Aké čaro ukrýva švédska masáž? Zisti, prečo si ju dopriať!

Masážne techniky nie sú len taký hocijaký boom posledných rokov. Ich čaro ľudia objavili už dávno pred vznikom wellness centier. Za základnú formu masáží sa považuje tzv. švédska masáž, o ktorej zmienku môžete nájsť v záznamoch už okolo roku 1830. Švédska masáž využíva rôzne techniky trenia a práce s pokožkou. Pomáha najmä pri problémoch so stresom, pri bolestiach chrbta alebo natiahnutých svaloch. Masáž sa zameriava buď na konkrétnu časť tela, alebo sa venuje dôkladne celému organizmu. Známe sú jej štyri hlavné techniky.

1. Terapeutická masáž

Pomáha pri narovnaní bedrových kĺbov. Masáž sa vykonáva tlačením na konkrétne body, uvoľňuje tak svaly a narovnáva kosti celého tela. Narovnávaním, preťahovaním a stláčaním tlakových bodov usadzuje kosti naspäť do kĺbov a výrazne tak redukuje bolesti chrbta.

Odporúčame: Nie je ryža ako ryža! Môžeme však povedať, že je ryža zdravá?!

masážne techniky

Zdroj: Shutterstock®

2. Reflexná technika

Pôsobí na citlivé body na tele, ktoré sa nachádzajú napríklad na chodidlách, tvári či dlaniach. Takáto reflexná masáž pomáha obnoviť harmóniu v tele, zmierňuje tiež bolesti, podporuje pozitívne myslenie a psychiku človeka, ako aj trávenie. Pôsobenie na reflexné body nemá len liečebný účinok, ale tiež preventívny.

3. Masáž na chudnutie a odstránenie celulitídy

Je zameraná na lymfatický systém organizmu. Pôsobením na povrchové vrstvy tela sa aktivuje obeh krvi a lymfy v tele, čo urýchli spaľovanie a zároveň pomôže vyhladiť a spevniť pokožku.

4. Revitalizujúca masáž

Pôsobením éterických olejov a príjemných odborných dotykov dokáže masáž navodiť hlboký relaxačný stav, dodať telu energiu a vitalitu.

ako prebieha švédska masáž

Zdroj: Shutterstock®

Švédska masáž prebieha buď v ležme, alebo v sede. Telo klienta je počas masáže obvykle prikryté uterákom, čo pomáha taktiež zvyšovať teplotu tela.

Masáž nie je vhodná:

  • pri tehotenstve,
  • kožných problémoch,
  • kŕčových žilách,
  • otvorených ranách,
  • výrazne oslabenej imunite,
  • poškodenej pečeni alebo obličkách,
  • rizikových problémoch s tlakom.

Švédsku masáž navštívte v prípade, že sa potrebujete dôkladne zrelaxovať, oddýchnuť si, nabrať energiu, zbaviť sa stresu, ale tiež vyliečiť niektoré zdravotné problémy. Najlepšie vám zapôsobí minimálne 30 minút pred alebo po jedle.

Odporúčame: TOTO nebezpečenstvo používania smartfónu ohrozuje všetkých. O čo ide?

2 komentárov
dominika4848

dominika4848

04.09.2013 11:08

hned by som skusila tuto masaz

Vaše meno:

Denisa Slobodová

Denisa Slobodová

14.02.2014 12:24

tak to by bol super relax

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE