Chudnite aj na dovolenke

Ak je odchod na vašu dovolenku už doslova za dverami a vám sa stále nepodarilo zbaviť sa tých „dvoch“ kíl navyše, nevešajte hlavu. Chudnúť sa dá predsa aj na dovolenke a pritom si paradoxne nemusíte odopierať jedlo od úst. Netreba na to žiadne drastické ani radikálne zmeny. Na dovolenke predsa môžete chudnúť tak, že nestratíte úsmev a dobrú náladu. A ak vydržíte prvých pár dni odolávať najväčším prehreškom, ešte stále budete môcť stihnúť svoje vysnené fotky na pláži, s ktorými bude spokojné aj vaše kritické oko.

 

Odporúčame prečítať: Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať.

 

Základné pravidlá ak máte dovolenku „bez stravy“

 

Na raňajky si nekupujte to najlacnejšie, čo nájdete – ale to najzdravšie. Pri mori nájdete obvykle veľa možností čerstvého ovocia aj zeleniny. Možno objavíte aj nejaké novinky vo svete celozrnného pečiva, chutných syrov a nezabúdajte na ryby! 

Chudnite aj na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Pri stravovaní sa v reštauráciách zažeňte chute na miestne domáce špeciality, ktoré plávajú v oleji a objednajte si vždy tie, ktoré pôsobia o čosi zdravším dojmom.

 

Medzi jedlami si namiesto zákuskov dajte radšej ovocný džús, ak máte na izbe chladničku s mrazničkou a máte chuť napríklad na nanuk pripravte si vlastný. Postačí vám na to čerstvé ovocie a nejaká tá nádobka.

 

Základné pravidlá pre dovolenku s „all inclusive“

 

To, že máte niečo zadarmo, neznamená, že musíte jesť, až kým neprasknete. Rovnako tak nemusíte ochutnať absolútne všetko. Pamätajte, že neraz jedia len vaše oči.

Chudnite aj na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Vyberajte si radšej menšie tanieriky, a to najmä pri švédskych stoloch, kedy už len samotné pestré farby, vône a preplnené stoly nás priam navádzajú jesť a jesť...

 

Opäť siahnite po zdravších alternatívach. Ak náhodou vo výbere zdravé jedlá chýbajú, pokúste sa dohodnúť s personálom, či by sa predsa len nedalo...

 

Zahoďte zaužívanú myšlienku, že na dovolenke sa nedá stravovať zdravo. A dokážte pravý opak.

 

Ustrážte si poháre vína, piva, či iných alkoholických nápojov. Pamätajte, že v alkohole sa skrýva naozaj dosť kalórii.

 

Dodržiavajte pitný režim. Veľa a ešte raz veľa vody vám na dovolenke pri mori obzvlášť pomôže, a to nielen pri hydratácii tela a pleti. Uvidíte, že niečo na porekadle, že hlad je len prezlečený smäd, niečo predsa len je.

 

Zacvičte si. Behanie po butikoch sa neráta. A síce ležiace a potiace sa na pláži, čo to zhodíte, rannému behu, plávaniu, drepom, či pár brušákov sa to nevyrovná. Postačí 10 minút denne. Nájdite si ich.

 

Odporúčame vám prečítať: Väčšie prsia vďaka cvikom - dá sa to!

 

Ako sa zvyknete stravovať na dovolenke? 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE