Bez výhovoriek ! 10 minútový kardio workout!

Cvičenie by nikdy nemalo začínať bez kardio rozcvičky, ktorá vám rozhýbe telo, srdiečko a  tepovú frekvenciu. Tým nastavíte svoje telo na spaľovanie tukov. Táto desaťminútová záležitosť vám pomôže správne začať svoje tréningy. Podstatou tohto workoutu je desať minút silnej makačky, ale v krátkych tempách. Cviky sa striedajú po dvoch minútach, z toho každý cvik robíte pol minúty v prudkom rytme a pol minúty v uvoľnenom. Opakovania sú dve. 

 

Odporúčame prečítať: Výhody pestovania rastlín v skleníku

Cvičiť by sa malo približne 4 x do týždňa. Ak vás však čas veľmi tlačí, dajte si 4x do týždňa túto malú desaťminútovku pre svoje zdravie. Budete sa cítiť oveľa lepšie.

 

2 min : Rozohriatie (prvá sekvencia)

 

2 minúty si urobte strečing končatín. Poskáčte si na obľúbenú hudbu, preskočte cez švihadlo, podstatou je rozohriať telo.

 

2 min: Beh na mieste s kolenami vysoko

 

30 sekúnd budete bežať na mieste s kolenami vysoko v prudkom, rýchlom rytme. Následne 30 sekúnd v pomalšom, oddychovejšom. Opakujete 2x. 

strečing

Zdroj: Shutterstock®

 2 min: Sekvencia skok

 

30 sekúnd v prudkom rytme budete robiť výskoky do výšky s rukami nad hlavou. Nohy budú robiť „nožničkový“ švih. Prikladám video. 30 sekúnd následne bude cvik v pomalšom rytme.

 

Odporúčame prečítať:  Cyprus – láska na prvý aj druhý pohľad

2 min: Sekvencia bočný drep

 

30 sekúnd budete v prudkom rytme robiť bočné dvojdrepy. Začína sa s nohami na šírku ramien. Postupne urobíte veľký krok do strany akoby ste šli robiť drep. Potom ešte jeden. Cvik treba robiť naozaj rýchlo. Potom klasicky, na 30 sekúnd spomalíte a urobíte ho v oddychovejšom rytme.

 

2 minúty záverečný strečing, poskoky, tanec. Podľa chuti. 

Tak, ale tých desať minút ubehlo. A ani to nebolelo. Desať minút takejto záťaže štyrikrát do týždňa postačuje na to, aby vaše svaly neochabli a aby ste boli v skvelej fyzickej forme. smiley

fitness

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

 
1 komentár
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

17.04.2015 10:37

videa super postavičky skvele už len sa pridat

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE