Cviky pre zosilnenie vnútornej strany stehien

Mnohé ženy hľadajú spôsoby, ako dosiahnuť krajší tvar tej ktorej krivky svojho tela. Často strávia veľa času hľadaním rôznych spôsobov a cvikov ako dosiahnuť požadovaný cieľ či efekt. Mnohé len hádajú, že tento cvik by mohol byť správny.

 

V snahe ušetriť vám čas prinášame zopár cvikov, ktoré vám pomôžu vyformovať vnútornú stranu stehien.

 

 

Po ich vyskúšaní sa z vás hneď nestane superman ani profesionálna športovkyňa, avšak po krátkom čase by ste mali cítiť spevnenie.

 

 

Baletkovské čupnutie

 

Začína sa vo vzpriamenom postoji, pričom teda natočíte šľapy nôh tak, ako baletky pri plie pohybe. To znamená, že palce ukazujú smerom von, päty sú v takej vzdialenosti od seba, aby ste boli schopní správne previesť pohyb. Pri pohybe dolu treba držať panvu a vrchnú časť tela vzpriamene a ísť smerom dolu pokiaľ sa stehná dostanú tesne k podlahe, alebo aspoň budú paralelne s ňou. Nesmie sa tlačiť úplne nasilu, len tak trochu, ako vám telo dovolí. Odporúča sa po každom cviku mať moment pre natiahnutie nôh než sa vrátime do pôvodnej polohy. Ak máte problém s rovnováhou, tak využite napr. lavičku alebo strom, len pre rovnováhu, nesmiete sa príliš opierať, aby bol cvik efektívny.

 

Odporúčame tiež:  Dokonale čistá pleť - ako ju dosiahnuť?

 

baletkovské čupnutie na spevnenie stehien

Zdroj: Shutterstock®

Sumo čupnutie s kettlebellom

 

Na rozdiel od predchádzajúceho plie čupnutia sa teraz začína z veľmi rozkročeného postoja. Čím viac sa rozkročíte, tým viac budete namáhať spodok stehien a zadku a nie vrchné svaly na stehnách. Šľapy natočte tak, aby ukazovali asi v 45° uhle von. Kettlebell (alebo iné vhodné závažie) držte pred sebou medzi nohami, pričom by ruky mali byť vystreté v lakťoch. Držte chrbát vzpriamene, zohnite kolená do čupnutia, pričom váš zadok pôjde smerom dozadu. Snažte sa ísť tak nízko ako to dovolí vaše telo, aby ste ale neporušili postoj, resp. držanie tela. Snažte sa dostať závažie až tesne nad podlahu bez toho, aby ste sa dotkli zeme. Potom sa vzpriamte do začínajúcej polohy, pričom stiahnite zadok, keď už budete tesne predtým, ako budete úplne vzpriamená. Odporúča sa opakovať 15 krát a spraviť tak 3 až 4 sety.

 

Bude vás zaujímať: Rafinovaný cukor – dôvody, pre ktoré ho vyradiť zo svojho života

 

sumo s kettlebellom

Zdroj: Shutterstock®

Otváranie nôh na boku ležmo

 

Ďalším cvikom môžu byť tzv. mušľa. Jedná sa o pohyb kolien od seba pričom sa leží na jednom boku. Začína sa tak, že si ľahnete na bok s trošku skrčenými kolenami, pričom sa hlava, ramená, bok aj päta jednej nohy (tej, na ktorom boku ležíte) dotýkajú podlahy. Potom nasleduje spomínané otváranie. Pomaly zdvíhate nohu, ktorú máte zhora, pričom držíte päty stále spojené. Cvik sa opakuje asi jednu minútu. Potom sa urobí tzv. nadstavba tohto cviku. Rovnako si ľahnete, ale teraz zdvihnete obe päty do výšky vášho boku (toho navrchu) a opakujete cvik, teda otvárate a zatvárate kolená. Pozor. Päty musia byť stále spojené. Cvik samozrejme opakujte na oboch stranách. Ak chcete okrem vnútornej strany ešte posilniť aj celé nohy a zadok, ďalej si pozrite cvičenie pomocou schodov

 

Odporúčame tiež: Potraviny, na ktoré by ste mali vsadiť počas vašich dní

 

najlepsie cviky na stehna

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

01.11.2016 10:54

Super, už si len nájsť čas!

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

03.11.2016 21:06

naozaj účinné ;)

Vaše meno:

tofica

tofica

17.11.2016 18:26

Paráda.. idem vyskúšať..

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.12.2016 15:18

vyskúšame

Vaše meno:

Monika Grígelová

Monika Grígelová

17.03.2017 12:26

tieto cviky fungujú :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE