TOP jesenné športy pod holým nebom: Ako udržať telo v pohybe?

V zime sa vám cvičiť nechce, pretože je skoro tma, ste vyčerpané, uzimené a najradšej sa po príchode domov z práce zvalíte pod deku či do postele. Na jar sa po dlhej zime ešte len rozbiehate a svätosvete si prisaháte, že cvičiť začnete v lete, keď trošku schudnete, vďaka novej "ultra super" diéte a konečne sa zmestíte do tých sexi šortiek či plaviek. Keď však príde leto so svojimi (ne)typickými horúčavami, myšlienku na pravidelné športovanie presuniete akosi automaticky na jeseň. Je to aj váš prípad? Tak vedzte, že jeseň už máme tu a nieto vhodnejšieho obdobia prekonať lenivosť! Počas jesenného obdobia býva totiž počasie také akurát. Ani treskúca zima, ani tropické teploty. Na ktoré športy sa tak môžete veselo vrhnúť bez toho, aby ste museli byť medzi štyrmi stenami?

Pozri aj: Odborník radí: Ako na silnú imunitu? (4. časť)

beh

Zdroj: Shutterstock®

Beh

Predstava upotenej bežkyne láka máloktorú z nás. Ak milujete beh, v lete sa najlepšie beží ráno, prípadne večer, keď horúce slnko ráči zapadnúť. Jeseň je však v súvislosti s behom pomerne univerzálna. Pokiaľ meteorológovia nevydajú búrkovú výstrahu a neprídu non stop daždivé dni, môžete si zabehať v podstate kedykoľvek. Jesenné teploty sa totiž zväčša pohybujú okolo príjemnej dvadsiatky. Behom posilňujete nielen nohy, naberáte tiež na kondičke a ozdravujete svoje srdce.

Tenis

 Teploty počas jesene prajú napríklad aj tenisu. Nájdite si parťáčku, vytiahnite sexi športové oblečenie, ktoré ste si v lete zakúpili a vybehnite na kurt. Vďaka tenisu sa nielen zabavíte, ale precvičíte tiež dolné aj horné partie svojho tela.

turistika

Zdroj: Shutterstock®

Turistika

Prechádzať sa po jesennej prírode, vychutnávať si čaro šuchotajúcich listov, farebnú prírodu a celkovú vôňu jesene. Nemusíte byť zrovna horskou maniačkou, aby ste svojmu telu dopriali aspoň príjemnú jesennú prechádzku v prírode. Uvidíte, že vás romantika tohto ročného obdobia dostane a peší pohyb si doslova zamilujete! Pozor ale na náročnejšie trasy, ktoré v občas tak zradnom jesennom počasí môžu byť aj nebezpečné. Hlavne nepodceňujte terén a nachystajte si minimálne pevnú obuv, baterku či kompas.

Odporúčame: Uspávanie bábätka bielym šumom: Môže dieťatku ublížiť?!

cyklistika

Zdroj: Shutterstock®

Korčule aj bicykel

Cyklistická aj inline sezóna sa otvára s príchodom jari a končieva zimnými dňami. Ak milujete pohyb práve týmto spôsobom, september a október sú mesiace, kedy si ich ešte môžete kvalitne vychutnať.

plávanie

Zdroj: Shutterstock®

Plávanie

V prípade babieho leta sú niektoré kúpaliská stále otvorené. Ak nepatríte k majiteľom vlastnej mini "plavárne", okúpať a zaplávať si môžete tiež v aquaparkoch, kde vo väčšine nájdete už aj bazény s teplou vodou (to keby vonkajšia teplota predsa len klesla viac, než by ste chceli).

Ktoré športy na jeseň máte v obľube vy?

Pozri aj: Najdôležitejšie zásady pestovania byliniek doma: Porastú ako divé!

3 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 21:11

Tie horúčavy ma desia už teraz, čo bude v lete, hotová katastrofa.

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 21:20

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 21:20

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE