Športujte aj na jeseň

Jeseň je na športovanie úplne ideálna. Toto prechodové obdobie síce po lete prináša trošku šok aj obavy z už blížiacej sa zimy. Možno sa vám o postavu a kondičku nechce už postarať, veď svetre nejaké tie tukové vankúšiky zakryjú, a do obdobia plaviek času dosť... Na druhej strane ak zaberiete už teraz, v zime nemusíte nič ukrývať a na jar a v lete budúceho roku sa do formy budete dostávať ešte jednoduchšie.

Prečo ešte na jeseň športovať? 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Vhodne zvoleným pohybom si môžete kvalitne posilniť imunitu. A v zime – čase nachladení, aj chrípok a kadejakých vírusov, sa vám obranyschopnosť veru zíde. Najmä športovanie vonku vám pomôže k zosilnenej imunite pridať aj otužovanie, v zime tak budete menej náchylné na škodlivé prechody z tepla do chladu a naopak. Nehovoríme, že sa hneď musíte pridať k ľadovým medveďom, ale také otužovanie má naozaj priaznivý vplyv. Kým bude vôkol vás zúriť chrípka, a vaše kolegyne sa budú počas cesty na obed klepať od zimy, vy môžete vďaka otužovaniu zvesela odopnúť vrchný gombík na novom kabáte:) 

 

Odporúčame prečítať: Jesenný horoskop – časť I.

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Obrníte sa aj voči stresu. Fyzická aktivita vám zvyšuje hladinu endorfínov v tele, zlepšuje tak náladu a pomáha odstraňovať negatívny stres. Vďaka športovaniu si zvýšite aj sebavedomie, kondíciu a vzhľad hádam ani netreba spomínať. Spevnenie svalstva vám dodá väčší sexappeal. Tým, že sa zbavíte stresu, znížite riziko infarktu, aj tráviacich ťažkostí. Bonusom môže byť aj fakt, že cvičenie v ktoromkoľvek ročnom období pomáha eliminovať srdcovo-cievne ochorenia.

 

Odporúčame prečítať:  Jesenný horoskop - časť II.


 

Ako si na jeseň zvýšiť kondičku? 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Akupunktúrou ku zdraviu

Aktívnemu pohybu by ste sa mali venovať aspoň tri dni v týždni po dobu 15 – 30 minút. Jeseň je vďaka počasiu veľmi špecifickým obdobím. Kým babie leto je ideálne na tie „letnejšie“ športy, jeseň vo svojej sychravej podobe už neodporúča silové tréningy a športy, ktoré sú veľmi namáhavé. Kondíciu si môžete zvýšiť aj vďaka aktivitám ako je joga, či taiči. Postačí ale aj obyčajný beh, prípadne klasické plávanie. 

Športujte aj na jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Jesenné počasie, kedy nám nie je veľmi horúco, ale za to nás netrápi ani treskúca zima k športovaniu teda priam vyzýva. Na aké druhy športu sa môžete počas tohto obdobia nechať nahovoriť sa dozviete TU.

Odporúčame prečítať: Granátové jablko pre zdravie aj krásu

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.09.2014 07:22

ano, ano šport - veru na jar sme sa začali bicyklovať ale potom v lete sme poľavili no a tak teraz sme už znovu začali, tak uvidím do kedy nám to vydrží :-)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

09.09.2014 15:47

V jeseni a v zime mám konečne viac času na cvičenie, už sa teším. Treba opäť začať s poriadnym tréningom :-)

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

09.09.2014 21:46

nikdy nie je neskoro začať,jeseň je ideálna

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

20.09.2014 08:25

plávanie mám rada,ešte radšej cvičím zumbu aj na jeseň

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE