Čo s voľným časom? Vyber si ten správny koníček!

Prestali vás už baviť víkendové večery rotujúce medzi internetom a televíziou? Potrebujete nejaké vzrušenie? Čo takto začať s novým koníčkom? Mnoho ľudí si pod pojmom koníček predstaví zbieranie známok, pletenie šálov, vyšívanie a podobne. Toto teda nie je žiadna zábava. Existujú však aj koníčky, ktoré vás naplno pohltia. Zopár z nich sme vybrali. Samozrejme, tie najzaujímavejšie.

Odporúčame: Ako byť empatickým človekom? Tu je 7 rád, ako na to!

snowboarding

Zdroj: Shutterstock®

Snowboarding

Niekomu by mohlo napadnúť, že snowboarding je viac zimný šport, ako koníček. Pri tomto koníčku spálite nielen nejaké tie kalórie, liečite aj telo a myseľ. Pre niekoho zas pôsobí uvoľňujúco a je lepší než akákoľvek meditácia. Ešte nikdy ste nestáli na snowboarde? Nič sa nedeje, zapožičanie celej výbavy nie je finančne náročné. V lyžiarskych strediskách navyše nájdete školených inštruktorov, ktorí budú ochotný pomôcť. A ak vás tento koníček chytí naplno, zaobstarajte si vlastnú výbavu, na ktorú budete hrdá. Vďaka snowboardingu zažijete veľa dobrodružstiev.

kreslenie

Zdroj: Shutterstock®

Kreslenie

Nejde o žiadnu detskú hru. Kreslenie patrí medzi kreatívne koníčky. Pomáha uvoľňovať potláčané emócie a stres. Toto hobby je jedno z menej nákladných. Postačí ceruzka, papier a poprípade guma. Kresba je vlastne umenie, ktoré vám pomáha rozvíjať sa a rásť.

Odporúčame: Vieš, ako trénovať mozog? Skús cviky, ktoré ťa vytiahnu zo stereotypu

tanec

Zdroj: Shutterstock®

Tanec 

Príliš často zabúdame na radosť a vzrušenie, ktoré nám prináša práve tanec. Adrenalín a vášeň, to všetko nájdete na tanečnom parkete. Od jazzu po balet a hip hop. Záleží len na vašej chuti, pre ktorý druh tanca sa rozhodnete. Vďaka tancu zažijete veľa zábavy, spoznáte nových ľudí a získate kondíciu.

Odporúčame: Vplyv smiechu na človeka je ohromný: Pozri, prečo sa oplatí smiať

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

Fotografovanie

V dnešnej dobe sa môže zdať, že fotí takmer každý. Niektorí si dokonca myslia, že postačí aj telefón s fotoaparátom. Tento fakt ešte neznamená, že ste umelec. Ak chcete začať, nazrite do knižnice a poobzerajte sa po knihách alebo nazrite do online blogov niektorých fotografov, ktoré sú prístupné verejnosti. Alebo sa zaregistrujte do kurzu pre začínajúcich fotografov. V prípade, že vás tento koníček osloví, máte postarané o zábavu. Stačí byť len nápaditý a kreatívny.

cudzie jazyky

Zdroj: Shutterstock®

Svetové jazyky

Jedna z najlepších vecí na učení jazykov je fakt, že rozvíjate svoje celoživotné zručnosti. Koniec koncov, umenie ovládať niekoľko jazykov vám môže prísť naozaj vhod. Knihy pre samoukov, slovníky, DVD či audio nahrávky nie sú až tak veľmi nákladné. K dispozícii sú tiež jazykové kurzy, súkromné vyučovanie alebo online kurzy. Ktorý jazyk sa chcete naučiť práve teraz?

Existuje mnoho záľub, ktorým by ste sa mohli venovať. Stačí tomu prepadnúť naplno a váš život naberie úplne iný rozmer. Noví ľudia, nové miesta, veľa zážitkov a dobrodružstvo – toto všetko vám prinesú tieto koníčky.

Odporúčame: Ako sa stať lepším priateľom? Drž sa týchto 7 dôležitých zásad!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE