúpi krutý jojo efekt, ktorý je veľmi nepríjemný.  Kľúčom je naučiť sa jesť správne, jesť zdravo a jesť v správny čas dňa. To je jediný spôsob, ako sa zbavíte otravného brušného tuku.

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia – ako správne nanášať očné tiene?

7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Zdroj: Shutterstock®

3. Nezdravé jedlo je váš  najhorší nepriateľ.

 

Všetci potrebujeme jesť, niektorí viac než ostatní. Avšak, tento hrozný zlozvyk môže byť to jediné, čo stojí medzi vami a tými nádhernými tehličkami na bruchu. O ktorých viete, že niekde pod tým tukom sú. To však neznamená, že ľudia, ktorí majú ploché žalúdky nikdy nejedia nezdravé jedlo. Ale ako bolo vyššie spomenuté, vedia, v ktorý čas dňa si ho môžu dovoliť.

 

To znamená, že žiadne ďalšie polnočné nájazdy do chladničky pre zmrzlinu alebo koláč. Žiadne ďalšie jedlo s vysokým obsahom cukru, tučné jedlá ... a žiaden „mekáč“. Je to ťažké, ale nik zadarmo ku krásnej postave neprišiel. Je to naozaj jednoduchšie, ako si môžete myslieť. Vyberte si jeden deň v týždni, aby ste si dopriali niečo sladké. Kľúčom k úspechu je, určiť si limity. Ďalším užitočným trikom je vychutnať si svoje obľúbené jedlo bez cukru a tuku vo verzii light. 

 

Odporúčame prečítať: 5 dôvodov prečo sú raňajky pre nás dôležité

7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Zdroj: Shutterstock®

4. Päť až šesť jedál denne.

 

To neznamená, že by ste sa prejedali! Vy jednoducho potrebujete jesť častejšie, aby váš metabolizmus fungoval po celý deň. To zabezpečí, že vaše telo bude neustále spaľovať kalórie. Preskakovanie raňajok vám nepomôže stratiť brušný tuk. Všetko, čo to urobí, je, že sa spomalí váš metabolizmus, a tak budete nevrlá a hladná.

 

V každom prípade – nehladujte! To spôsobí, že váš metabolizmus vstúpiť do "režimu hladovanie", a budete skutočne spaľovať menej kalórií, než kedykoľvek predtým, pretože vaše telo sa snaží šetriť toľko energie, koľko je možné. Musíte udržiavať váš metabolizmus aktívny a spálite viac kalórií, než ste prijali. To je jediný spôsob, ako môžete stratiť hmotnosť.

 

 

5. Ste to čo jete!

 

Od tohto dňa musíte začať jesť zdravšie a začať liečbu vášho tela tak, ako by malo byť s ním zaobchádzané! Ako v bavlnke. Vaša matka vám určite povedať, že "ste to, čo jete", a samozrejme, mala pravdu! Chcete byť štíhla, alebo nie? Voľba je tak jednoduchá. Musíte jesť vyváženú stravu, ktorá je s nízkym obsahom cukrov a trans-tukov. Zvýšte množstvo vlákniny, ktorú konzumujte počas dňa a posledné jedlo dňa by malo byť ľahkého rázu. Šaláty sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálnych látok. Jesť v noci nie je hriech, ale nepreháňajte to! 

 

Odporúčame prečítať: Vitamínová bomba medzi zeleninou - kvasená kapusta

7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Zdroj: Shutterstock®

6. Pozor na to čo pijete!

 

Každý má rád limonádu. Sem tam. Tieto sladké nápoje však môžu byť príčinou vášho nárastu hmotnosti. Zvážte, čo sóda skutočne je: sódová voda a čistý cukor. Je potrebné prestať piť sódu, ak ste niekedy plánovala schudnúť.

 

Ak životne potrebujete limonády, pite verzie bez cukru. Neexistuje žiadny spôsob, ako schudnúť, ak máte v pláne vypiť liter coly denne. Pitie väčšieho množstva vody spôsobí, že budete spaľovať viac kalórií a zmeny, ktoré uvidíte na vašom tele budú takmer okamžité. Zelený čaj, ako bolo tiež klinicky preukázané, perfektne spaľuje tuky, takže pite čo najviac zeleného čaju a vody. :) 

 

 

7. Poslednou radou je CVIČENIE!

 

Vystúpte z pohovky a choďte sa prejsť. Aj keď len na 30 minút, hocijaké cvičenie je lepšie ako vôbec žiadne. Spaľovanie kalórií sa rovná spálenie tukov. Koniec koncov, tuk je jednoducho uložený do energie. A tú potrebujete spáliť. :)

 

Odporúčame prečítať: Rybie filé v alobale so šampiňónmi

7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.12.2015 09:42

Vsetko,co tu pisete je naozaj pravda,ale zaklad je v hlave - uvedomit si to a vybrat si to ako zivotny styl.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

07.12.2015 16:41

ale sódy by som sa nevzdala,tá mi chutí

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

16.12.2015 11:12

no ked zacnete treba aj vydrzat....,a to je asi najtazsie...

Vaše meno:

Zuzana Brňová

Zuzana Brňová

02.01.2016 20:33

to mi stále chybí, vybrat si chudnutie ako svoj stýl. Vždy sa po čase ozve lenost.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

17.05.2016 17:19

sóda je super na smäd

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE