Cvičenia, ktoré zaručene pomôžu odbúrať stres

Naháňam sa po celý deň a aj tak nič nestíham! Šéf je neustále za mojím chrbtom a kontroluje ma. Kolega čaká, kedy urobím chybu. Deťom sa príliš nedarí v škole.

A ako by to nestačilo, začínajú sa ozývať zdravotné problémy. Nemám pre seba ani minútku.

 

Jednoducho som v strese!

Stres. Jeden z najväčších nepriateľov človeka. Pokiaľ sa s ním človek nevie vyrovnať, postupne si vyberá svoju daň. Oslabuje imunitný systém. Je jednou z hlavných príčin vzniku civilizačných chorôb (cukrovka, infarkt, mŕtvica, rakovina a pod.). To nie je všetko! Zásadným spôsobom znižuje kvalitu nášho života. Nedovolí nám slobodne dýchať, tešiť sa zo všetkého krásneho a dobrého, čo život prináša.

Čo s tým?

Každý z nás bojuje (alebo aj nebojuje) vlastným spôsobom. Nie vždy zvolené prostriedky fungujú tak, ako by sme si predstavovali. Ako stres skutočne zmierniť?

 

Odporúčame prečítať: Deficit minerálov: Spozorujte ho včas a neignorujte príznaky!

 

relax

Zdroj: Shutterstock®

 Dve cvičenia, ktoré si so stresom zaručene poradia.

 

Pri pohybovej aktivite sa uvoľňujú endorfíny. Hormóny šťastia majú na ľudskú psychiku veľmi pozitívny vplyv. Akékoľvek pravidelné cvičenie zmierňuje pocity úzkosti, upokojuje, zvyšuje sebavedomie a „pomáha“ človeku zdravšie jesť (aj niektoré potraviny sú kľúčom k zmierneniu stresu). To všetko pôsobí proti nervozite a stresu.Je tu však aj skupina cvičení, ktoré sa rovnako zameriavajú na telo aj na ľudskú dušu. Ide o cvičenia z kategórie body.

 

Bude vás zaujímať: Ako byť zdravá a krásna?

 

jóga na pláži

Zdroj: Shutterstock®

 Príťažlivé telo a pokojná myseľ vďaka pilatesu

 

Ďalším obľúbeným cvičením z kategórie body

 

Odporúčame prečítať: Skákanie cez švihadlo - rýchle a efektívne cvičenie

 

pilates cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj článku: www.CVICTE.sk

Zdroj foto:

www.careerealism.com www.emiliogtz.deviantart.com www.costaricanwellness.com www.damadeaco.com.br www. revistapilates.com.br

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

19.01.2014 21:07

Stres je chorobou posledných desaťročí. Trpia ním robotníci, mamičky na materskej, študenti či mladšie ročníky ale aj podnikatelia.A koľko krát si povieme vetu ,,nestresuj sa ved to nestojí zato\"

Vaše meno:

Ivana Goliasova

Ivana Goliasova

06.02.2014 18:43

Mne neskutočne zaberá na pohodu pilates, úplne sa cítim skvele. Ale okrem neho akékoľvek cvičenie vo mne po pár minútach vyvoláva pocit šťastia, je to neopísateľný pocit.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE